Wielerseizoen start met Retrokoers Quinn is de leukste baby Wie wint de VVV-bon? Festival zoekt vrijwilligers HEINKENSZAND - Nieuw is dit jaar de Retro-fietstocht. Liefhebbers van renners in historische wielertruien op écht stalen rossen, trek ken in groepsverband over Zuid-Beveland. Deze tak van de wieler sport mag zich de laatste jaren in een groeiende be langstelling verheugen. Klassiekers als L'Eroica in Toscane en de Retro Ronde van Vlaanderen trekken duizenden deelnemers en vermaken de toeschouwers met een stukje nostalgie van de bovenste plank. Jan Willem Catsman, als fervent fietser afgevaar digde Nederlandse Toer en Fiets Unie (NTFU) regio Zeeland, uit 's-Heer Arendskerke is bij de or ganisatie betrokken. "De beheerder van De Stenge, Louw Wielemaker, organi seerde daar een paar jaar geleden een beurs en ik had een standje. De aan loop op die beurs was niet bijster groot. Twee jaar ge leden hebben wij de kop pen bij elkaar gestoken en ontstond de Cyclémotion. Samen gingen we voor een vernieuwde aanpak met Leo Bakker van TMZ Zeeland, Patrick Vader van Sport Zeeland en Piet Eversdijk als de verbin dende factor. Doel twee evenementen jaarlijks te organiseren, de opening én de sluiting van het Zeeuws wielerseizoen." Wie alvast in de sfeer wil komen, kan met ingang van dit jaar zijn conditie opvijzelen op één van de fietsroutes die genoemd zijn naar Zeeuwse wieler- helden uit het verleden. Twee van hen, Keetie van Oosten-Hage en Jo de Roo, geven het startschot voor deze bijzondere editie van KORT NIEUWS COLOFON DeFaanf WeGeNeR Media Lezing in Terra Mans OOSTKAPELLE - Terra Maris in Oostkapelle houdt op zondag 8 maart van 13.15 tot 15.00 uur de lezing: een Neandertha ler uit de Noordzee. De lezing is in het kader van de tentoonstelling 'De Ijstijd opgevist' die op dit moment te zien is in het museum. Luc Amkreutz van het Rijksmuseum van Oudheden in Leiden verzorgt de lezing. De ontvangst met koffie en thee en een bezoek aan de wisseltentoonstelling 'De ijstijd opgevist' maakt deze middag compleet. De kosten voor de lezing zijn de entreekosten van het museum plus 4,25 euro. Poëzie-workshop VLISSINGEN - 55-plussers Die altijd al meer van poë zie wilden weten, kunnen woensdag 11 maart van 10.00 uur tot 12.00 uur te recht in Ter Reede in Vlis singen. Deelnemers ma ken kennis met sonnetten, haiku, elfjes, rondelen en limericks. Ze gaan zelf ook aan de slag en leren over het verband tussen poëzie en emotie. Meer informatie of aan melden bij docent Ans Leek: tel. 0118-641767 of bij Ter Reede: tel. 0118- 448448. Cyclémotion en rijden samen op een tandem ge bouwd door Jaap Huis- soon. Bij de Retrokoers hebben de fietsen geen klikpeda- len maar toeclips, geen versnellingen aan het stuur maar wel losse remkabels. Liefst authentieke, wollen shirts en broeken en geen geschoren benen, maar be haarde. Voor de liefhebbers van wielerhistorie en authen tiek wielermateriaal is er een ruilbeurs waar ook ju weeltjes van oude racefiet sen worden tentoongesteld. De toertochten worden georganiseerd in samen werking met W.V. Theo Middelkamp en Tourclub 's-Heer Arendskerke. MIDDELBURG - In vogelop vangcentrum De Mikke vindt op 7 maart vanaf 13.30 uur de uitreiking plaats van een prijsvraag waaraan een aantal klassen van de Mid delburgse scholen Nehalen- nia en CSW hebben meege daan. De leerlingen werd gevraagd een tekening, foto, gedicht of tekst te maken naar aan leiding van het boek De Olieramp van Jacob Starre- veld. Het boek handelt over een ramp met een olietanker waardoor de zee en de stran den van Walcheren met zware olie worden bedekt. De winnaar wint een VVV- bon van 50 euro, de num mer twee een bon van 35 euro en de nummer drie een bon van 15 euro. Daarnaast zijn er eervolle vermeldin gen voor drie deelnemers. 35 Als jury treedt op Anneke Wiltink (schrijfster van jeugdboeken), Anja Marinis- sen (romanadviseur Zeeuw se Bibliotheek) en Harald Bergmann, burgemeester van Middelburg, die ook de prijzen zal uitreiken. Er zijn 35 inzendingen die allen te bezichtingen zijn in het vogelopvangcentrum, dat een belangrijke rol speelt in het vorig jaar verschenen boek. VLISSINGEN - Bevrijdingsfes tival Zeeland viert dit jaar de 25e editie. Dit jaar is Vlis singen ook gastheer voor de Nationale Start van de vie ring van de vrijheid in heel Nederland. Dat betekent ex tra podia, meer bezoekers en dus zijn er ook meer vrijwil ligers nodig. Cultuurwerf werkt met een groot bestand vaste vrijwil ligers aan het Bevrijdings festival Zeeland en de orga nisatie is nu vooral op zoek naar mensen die zich niet perse willen binden als vrij williger, maar een paar uur tjes willen bijspringen. Voor sommige functies is dat op 5 mei, maar het kan ook in de week daarvoor of dagen daarna zijn. Bevrijdingsfestival Zeeland is op zoek naar barmede- werkers, muntjesverkopers, begeleiding van theater groep Gajes bij de festival opening, stagehands, cate ring van de medewerkers, op- .en afbouw, begeleiden van de Bevrijdingsvuur Es tafette hardlopers, filmre porters, promoteam en ver keersregelaars. Meer informatie over de functies staat op de website en er is altijd een gesprekje vooraf met onze vrijwilligers coördinator. Als vrijwilliger moet je 16 jaar of ouder zijn, en voor barwerk en munt- verkoop 18 jaar. De meeste diensten zijn 3 of 6 uur lang. Aanmelden voor 1 april via linda@cultuurwerf.nl Baukje Prins geeft lezing MIDDELBURG - Baukje Prins, filosoof en lector burger schap en diversiteit, geeft donderdag 5 maart in de Zeeuwse Bibliotheek de le zing 'Gemengde gevoelens. Molukse en Nederlandse klasgenoten in de jaren zestig'. In haar boek met dezelfde titel beschrijft en analyseert Prins de gesprek ken die ze voerde met oud klasgenoten van de lagere school. Op die school za ten veel Molukse kinderen, onderdeel van de stroom Molukkers die na de onaf hankelijkheid van Indone sië naar Nederland kwam. Aanvang 19.30 uur, toegang 8 euro. Studenten 4 euro. VLISSINGEN - Quinn Nora Koote uit Goes heeft de ver kiezing PZC Baby gewonnen en is daarmee gekozen tot leukste baby van Zeeland. Moeder Irina de Roo mocht vrijdag 27 februari een kle- dingbon ter waarde van 500 euro in ontvangst nemen uit handen van Nicole van der Korput, eigenaresse van baby- en kinderkledingzaak Le BB in Kruiningen. Er kan met recht gezegd worden dat de prijs goed terecht is gekomen. Vijf maanden ge leden kwam Erik Koote, de vader van Quinn Nora, bij een ongeval om het leven waardoor Irina er helemaal alleen voor kwam te staan. "Babykleertjes zijn een flin ke kostenpost, dus deze kle- dingbon is erg welkom", laat ze weten. Elke gemeente had één win nende baby en afgelopen zaterdag waren alle dertien winnende baby's met hun familie uitgenodigd voor een high tea bij baby- en kinderkledingwinkel Le BB in Kruiningen. De Stichting Cyclémotion verzorgt ook dit jaar weer de opening van het Zeeuwse wielerseizoen. Komende zondag 8 maart is De Stenge in Heinkenszand het vertrekpunt van waaruit toerfietsers en mountainbikers de eerste officiële kilometers van het wieier seizoen 2015 kunnen afleggen. "Liefst authentieke, wollen shirts en broeken en geen geschoren benen." door Leort Janssens Klassiekers Mede-organisator Jan Willem Catsman: "De tandem voor Keetie van Oosten en Jo de Roo staat klaar." Beurs Foto: Leon Janssens Advtrtentievarkoop en rrradia-advies Linda Heikoop E adverteren 2Pe)and@ wegenermedia.nl T 06-20 54 U 55 Familieberichten E femilieberichten@wegenermedia.nl T (088)0137268 Zelf een familiebericht opgeven kan via wwwfamilieberkhtenonline.nl Rubrieksadvertenties E telesales.rubrieks@wegenermedia.nl T (088) 0139999 Kantooradres Edisonweg37E, 4382 NV Vlissingen Website vrwwde-feam.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Druk Wegener Nieuwsdruk f Redactie en persberichten Michiel Bouwman E redactie faam@ wegenermedia.nl T (088) 013 09 20 Redactie Michiel Bouwman (foto), Harmke Kik, Frank Husslage, Manna Meijers, Dennis Rijsbergen (redactiechef) Bezorgklachten www.deweekkrant.nl/verspreidklachten T (0900) 424 5726 Algemene voorwaarden en overige informatie (zoals advertentie-tarieven en oplage) www.wegenermedia.nl De Faam is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV Wegener Media BV O www.de-faam.nl De Faam woensdag 4 maart 2015 5 w Aanmelden via www.terramaris.nl Ongeschoren Juweeltjes O Starttijden: 9.30-10.30 uur uitgepijide Toertochten 50-70 km, ATB 40 km; 10.00 uur Retro Toertocht 50 km in groepsverband; 9.30-14.00 uur Ruilbeurs. Toertochten inschrijven voor vertrek; ruilbeurs vooraf aanmelden. O Alle detailinformatie over deze dag is te vinden op de website. www.cyclemotion.nl Olie Quinn is altijd vrolijk, zegt moeder Irina. Foto: Rachel van Westen

de Faam | 2015 | | pagina 5