Werkzaamheden op de Markt r Onafhankelijk meldpunt zorg en ondersteuning actief Stempassen worden deze week bezorgd Servicebus blijft rijden in Middelburg Uitzending Tussen Kunst en Kitsch week verschoven Uitnodiging startbijeenkomst LHBT netwerk Zeeland NLdoet Middelburg - daar zit muziek in f f f GEMEENTE MIDDELBURG Per 1 maart start Connexxion de nieuwe dienstregeling. Hier mee komt een einde aan onder andere de proefperiode van de servicebus. De gemeenteraad heeft het college gevraagd te onderzoeken of de bus behouden kan blijven. Op 23 maart wordt er door de gemeenteraad een besluit genomen over de manier waarop. Tot die tijd blijft de bus rijden zoals de gebruikers dat nu gewend zijn. De servicebus rijdt een vaste ronde van ongeveer- dertig minuten door Middelburg-Noord en het centrum en stopt bij de belangrijkste bestemmingen langs deze route, zoals het station en het Gasthuis. Het noorden van de stad is op deze manier aangesloten op het openbaar vervoer (OV) van de rest van Middelburg en omgeving. De bus heeft plaats voor 13 personen en biedt extra service door te helpen bij het in- en uitstappen. In verband met een thema uitzending van de NPO op 25 maart over Anne Frank worden alle uitzenddata van Tussen Kunst en Kitsch een week verschoven. Voor de aflevering die in september in het stadhuis in Middelburg is opgenomen, betekent dit dat deze nu op woensdag 8 april om 20.30 uur wordt uitgezonden op NPO 1. De herhaling is op donder dagmiddag 9 april 13.20 uur op NPO 2. Op donderdag 26 maart is er in de raadzaal van het stadskantoor (ingang bij benzinestation) een startbijeenkomst van het LHBT (lesbisch, homoseksueel, biseksueel of transgender) netwerk Zeeland, ledereen die zich beroepsmatig, vrijwillig of privé inzet voor LHBT'ers is van harte welkom. Het netwerk zet zich in voor ontmoeting, belangenbehartiging en deskundigheidsbevordering op het gebied van LHBT. U kunt zich aanmelden door een mail te sturen naar info@lhbtnetwerk- zeel^nd.nl. Na aanmelding krijgt u een bevestigingsmail met programma toegestuurd. Welzijn Middelburg nodigt Middelburgers uit om mee te doen met de landelijke vrijwilligersactie NLdoet op 20 en 21 maart. Hieraan voorafgaand organiseert vrijwilligerssteunpunt Samen Vrijwillig de tweede editie van de NLdoet Middelburg week, een week waarin ontmoeting en verbinding centraal staan. De NLdoet Middelburg week wordt op maandag 16 maart feestelijk geopend met een NLdoet ontbijt, met dit jaar als thema "jong". Het Mid delburgs college van burgemeester en wethouders gaat in gesprek met jonge vrijwilligers, jonge ondernemers, studenten en vertegenwoordigers van vrijwilligersorganisaties en onderwijs. NLdoet Middelburg koor Vanuit het idee dat muziek verbindt, wordt het NLdoet Middelburg koor opgericht. Een uniek gelegenheidskoor waarin mensen van 8 tot 80+ elkaar ontmoeten en samen zingen. De repetities vinden plaats op maandagavond 2, 9 en 16 maart in de Spot en op zaterdag 21 maart treedt het koor op tijdens de NLdoet activiteit bij Willibrord. Belangstel lende koorleden, muzikanten en vrijwilligers kunnen zich aanmelden via nldoetkoor@welzijnmiddelburg.nl of 75 14 24. Landelijke NLdoet dagen De week wordt afgesloten met de landelijke NLdoet dagen op vrijdag 20 en zaterdag 21 maart. Er zijn in Middelburg 24 klussen aangemeld, waarbij 350 vrijwilligers gevraagd worden om te komen helpen. Middel burgers worden van harte uitgenodigd om zich individueel of samen met vrienden, familie of collega's aan te melden voor één van de klussen via nldoet.nl. In 1999 is midden op de Markt een lijngoot aangelegd. De 97 meter lange goot is aan het einde van zijn levensduur en wordt daarom vervangen. Maandag 9 maart start aannemersbedrijf Jac. Ton uit Serooskerke met de Foto: Aart van Belzen werkzaamheden, die maximaal drie weken zullen duren. Over de gehele lengte van de Markt wordt het werkvak (100 bij 6 meter) afgesloten met böuw- hekken. Hierdoor is het lastig om bijvoor beeld met een vrachtwagen de Markt over te steken. De be voorrading van de winkels blijft mogelijk. Ook zullen de winkels ge woon bereikbaar blijven en kunnen fietsers en voetgangers de Markt oversteken langs de zijden. Naast deze werkzaamheden zullen in deze periode ook de loslig gende natuursteenbanden die de Markt omkaderen weer worden vastgelegd en de aanliggende bestrating herstraat. Daarnaast worden de verankeringsogen voor het vastzetten van de marktkra men gecontroleerd en waar nodig hersteld. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met de heer L.C. Priester, tel. (0118) 67 52 26 of l.priester@middelburg.nl. De gemeenten Middelburg en Veere vinden het belangrijk dat hun inwoners bij een onafhan kelijke partij terecht kunnen als ze slechte of juist goede ervaringen hebben met zorg en ondersteuning. Vanaf 24 februari kan dit bij het "Meldpunt veranderingen zorg en ondersteuning Middel burg en Veere" van Klaverblad Zeeland. Dinsdag 24 februari ondertekenden wethouders Saskia Szarafinski en Chris Maas het contract met direc teur-bestuurder van Klaver blad, Ad van de Kreeke. Melden is belangrijk Nederland is aan het veranderen. Ook dichtbij huis. Dat komt, omdat de gemeenten meer taken van het rijk en de provincie hebben overge nomen. Het rijk gaat ervan uit dat gemeenten die taken beter kunnen uitvoeren, omdat ze dichter bij de mensen staan waar het om gaat. Daardoor gaat er met de overhe veling van de taken minder geld naar de gemeenten. Dat betekent dat er met ingang van 1 januari 2015 het nodige is veranderd. Vanaf 1 januari zijn gemeenten verantwoordelijk voor de zorg en ondersteuning van de kwetsbare mensen in de samenleving. "Alles bij elkaar heeft dit gevolgen voor de mensen die een beroep doen op de gemeente voor zorg en ondersteuning. Daarom is er een meldpunt geopend voor alle inwo ners die problemen of knelpunten ondervinden van deze wijzigingen," vertelt Saskia Szarafinski van Middelburg. Chris Maas van Veere vervolgt: "Ook goede ervaringen kunnen worden gemeld. Klaver blad Zeeland werkt onafhankelijk van de diverse hulpinstanties en koppelen de ervaringen en signalen periodiek terug aan de gemeenten. Zo kunnen we de zorg blijven verbeteren en tijdig bijsturen waar dat nodig is. En dat vinden wij belangrijk." Bereikbaarheid meldpunt Inwoners van de gemeenten Middelburg en Veere kunnen telefonisch contact opnemen met (0118) 74 31 12. Het meldpunt is bereikbaar van 09.00 tot 13.00 uur. Buiten deze tijd kan men een bericht inspreken. Deze mensen worden teruggebeld. Meldingen kunnen desgewenst anoniem worden verwerkt in de terugkoppe ling naar de gemeente. Via e-mail: meldpunt@klaverbladzeeland.nl kan men 24 uur per dag signalen afgeven en aangeven of men nader contact wenst. Deze week worden de stempas sen verspreid in de gemeente Mid delburg. De meesten krijgen twee stempassen in één envelop. Een blauwe stempas voor de Provin ciale verkiezingen en een groene voor de Waterschapsverkiezingen. Bewaar deze goed, want zonder stempas kunt u geen stem uit brengen. Ook bent u verplicht om een identiteitsbewijs te overleg gen voordat u gaat stemmen. Dit identiteitsbewijs mag op de dag van stemming maximaal vijf jaar verlopen zijn. U heeft een stempas waarmee u in heel Middelburg elk in stembureau kunt stemmen. De kandidatenlijsten worden op donderdag 5 maart bezorgd. Verhinderd op woensdag 18 maart? Als u op woensdag 18 maart, de dag van de verkiezingen, zelf niet kunt stemmen, dan kunt u op de achterkant van de stem pas iemand machtigen voor de betreffende verkiezing. U kunt elke kiesgerechtigde inwoner van Middelburg machtigen. U en de gemachtigde moeten ieder een handtekening plaatsen op de ach terkant van de stempas. Wanneer deze persoon zelf gaat stemmen, levert die tegelijk met de eigen stempas de uwe in. Let op dat u ook een (kopie) identi teitsbewijs van de volmacht gever moet overleggen op het stembureau. De gemachtigde overlegt dan twee stempassen en twee identi teitsbewijzen. Zo wordt uw stem toch uitgebracht, ook al bent u zelf verhinderd. Wijzigingen stembureaus De Olmenhof is vervangen door Kindcentrum De Avënturijn aan de Henry Dunantlaan 4/6. In Arnemuiden is er een stembu reau ingericht in het Dorpshuis de Arne aan de Rademacherstraat. Dit bureau komt in de plaats van .het Jeugdgebouw Gereformeerde Kerk. Het stemlokaal in de Cypres- senhof wordt niet meer gebruikt. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur

de Faam | 2015 | | pagina 9