Het woord aan raadslid Paul Moens Vakanties voor minima Walcheren f r f E> Vraag kwijtschelding op tijd aan Waardeer uw mantelzorger met 75 euro Heroriëntatie Gemeentelijke taken Wat is de gemeente verplicht te regelen en wat kunnen we samen doeri met u als inwoner of andere overheden of instanties? Een niet eenvoudige vraag. Toch hebben we als werkgroep vanuit uw gemeenteraad geprobeerd een aan zet te geven om deze best moeilijke vraag te beantwoorden. Als eerste hebben we nagedacht over de toekomst. Wat is het wens of droom beeld over 10 jaar. Diverse beelden zijn besproken. Diverse belangrijke zaken zijn benoemd, o.a. de Gastvrij heid van onze gemeente, de Vitaliteit van de wijken en buurten en het goe de Rentmeesterschap. Eén onder deel wil ik er voor u uitlichten en dat is de laatste, het Rentmeesterschap. De SGP hecht veel waarde aan goed rentmeesterschap op gebied van milieu, de schepping. Wij dienen hier zuinig op te zijn, verantwoordt mee Foto: Aart van Belzen omgaan, ook onze plantsoenen en speelveldjes in de wijken. Juist dat kunnen we samen met u doen. Ook goed Rentmeesterschap op gebied van cultuur; zuinig zijn op onze monumentale gebouwen. Ik denk bijzonder aan de Oostkerk, een prachtig gebouw met een rijke historie. Wat zijn hier in het verleden zuivere klanken gehoord. O.a. de bekende dominee Smijtegelt heeft in dit gebouw gepreekt. U kunt zijn preken nog nalezen! Onderwijs valt ook onder goed Rentmeesterschap, juist daar waar goed onderwijs gegeven wordt en waar nog groeiende scholen zijn, dienen we dit te koesteren en te ondersteunen. Verstandig met de schoolgebouwen om gaan. Daar waar we samen kunnen en willen werken ondersteunen en tegelijkertijd de onderwijsvrijheid koesteren. En waarom is dit nu zo nodig? Omdat we op een verantwoorde wijze om dienen te gaan met de financiën van onze gemeente Middelburg. Ook daar gaat de SGP voor! Niet alleen in Middelburg, maar ook in onze provin cie, ook daar heeft de SGP een taak, ook na 18 maart 2015! Paul Moens Raadslid SGP Evenals voorgaande jaren organiseert Stichting Vakanties Minima Walcheren ook in 2015 vakanties voor de inwoners van Walcheren met een maximum inkomen van 110% van de bijstandsnorm. Limburg De vakanties voor gezinnen met minderjarige kinderen zijn gepland van 17 tot en met 24 juli. De bestem ming is recreatiepark Résidence 'Klein Vink' in Arcen, een prachtige omgeving in Limburg. Het verblijf is op basis van volpension. De eigen bij drage bedraagt per persoon voor de ouderfs) 50 euro en voor de kinderen 25 euro. Bosnië Voor alleenstaanden, echtparen en samenwonenden (30+) zonder thuiswonende minderjarige kinderen (seniorengroep) is de bestemming Bosnië. Het betreft een elf daagse bus excursiereis van 3 tot en met 13 september door een prachtig gedeelte vanBosnië. Het verblijf is op basis van halfpension. De eigen bijdrage is 300 per persoon. Inschrijving Vanaf 1 maart is online inschrijving voor beide reizen mogelijk via www. stichtingvmw.nl. Daarnaast kunnen belangstellenden zich inschrijven op maandag 16 maart van 09.30 uur tot 12.00 uur in Hof van Buren aan de Oranjelaan 19 in Middelburg. Inschrij- Deze maand verstuurt de Samenwerking Belastingen Walcheren en Schouwen-Duiveland de aanslagen voor gemeentelijke belastingen. Wanneer u kwijtschelding wil vragen voor de gemeentelijke heffingen is het van belang dit zo snel mogelijk te doen. De Samenwerking Walcheren en Schouwen-Duiveland start 3 april namelijk het invorderingsproces op en als u voor dit moment geen kwijtschelding heeft aangevraagd ontvangt u een aanmaning. Dus om extra kosten te voor komen raden wij u aan om voor deze datum kwijtschelding aan te vragen. Verzoeken om kwijtschelding van gemeentelijke heffingen worden behandeld door Sabewa Zeeland in Terneuzen. Het aanvraagformulier kwijtschelding kunt u opvragen bij Sabewa Zeeland, tel. 088-9995800 of via www.sabewazeeland.nl. De aanslagen van de gemeenten Middelburg, Vlissingen en Schouwen-Dui veland zijn inmiddels verzonden. Op 28 februari volgen de aanslagen voor de gemeente Veere. Sabewa Zeeland stuurt eind maart namens Waterschap Scheldestromen de aanslagen voor de waterschapsheffingen naar u toe. ven in Vlissingen kan op maandag 16 maart van 14.00 uur tot 17.00 uur in de kantine van handboogvereniging De Eendracht, Baskenburgpad 10. Bij inschrijving moet u een formu lier overleggen van uw maand- of jaarinkomen. Zonder dit formulier kan u niet worden ingeschreven. Wie zich komt inschrijven voor de reis naar Bosnië moet naast het formulier een geldig paspoort of identiteitskaart meenemen. Bij inschrijving hoort ook een aanbetaling van 50 euro per gezin voor de reis naar Limburg en 100 euro per persoon voor de seniorenvakantie. Deze aanbetaling wordt uiteraard in mindering gebracht op de reissom. U ontvangt bij de inschrijving een informa tieblad met de belangrijke gegevens. Inwoners van Walcheren die mantelzorg krijgen, kunnen hun mantelzorger waarderen met 75 euro. De hulpvrager kan deze mantelzorgwaardering tot 30 april aanvragen bij Manteling via de website www.mantelingwalcheren.nl of via het telefoonnummer (0118) 55 35 30. Wanneer komt iemand in aanmerking? De hulpvrager kan de waardering voor zijn of haar mantelzorgers aanvragen wanneer zij langer dan 3 maanden en meer dan 8 uur per week mantelzorg geven. Mantelzorgers zijn mensen uit het netwerk van de hulpvrager zoals familie, buren of vrienden. Professionele zorgverleners of vrijwilligers komen niet in aanmerking voor de waardering. Dë hulpvrager moet op 30 april 2015 ouder zijn dan vier jaar. Als de hulpvrager niet in staat is zichzelf aan te melden, dan mag de mantelzorger dit voor hem of haar doen. Hoe gaat het verder? Wanneer een hulpvrager op Walcheren de mantelzorgwaardering voor 30 april bij Manteling heeft aangevraagd, krijgt hij of zij het bedrag in de maand mei op zijn of haar bankrekening gestort. De hulpvrager kan het vervolgens naar eigen inzicht verdelen over één of meerdere van zijn of haar mantelzorger(s). Meer informatie Heeft u vragen over mantelzorg of over de mantelzorgwaardering? Dan kunt u te recht bij Manteling. Bel (0118) 55 35 30 of mail naar info@mantelingwalcheren.nl. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG ONTWERP- WIJZIGINGSPLAN LOODS MUIDENWEG Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat op grond van het bepaalde in artikel 3.9a van de Wet ruim telijke ordening het ontwerp-wiizigingspli Loods Muidenweg te Arnemuiden vanaf vri* (tot ijdag 27 februari gedurende zes weken 3t 10 april) voor een ieder ter inzage ligt de vakbalie in het stadskantoor aan ae Kanaalweg 3 te Middelburg. Daarnaast is het ontwerp-wijzigingsplan digitaal in te zien op onze website www. middelburg.nl onder bestemmingsplannen lannen in procedure) of raadpleeg- lar via de landelijke website www. ruimtelijkeplannen.nl onder plancode NL.IMRO.0687.WPBGMMÜI-ON01 bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Ampèreweg 6: aanleggen in/-uitrit (12-2). Girsesland 1 t/m 31 (oneven nrs.)/ Herberdsland 1 t/m 7 (oneven nrs.) en 2 t/m 16 (even nrs.) en Papisland 2 t/m 16 (even nrs.): woningverbetering 121097) (17-2). kousteensediik 7: uitvoeren onder houdswerkzaamheden den en aanpassen Onderhavige wijziging maakt het mogelijk om binnen het (opgeschoven) agrarische bouwvlak een loods te plaatsen ten behoeve van de opslag van agrarische materialen, boten en caravans. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerp-wijzigings plan kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van de ge meente Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 67 52 36. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken gevels 16-2) Lambrechtstraat 14: verbouwen woning (17-2). Nooraweg 375: sloop schuur en nieuwbouw schuur (12-2). Noordweg 437: uitbreiding woning (19-2). Oosterscheldestraat 1ÏOA: riool aansluiting (13-2). President Kennedylaan 65: bouw veranda (16-2). Turfkaai 19: plaatsen zonneschermen (12-2) Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om eeri omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. 117-2). Nieuv ieuwe Burg 40: plaatsen buitenunit airco met geluidsscherm (16-2) Nieuwe Vlissingseweg 16 t/m 24 (even nrs.) en 36 t/m 94 (even nrs.) en Piet Heinstraat 2 t/m 40 (even nrs.): vervangen v.d. kozijnen en panelen v.d. panden (16-2). Oosterscheldestraat 11OA: riool- VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevings vergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Ampèreweg 6: aanleggen in-/uitrit (18-2). Bluesroute 15, 15A, 17 en 17A: bouw 4 woningen (117118) (16-2). Griffioenpad, volkstuincomplex: bouw kweekkas (1202491 (17-2). Hoogelandsewegje 2L, 2M, 2N, 2P, 2Q, 2R, 2S, ft, 2U en 2V: bouw 10 garageboxen (118149) aansluiting (18-2). Piet Heinstraat 78: bouw woning met berging (19-2). Rouaansekaai 15: renoveren dak, aanbrengen pv-panelen en veiligheids voorzieningen en plaatsen 2 dakramen in dak (193). Siloweg 2: aanbrengen luifel (16-2). Veersenof 5: bouw vrijstaande woning (115992) (18-2). Veersesingel 142: uitbreiden woning (18-2). Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieninaenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschul digd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hebben besloten voor de volgen de aanvraag de beslistermijn te verlengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor: uitoefenen bed-and-breakfast; Locatie: Houtkaai 5A; Nieuwe uiterste beslisdatum: 20 april 2015. Voor: het verbouwen van een bejaarden tehuis tot asielzoekerscentrum; Locatie Laurens Stom mes weg 1; Nieuwe uiterste beslisdatum: 1 april 2015. Voor: het bouwen van een vrijstaande woning (bnr. 271; Locatie: Hans Warrenstraat 18 (Rittenburg) (118792); Nieuwe uiterste beslisdatum: 7 april 2015. KENNISGEVING ONTWERPBESCHIKKING Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) voornemens zijn een omgevingsvergunning te verlenen: Voor: het uitbreiden van het restaurant, het maken van 4 logieseenheden en het vergroten van de woning. Locatie: Wijngaardstraat 7, 9 en 11. De aanvraag, de ontwerpbeschikking en de bijbehorende stukken liggen met ingang van 26 februari gedurende zes weken, van 26 februari tot en met 8 april, ter inzage bij de vakbalie in het stadskan toor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling een zienswijze omtrent de ontwerpbesluiten kenbaar maken bij het college van burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voc het geven van een mondelinge zienswijze iode is I i|dia vooraf een afspn maken op net telefoonnummer (0118) 67 binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te 52 27. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht hebben gebracht. naar voren l

de Faam | 2015 | | pagina 8