De Faanf Negentig jaar onbevreesd te water Nieuw zangkoor zoekt leden Kleding- en speelgoedbeurs Uitvoering Nut en Genoegen KORT NIEUWS COLOFON WGGGNGR Media Wie is de snelste karter? MIDDELBURG - Zeeuws kart- talent krijgt zondag 8 maart de kans om zich te kronen tot snelste van de provincie. De regels zijn simpel: wie de snelste tijd klokt per kwa lificatiewedstrijd wint en start in de nationale finale. De acht finalisten strijden tegen elkaar op een uitge zet kartparcours voor de hoofdtribune van Circuit Park Zandvoort. Het talent dat deze nationale strijd wint, vertegenwoordigt Ne derland tijdens de Red Buil Kart Fight World Final in Oostenrijk. Deelname vanaf veertien jaar en ouder. Informatie en inschrijving: www.redbull.nl/kartfight Oecumenische evensong VLISSINGEN - In de Sint Ja- cobskerk in Vlissingen is zondag 1 maart weer een oecumenische evensong. De aanvangstijd is 17.00 uur, kerk geopend vanaf 16.30. Voorganger/liturg is dominee Pim Steen bergen. De samenzang wordt op het orgel begeleid door Jos Vogel en de litur gische zangen worden verzorgd door 'de Even- singers'. De evensong staat in het teken van de verheerlijking van Christus op de berg, met als thema 'op de top'. Meidentraining in Middelburg MIDDELBURG - Vivo trai ningen houdt op 16 en 30 maart en 13 april van 19.00 tot 20.30 uur een weerbaarheidstraining voor meisjes. Deze sluit aan bij de belevingswe reld van meiden uit groep 8 van het basisonderwijs en meiden op de mid delbare school. Met de VIVO-meidentraining vergroten zij hun zelfver trouwen en leren zij dat alles bij henzelf begint. De training vindt plaats in gymzaal Wijdauw- straat in de wijk Dau- wendaele. Opgeven kan via de website van www. vivotrainingen.nl Meer informatie bij Clau- dia Fritz (06-53323560) of Sigrid Schilperoort (06-4134537). De Dr. A. Stavermanbrigade, de reddingsbrigade uit Vlissingen, bestaat negentig jaar. Speciaal voor het jubileum zijn de vrijwillige instructeurs in het nieuw gestoken. VLISSINGEN - Op 18 juli 1924 startten de heer H. Bode en dokter A. Staverman de Vlissingsche Vrijwillige Reddingsbrigade vanwege het grote aantal verdrin- kingsgevallen van inwoners en vissers in Vlissingen. Het zwemmend redden werd vooropgesteld en de leden waren verplicht, desnoods met gevaar van eigen leven, drenkelingen te redden. Het doel van de vereniging is, bijna een eeuw later, flink veranderd. Naast zelfred zaamheid staan samenwer king, beweging en plezier voorop. Spelenderwijs krij gen zo'n tweehonderd leden de zwemtechnieken van het zwemmend redden onder de knie. Zwemmend redden is een teamsport, waarbij men leert om drenkelingen veilig op de kant te helpen. Voorzitter Han de Bruijne: "Wij vinden het belangrijk om onze leden in een onge dwongen sfeer beter te leren zwemmen. Steeds minder kinderen halen hun zwem- ABC. Vaak stoppen ze na het behalen van hun A-di ploma. Cijfers uit een recent onderzoek van de gemeente Vlissingen geven aan dat 22 procent van de leerlin gen uit groep 3 tot en met 8 geen zwemdiploma heeft en 65 procent alleen A. Na het halen van je diploma's moet je ervaring gaan opdoen, net zoals met autorijden. Dat leer je ook pas goed na flink wat uren op de weg." De Bruijne, die ook betrok ken is bij de strandwacht in Vlissingen, geeft aan dat er elk jaar weer gevaarlijke situaties ontstaan bij het zwemmen in zee. "Helaas zijn er in Nederland ook afgelopen zomer weer men sen verdronken tijdens het zwemmen. Ook hier in Vlis singen heeft de strandwacht reddingsacties moeten uit voeren. Onze vereniging be steedt daarom veel aandacht aan 'beter leren zwemmen' en veiligheid. Pas als de jon- ge leden de zwemtechnie ken goed beheersen, maken ze kennis met het redden van drenkelingen, zowel in theorie als in praktijk. Ple zier staat hierbij centraal. Bij onze zwemvereniging is ie dereen welkom en draait het in de eerste plaats niet om presteren. Aan het eind van het zwemseizoen houden we het zogenaamde 'brevet- zwemmen', waar de leden laten zien wat ze gedurende het jaar hebben geleerd." Echte sportievelingen kun nen geselecteerd worden voor de wedstrijdploeg. De juniorenteams ne men regelmatig deel aan (internationale kampioen schappen. Zondag 25 janu ari behaalde het gemengde juniorenteam de zevende plaats op de Internationale Ontmoeting in Eindhoven. Er streden teams uit Neder land, België, Duitsland en Groot-Brittannië. Voor ouders en andere be langstellenden biedt de vereniging de mogelijkheid om baantjes te trekken. De zwemlessen duren drie kwartier en worden gegeven door ervaren vrijwilligers. Een van de instructeurs, Pe tra de Bruijne, won in 2014 de Frans Naereboutprijs, prijs voor vrijwilliger van het jaar van de gemeente Vlissingen. VLISSINGEN - Stichting Ma joraat in Vlissingen houdt woensdag 25 maart een zomerkinderkleding- en speelgoedbeurs. De beurs wordt gehouden van 18.30 tot 20.00 uur in het wijkcentrum van Majoraat aan de van Hogendorpweg 58a. Personen die een num mer hebben aangevraagd, kunnen dinsdagavond 24 maart tussen 18.30 en 19.30 uur spullen inleveren, of woensdagmorgen 25 maart tussen 10.00-11.00 uur. De helft van de opbrengst is voor de verkoper, de andere helft komt ten goede aan de activiteiten van Stichting Majoraat. Verkopers kunnen maxi maal dertig stuks kleding inleveren, maat 56 tot en met 176. Voor speelgoed geldt: maximaal twintig stuks. Alles dient in karton nen doos of gesloten, plastic krat met code ingeleverd te worden. Voor de code en verdere vragen: ines@majoraat.nl of tel. 0113-471103 (dinsdag en woensdag tot 12.00 uur). Heeft u wel zomerkinder kleding maar wilt u deze niet verkopen, dan kunt u deze kleding schenken aan de beurs. De opbrengst komt dan geheel ten goede aan Majoraat. U kunt deze spullen inleveren bij Ma joraat tussen 16 en 20 en maart. AAGÏEKERKE - Zangvereni ging Nut en Genoegen uit Aagtekerke houdt vrijdag 27 februari haar jaarlijkse uitvoering onder leiding van dirigente Marcela Si- mons-Clarisse. Marcela is naast dirigente ook pianiste en studeerde piano aan het Brabantse Conservatorium te Tilburg. Deze avond zal het koor diverse werken uitvoeren welke begeleid worden door Marcela op de piano, waaronder de liederen 'In 't kleine Café aan de haven' van Pierre Kartner en het lied 'Twee motten' van Tom Manders. Ook zal het koor, het lied 'Bie ons in 't Zeeuw se land' in het Zeeuws dia lect ten gehore brengen. Het zangrepertoire zal met het "Aagtekerke lied' worden afgesloten. In de pauze is er een ver loting en erna zullen De Zeeuwse Muzikanten on der leiding van hun artis tiek leider René Koelemaij optreden. Het repertoire is veelzijdig er worden zo wel populaire als klassieke composities gespeeld. Naast de instrumentale stukken wordt bij een aantal num mers ook gezongen. Entree is 5 euro, kinderen tot en met twaalf jaar gratis. De avond zal worden gehou den in het plaatselijke ver enigingsgebouw Amicitia, aan de Agathastraat 1, Aag tekerke en begint om 19.30 uur. OOST-SOUBURG - Dirigente Emilia Tabacnik-Li heeft een nieuw zangkoor opge richt: Scherzo. Emilia stu deerde vijf jaar koordirec tie aan het Conservatorium van St Petersburg. Zij kwam in 1991 met haar man naar Nederland. Ze dirigeert diverse koren in Zeeland. Scherzo is een gemengd koor (sopraan, alt, tenor, bas) dat a capella zingt. Het repertoire is breed, het gaat van Renaissance-muziek en Negro Spirituals tot heden daagse muziek, van Purcell tot Spaanse Habanera's, van Hindemith tot shanties. De dirigente en het koor zijn bezig om het repertoire op te bouwen en de zangers repe teren serieus om het onder Scherzo repeteert op woens dagmiddag van 14.00 uur tot 16.00 uur in De Kwikstaart in Oost-Souburg. Er is nog plaats voor sopranen, al ten en een enkele tenor, bij voorkeur met zangervaring. Voor nadere informatie: Jan Kooman tel. 0118-501524. Advertentieverkoop •n media-advies Kees van Zaiinge E adverteren.zeeland@ wegenermedia.nl T 06-22 518t 76 Familieberichten E f3miliebefichten@wegeneimedia.nl T (088) 013 72 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via wwwfamilieberichtenonline.nl Rubrieksadverte rrt ie s E telesales.mbrieks@wegenermedia.nl T (088) 0139999 Kantooradres Edisonweg 37E, 4382 NV Vlissingen Website wwwde-faam.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Druk Wegener Nieuwsdruk Redactie en 1 persberichten Michiel Bouwman E redactie.faam@ ■JL wegenermedianl T(o88)0130920 Redactie Michiel Bouwman (foto), Hannke Kik, Frank Husslage, Manna Meijers, Dennis Rijsbergen (redactiechef) Bezorgklachten www.deweekkrant.qVverspreid klachten T(0900)4245726 Algemene voorwaarden en overige informatie (zoals advertentie-tarieven en oplage) www.wegenermedia.nl De Faam is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV Wegener Media BV www.ae-raam.n. De Faam woensdag 25 februari 2015 5 Zelfredzaamheid De instructeurs zijn ter ere van het jubileum in het nieuw gestoken. Foto: PR O Lijkt het je leuk om te leren zwemmend redden of wil je elke maandag een uurtje baantjes trekkenBelangstellenden mogen twee keer gratis proefzwemmen. De instructieavond is op maandagavond van 18.00 tot 22.00 uur in het Vrijburgbad in Vlissingen. reddingsbrigadevlissingen.nl Het koor Scherzo. Dirigente Emilia Tabacnik-Li zit in het midden van de middelste rij. Foto: PR de knie te krijgen.

de Faam | 2015 | | pagina 5