WIE IS JOUW ECHTE CLUBHELD? Jongen met wapens aangehouden HUI5KE5 Lotto: Lotgenotengroep 'Hoe verder?' VLISSINGEN - Voorjaar 2015 start Indigo Preventie met de lotgenotengroep 'Hoe verder..?' De groep is be doeld voor volwassenen die een dierbare hebben ver loren door zelfdoding. Be langstellenden kunnen zich aanmelden bij Indigo Pre ventie, telefoon 0113-246060 of info@indigozeeland.nl. In de lotgenotengroep kun nen deelnemers met elkaar hun ervaringen bespreken. Dit helpt om de gevoelens van verdriet, onmacht en schuld een plek te geven. Ook leren deelnemers om te gaan met reacties uit hun omgeving. Ze leren hoe ze kunnen omgaan met gevoe lens van twijfel, verslagen heid en machteloosheid. Hierdoor kunnen ze de draad langzaam oppakken. De lotgenotengroep is een gesloten groep, en bestaat uit maximaal acht deelnemers. Er zijn in totaal zes tot acht bijeenkomsten. Elke bijeen komst duurt twee uur en is elke week of eens in de twee weken. Om deel te ne men aan de lotgenotengroep is een verwijsbrief van de huisarts nodig. Dé lotge notengroep wordt vergoed door de zorgverzekeraar. Het is mogelijk dat deelne mers een deel van de kosten moeten betalen met het ei gen risico. MIDDELBURG - Een veer tienjarige inwoner van de gemeente Veere is zaterdag aangehouden voor verbo den wapenbezit. Hij had twee luchtdrukwapens bij zich. Een getuige had de jongen 08.30 uur met de wapens zien staan op de Daau- wendaelselaan. Agenten troffen hem korte tijd later op het Gervinsland aan en namen de wapens in be slag. Een van de wapens was nauwelijks van echt te onderscheiden. Hij is voor verhoor overgebracht naar het politiebureau. Zijn ou ders zijn in kennis gesteld over zijn arrestatie. Nepvuurwapens zijn voor werpen die sprekend op echte vuurwapens lijken. Dat kunnen bijvoorbeeld speelgoedwapens zijn. Maar ook aanstekers in de vorm van pistolen of hand granaten. In Nederland zijn alle na- maakvuurwapens verbo den. Deze 'neppers' wor den door Nederlanders vaak gekocht in Zuid-Eu- ropese landen zoals Spanje en Turkije. Ze zijn daar ge woon in de winkel te koop, omdat de plaatselijke wa penwetten minder streng zijn dan in ons land. De politie ziet ze vaak terug bij overvallen en straatroven. Daarom wordt er door de politie streng opgetreden tegen deze wapens. Wie zo'n imitatiewapen in zijn of haar bezit heeft, krijgt direct een proces-verbaal. De straffen voor jongeren variëren van een taak straf tot (voorwaardelijke) jeugddetentie. Volwassen first-offenders kunnen een geldboete verwachten. Club Jeu de Boules zoekt nieuwe leden middelburg - Club Jeu de Boules in Middelburg is op zoek naar enthousiaste mensen die graag een balle tje gooien. De club heeft in totaal uit vijftig banen waarvan twin tig binnen en dertig buiten. Op de woensdag spelen er gemiddeld zo'n zeventig tot tachtig mensen. Dus geïn teresseerden zijn altijd ver zekerd van een potje jeu de boules. Niet-leden kunnen lid worden van de club of gewoon een middagje spe len. emrfngl Koper kabel 38% €1,31 Aluminium kabel €0,45 Koper loodkabel €0,70 Aluminium loodkabel €0,35 Zuiver koper €4,01 Onzuiver koper €3,61 Gemengd rood koper* €3,00 Geel koper messing €2,16 Aluminium €0,71 RVS €0,75 Lood €0,95 Zink €0,75 Electro motoren €0,30 IJzer €0,12 Accu's €0,35 Katalysator vanaf per stuk €10,00 www.metaalhuiskes.nl Momenteel wordt het fietsknooppuntensysteem (FIKS) flink onder handen genomen. Hiervan kunt u als fietser hinder ondervinden. Vanaf Pasen is alles weer gereed! Bedankt voor uw begrip. routes.wvzeeland.nl Zeeland SS Provincie Zeeland Meubel- en rijtuigstoffeerderij C.J. Brouwer v.o.f. Nomineer nu! Ga snel naar AD.nl/clubheld O www.de-faam.nl De Faam woensdag 25 februari 2015 31 O www.cjbm.nl Foto Pim Ras M ETAALHANDEL INKOOP VAN METAAL Voor bedrijven en particulieren (Koper, zink, ijzer, lood, RVS etc.) Wij hantaren aantrekkelijke Inkoopprijzen gebaseerd op de dagkoers, deze onder voorbehoud; ze kunnen ondertussen gewijzigd zijn. Handelsweg 53 4421 SH Kapellë info@metaalhuiskes.nl 0113-340170 - 06-53832505 ma-vrij 08.30 -17.00 za van 09.00 - 12.00 uur Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu We fiksen momenteel het FIKS-netwerl WIJ STOFFEREN O.A.: Klassiek en modern meubilair Projectmeubilair voor kantoren en zorginstellingen Autobekleding, motorzadels, caravan/bootkussens Zeer grote stalencollectie interieurstoffen en leder. Wij komen vrijblijvend voor een offerte met stalen bij u aan huis. www.stoffeerderijbrouwer.nl Nieuwe Rijksweg 8 's-Heer Hendrikskinderen 0113-213642 Welke vrijwilliger bij jou in de buurt is de echte clubheid van de amateursport en verdient daarmee 25.000,- voor zijn of haar vereniging?

de Faam | 2015 | | pagina 39