Hf BON LEZERSMENU €50, n LEZERSMENU De Faam 4 Heerlijk dineren met het mooiste uitzicht van Zeeland i voor (£P I We schuiven deze avond wat vroeger aan tafel dan we gewend zijn, zodat we optimaal kunnen genieten van de betoverende zonsondergang boven de Westerschelde. Wij kiezen dan ook voor een tafeltje in de serre, maar ook in het sfeervolle restaurantgedeelte is het aan genaam verpozen. Warme kleuren zor gen voor een prettige ambiance. In april viert De Leugenaar haar eerste lustrum, dan is het alweer vijf jaar dat Lianne Boorie aan het roer staat. We beginnen ons Lezersmenu met een mandje vers brood met overheerlijke (huisgemaakte) romige kruidenboter. Een goed begin. Als voorgerecht heb ben we de keuze tussen gegrilde tonijn met zeekraal en oosterse mayonaise óf Zeeuws lam met Zeeuwse appelgelei en mintyoghurt. Bijzondere verrassende gerechtjes dus die we uiteraard allebei geproefd hebben. De appelgelei zorgt voor een frisse smaak bij het lamsvlees en de tonijn is heerlijk in combinatie met de verse zeekraal. Voor het hoofdgerecht hebben de lezers van De Faam de keuze tussen zeebaars met gegrilde coquille en een langoustine óf brasvarken met zeekraal en truffeljus. Zowel vlees- als visliefhebbers worden dus op hun wenken bediend bij De Leu genaar. Verse gebakken aardappeltjes en een frisse salade ontbreken niet op tafel. En dan het nagerecht. Dit is wel een heerlijke verrassing: een champagne sa bayon met vers fruit en een bolletje ijs, opgediend in een mooi glas. Een zeer smakelijke wijze dus om een mooi diner af te sluiten! Hotel Brasserie De Leugenaar Boulevard Bankert 132 te Vlissingen Tel.: 0118-412500 www.hoteldeleugenaar.nl info@hoteldeleugenaar.nl Naam: 2 personen E-mail: WOENSDAG 25 FEBRUARI De Piek Jam, muziek De nieuwste samenwerkingen op het ge bied van muziek en de talenten van de toekomst. Jong en oud, ieder talent is wel kom. Locatie: De Piek in Vlissingen, aanvang: 19.30 uur. www.depiek.nl Holland Dance, Talent on the Move, dans Virtuoze dans vol bruisende energie. Je maakt kennis met de topdansers van mor gen, die een selectie dansen uit beroemd en geslaagd repertoire van grote meesters en jong talent. Locatie: Schouwburg Middelburg, aan vang: 20.00 uur. www.zeelandtheaters.nl DONDERDAG 26 FEBRUARI Boekpresentatie Jan Vantoortelboom - De man die haast had Jan Vantoortelboom presenteert zijn derde roman, De man die haast had. De auteur van Meester Mitraillette wordt geïnter viewd door Jan van Damme. Met muziek van Jasper van Damme en Myriam West. Locatie: Kloveniersdoelen in Middelburg, aanvang: 20.00 uur. www.drukkerijmiddelburg.nl Eva Crutzen met 'Bankzitten', cabaret 26-jarige cabaretière die in 2012 overtui gend de publieksprijs won van het Am sterdams Kleinkunst Festival. Bankzitten is een fraaie eenheid van hilarische sket ches, scherpe waarnemingen en fijnzin nige kleinkunstliedjes. Locatie: De Weverij in Zierikzee, aanvang: 20.15 uur. www.zeeuwsepodia.nl Songs from the heart, British Folk Guitar, muziek Op het kleine podium nemen Zeeuwse muzikanten plaats die alleen of in kleine samenwerkingsverbanden de liedjes van muzikale helden vertalen. Locatie: De Spot in Middelburg, aanvang: 20.30 uur. www.despotmiddelburg.nl VRIJDAG 27 FEBRUARI Niet doen... Sterk zijn!, toneel In hotel 'Het Rustpunt' loopt alles niet zo als het zou moeten. Frits, de manager en Elise, zijn kamermeisje, hebben niet veel te doen tot het moment dat iemand belt om 10 kamers te reserveren in verband met een congres, een week later. Locatie: Café Juliana in Biggekerke, aan vang: 20.00 uur. www.zeeuwsepodia.nl Zvi Friends, klassiek concert Extra concert, initiatief van Zvi Carmeli in het kader van een tournee door Duits land, België en Nederland. Locatie: Doopsgezinde Kerk in Middel burg, aanvang: 20.00 uur. www.kamer-muziek.nl Vliegwiel met 'As', theateropera Na het succes van hun eerste theater opera 'Schuim', presenteert Vliegwiel nu haar tweede productie 'As', bedacht en geschreven door schrijfster en NRC.next- columniste Renske de Greef in samenwer king met Kasper Soeters. 'As' is eigentijds, geestig en ontroerend. Eenvtheateropera waarin de muziek van oude meesters op nieuw tot leven wordt gewekt met een ge heel nieuw libretto. Locatie: De Wegwijzer in Nieuw- en St. Joosland, aanvang: 20.30 uur. www.theaterdewegwijzer.nl Bittereinder en Boef en de Gelogeerde Aap, muziek Optreden van Zuid-Afrikaanse hip-hop- trio Bittereinder. De support wordt ver zorgd door Boef en de Gelogeerde Aap. Locatie: De Spot in Middelburg, aanvang: 21.30 uur. www.despotmiddelburg.nl Benjamin Herman Trio Daniël von Pie- kartz support Mojam, muziek Benjamin Herman heeft al jaren een zeer hecht trio met Ernst Glerum en Joost Pa- tocka. Of het de composities van Misha Mengelberg zijn, evergreens of eigen werk, zeker is dat deze worden geïnterpreteerd met visie en 'prettige virtuositeit' (Volks krant). Locatie: De Piek in Vlissingen, aanvang: 21.00 uur. www.depiek.nl ZATERDAG 28 FEBRUARI Groot Zeeuws Koorconcert, muziek Met 4 zeeuwse koren o.l.v. dirigent Peter Wildeman uit Tholen. Joost van Belzen zal het orgel bespelen. Jacqueline Vlot zal op haar viool medewerking verlenen en het Christelijk Zeeuws Jongerenkoor Mat- thanja uit Goes treedt op. Jong Dameskoor Shira uit Middelharnis en Kapelle zullen de avond vullen al dan niet gezamenlijk met Jong Mannenkoor Salomo uit Nieuw- dorp. M.m.v. het Walchers Jongerenkoor uit Middelburg. Ensemble Èleora geeft een solo. Locatie: St. Jacobskerk in Vlissingen, aan vang: 19.30 uur. www.sintjacobskerk.nl The Irish Bee Gees, Nights on Broadway, concert Concert rondom the Gibb Brothers door een zevenkoppige band met alle grote wereldhits passeren de revue, zoals Mas- sachusetts, Words e.v.a. Gespeeld en ge zongen met stemmen en arrangementen die je meteen herinneren aan de tijd van Saturday Night Fever. Locatie: Schouwburg Middelburg, aan vang: 20.00 uur. www.zeelandtheaters.nl Yora Rienstra met 'Drukt haar snor', ca baret Droogkomische liedjes, ijzersterke mi miek, oorspronkelijke gedachtenspinsels en natuurlijk dat elastieken lijf! Met rake typeringen en scherpe observaties neemt ze zichzelf en haar nieuwe omgeving on der de loep. Soms pijnlijk, maar tegelijker tijd hilarisch. Locatie: De Wegwijzer in Nieuw- en St. Joosland, aanvang: 20.30 uur. www.theaterdewegwijzer.nl ZONDAG 1 MAART Hoodoo Monks the Black Mambo Boo gie Songs uit de late fifties Chicago blueshoek in een minimale bezetting met gitaar, zang, bluesharp eo drums. Locatie: De Piek in Vlissingen, aanvang: 16.00 uur. www.depiek.nl HHMHHHHHHHHHMHMHRHMMHI Elke laatste woensdag van de maand staat een nieuw Lezersmenu in De Faam. Het restaurant en de inhoud van het menu wisselen maandelijks maar de formule blijft hetzelfde. Voor 25 euro per persoon krijgt de lezer een heerlijk driegangenme nu inclusief een kopje koffie of thee. En bij Hotel Brasserie De Leugenaar krijgt u het wonderschone uitzicht vanaf de Vlis- singse Boulevard Bankert er gratis bij! Door Marino Meijers C=I De Faam woensdag 25 februari 2015 26 ZEEUWSEPODIA i Boekpresentatie over'De man die haast had' van Jan Vantoortelboom op donderdag 26 februari Vliegwiel met 'As' op vrijdag 27 februari in Theater de Wegwijzer in Nieuw- en St. Joosland The Irish Bee Gees op zaterdag 28 februari in Schouwburg Middelburg Het lezersmenu is uitsluitend te nuttigen in de maand maart. De keuken is zeven dagen per week geopend tot 21.00 uur. Reserveren is gewenst en kan via de website, email of telefonisch.

de Faam | 2015 | | pagina 34