Postmaatjes: niet te onderschatten 25% korting UIT DE REGIO Kunstwerken van Michiel de Ruyter gezocht Walchers dier in het vizier Spirituele gezondheidsbeurs MIDDELBURG - De Klove niersdoelen in Middelburg staat zaterdag 28 februari in het teken van een spiri tuele- en sezondheidsbeurs. Vanaf 11.00 uur is de beurs geopend, entree gratis. Er zijn miniconsulten en er is informatie over astrolo gie, chakrakleurdiagnostiek en natuurgeneeswijzen. De beurs wordt georganiseerd door Margaretha Gieles. Filmavond op Vrouwendag MIDDELBURG - Stichting Oe ganda Tegen Mensenhandel houdt zaterdag 7 maart, op internationale Vrouwendag, een filmavond. De ontvangst is om 19.00 uur in De Shel ter, Herengracht 52 in Mid delburg. Er wordt een indrukwek kende film vertoond, die het thema uitbuiting en men senhandel aan de kaak stelt. In de pauze is er een tafel met leuke hebbedingetjes en cookies-in-a-jar. De film duurt ongeveer twee uur, een kaartje kost tien euro per persoon, in clusief hapje en drankje. Betaling contant bij entree. Kaartjes bestellen kan via stichtingotm@gmail.com. - Eef: "Ik ben opge voed met respect en aandacht voor ouderen en zie de waarde van hun le venswijsheid. Ik weet dat er ouderen zijn die sociaal vereenzamen. Daarom heb ik activiteitenbegeleiders in zorgcentra zoals Ter Reede in Vlissingen benaderd en hen mijn idee voorgelegd: het combineren van men sen die graag schrijven, met ouderen die het leuk vin den om post te ontvangen. Het project is laagdrempe lig, daarom melden steeds meer mensen zich aan als schrijver. Ook het aantal ontvangers is veel. Er wordt onderschat hoeveel mensen het leuk vinden om op deze manier sociaal contact te hebben en zo een netwerk op te bouwen." "Veel ouderen vinden het fijn post terug te schrijven, en schrijven wat ze op hun hart hebben. Problemen waar ze tegen aan lopen, of over de onrust in de zorg. En natuurlijk over 'vroeger'. Anderen genieten simpel weg van het postmoment. Er hebben nog geen ontmoetin gen plaats gevonden tussen schrijvers en ontvangers, wel zijn er al eens foto's uit gewisseld. Af en toe wordt er met elkaar gebeld. Dit is belangrijk. Zo is er gewenste sociale controle en aandacht voor de persoon. Het valt me op dat mensen ook zo eerlijk zijn zodra zij hun verhaal op papier zetten. Het kan heer lijk zijn om eens iets voor te leggen aan iemand die je niet kent en die je een ande re kijk op de zaak geeft." Het project loopt sinds mei 2014. "Social media heeft me aardig op weg geholpen: mijn site eefies.nl werd ver meld op de facebookpagina van het tijdschrift Flow. Daar kwamen veel reacties op binnen. Ik benader nu zoveel mogelijk verzorgings huizen en instellingen zo dat schrijvers en ontvangers zich kunnen melden. Voor schrijvers en ontvangers heb ik een flyer gemaakt waarin zij aan kunnen geven wat hun hobby's zijn en of ze hier zelf ook over willen corresponderen. Want het schrijven hoeft niet altijd over zware zaken te gaan!" Het nachtelijke idee heeft voor Eef de Nooijer een vlucht genomen. Ze is be zig om het project landelijk uit te zetten, te beginnen in Eindhoven en Amsterdam. Ze speelt met het idee om in de toekomst een stich ting op te richten. "Ik had niet gedacht dat het project zo'n succes zou worden. Zoals het er nu voor staat zal ik in de toekomst een beroep moeten gaan doen op de hulp van anderen. Daarmee wordt het nut van dit project onderschreven. Omdat mensen nog steeds geen indicatie krijgen voor sociale eenzaamheid hoop ik hiermee mijn steentje bij te kunnen dragen aan de maatschappij." m. -VL Clayfibre buitenpotterie Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623 Donderdag en vrijdag koopavond Kijk voor onze actuele folder op www.intratuin.nl/folder ark Bcfapf kit meld ut, (utovJmed Knip de bon uit, lever hem in bij autowaspark Kuzee en ontvang direct uw korting! Autowaspark Kuzee - Marie Curieweg 5 MIDDELBURG - GalleryMari- time Middelburg, centrum van Maritieme Kunst, viert Michiel de Ruyter. Gallery- Maritime daagt jong en oud uit om het verhaal van Mi chiel de Ruyter in een crea tieve impressie te vertellen. Maak bijvoorbeeld een boot, een verdedigings-attribuut, een Michiel de Ruyterborst- beeld of een bemannings lid. Kies een eigen creatieve vorm en materiaal zoals papier, karton, koper, kera miek, ets, olieverf, aquarel of natuursteen. GalleryMa- ritime geeft elke Michiel de Ruyter creatie een podium. Iedereen kan meedoen, deelname kost tien euro. Het inschrijfformulier kan afge haald worden aan de Gort- straat 43 in Middelburg. Inzendingen kunnen wor den aangeleverd tot 30 november. I11 de decem bermaand worden alle in zendingen geëxposeerd in GalleryMaritime. Een on afhankelijke jury kiest de drie beste creaties. De Mi chiel de Ruytertrofee gaat naar de winnaar. De enige voorwaarde voor deelname is dat de creatie in een box van 22x16x8 passen. www.gallerymaritime.com O www.de-faam.nl O Kijk voor meer informatie op www.stichtingotm.nl Het is midden in de nacht als Eef de Nooijer wakker schiet met een geweldig idee. Omdat ze geen tijd heeft voor vrijwilligerswerk naast haar gezin en drukke baan zet ze het project 'postmaatjes' op. door Conny den Heijer VLISSINGEN Fijn Bosviolen in mand Diverse kleuren bosvioten, halfschaduw, volle zon Primula obconica Hoogte 30 cm, potmaat 12 cm. Diverse maten en kleuren. Goes Oost-Souburg Geldig tot eind februari 2015. Niet i.c.m. andere acties. Alleen voor particulieren. te vinden op Bedrijventerrein Souburg (naast Shell) De Faam woensdag 25 februari 2015 15 VLISSINGEN - Dit is Murphy, een kater van twaalf jaar oud. Hij is teruggekomen in het asiel wegens het overlijden van zijn eigenaar. Murphy loopt graag met je mee, meestal in een soort slow-motion sluipgang en wil alles volgen watje doet. Kinderen en andere huisdieren heeft hij liever niet om zich heen. Dierenasiel Walcheren, tel. 0118-613579. Foto: PR

de Faam | 2015 | | pagina 15