25/02/15 De plek maakt het verschil Schone stranden, schoon water Inspiratie op locatie Dit keer over Zeeland beleven Kom naar de Open Dag op 14 maart Provincie werk Informatierubriek van Geïnteresseerd in het laatste nieuws? de Provincie Zeeland Kijk dan op www.zeeland.nl Steeds meer filmmakers en organisatoren van evenementen ontdekken het decor van Zeeland voor films, fotoshoots, festivals en evenementen. Dat levert niet alleen mooie beelden op, maar ook een economisch aantrekkelijk plaatje. Op 18 maart 2015 zijn de Provinciale Statenver kiezingen. U kunt dan uw stem uitbrengen en zo mee bepalen welke politieke partijen het in Zeeland voor het zeggen krijgen de komende vier jaar. In Zeeland is het opkomstpercentage bij de provinciale verkiezingen hoog in vergelijking met andere provincies. Wat het provinciebestuur doet, raakt en interesseert heel veel Zeeuwen. En u laat dat bok weten. Deze themapagina's laten zien waar het provincie bestuur werk van maakte in de afgelopen vier jaar. Vaak zijn dat projecten en plannen van een lange adem. Neem bijvoorbeeld Waterdunen. Aan de andere kant neemt het college wekelijks besluiten waar u direct resultaat van kan zien. Bijvoorbeeld dat ze subsidie geeft aan digitale informatievoorzie ning op locatie die u kan inspireren om erop uit te trekken en Zeeland te beleven en aan evenementen als Concert at Sea op de Brouwersdam. Deze uitga ve over 'Zeeland beleven' is de derde in een reeks van vier rond thema's waar de Provincie Zeeland tussen 2011 en 2015 aan werkte. Zeeland Nazomer Festival, Concert at Sea. Tour de France: zomaar wat voorbeelden van evenementen die gebruik maken van de bijzondere ligging van Zeeland. Stuk voor stuk trekken ze veel bezoekers en zetten ze Zeeland op de kaart. Wat niet iedereen weet, is dat ook de omgeving vaak een graantje meepikt. Zo bieden hoteliers en restaurateurs vaak speciale arrangementen aan. Uit onderzoek blijkt dat investeringen van de Provincie in festivals dubbel en dwars worden terug verdiend door de regio. Zo levert Concert at Sea een jaarlijks rendement op van 3.5 miljoen euro. Festivaldirecteur Lesley Grieten is er blij mee: "Concert at Sea is allereerst natuurlijk een fantastisch eve nement voor Zeeland. Maar het is bijzonder prettig dat we mede dankzij subsidie van de Provincie meer terug geven dan we krijgen." Op de been brengen "Evenementen en sportwedstrijden zijn belangrijk voor Zeeland", zegt ook VVV-directeur Patrick Polie. "Ze brengen bezoekers op de been, die vaak later nog eens terugkomen naar de provincie. Bovendien.dienen sommige evenementen als buitenboordmotor voor voorzieningen. Zo zijn bij Wemeldinge extra voorzieningen voor duikers aangelegd, mede met het oog op het WK Onderwaterfotografie. Ook Zeeuwse duikers profiteren daarvan. En in navolging van de professionele wie lerkoersen die Zeeland aandoen, heeft het Routebureau vier uitdagende wielerroutes samengesteld, die vernoemd zijn naar Zeeuwse wielerhelden." Er zijn talloze plekken langs de 650 kilometer lange Zeeuwse kust waar u heerlijk kunt zwemmen. In de mooie baaitjes, in de mach tige Noordzee of bij een dorp waar langs de zeedijk een strandje is gemaakt. Hoe houd je de kwaliteit van de zwemwaterlocaties op peil? De Provincie wijst elk jaar plaatsen aan waar u veilig buiten kunt zwemmen. Deze stranden en binnenwateren worden ten minste twee jaar lang gecontroleerd op hun zwemwaterkwaliteit. Zeeland heeft 54 gecontroleerde zwemwaterlocaties. Rijkswaterstaat en waterschap Schelde- stromen voeren de controles uit tijdens het zwemwaterseizoen van 1 mei tot 1 oktober. De Regionale Uitvoeringsdienst (RUD) onderzoekt jaarlijks de veiligheid van de plek. Zij kijken naar de fysieke vei ligheid: scherpe voorwerpen, gevaarlijke stroming, steil bodemverloop et cetera. De aangewezen zwemwaterlocaties her kent u aan de informatieborden. De gebruikte symbolen en kleuren op de kaarten en hetgeen erop staat, is Euro pees afgestemd. Hoge eisen Wist u dat Cadzand-Bad en Domburg de officiële badstatus hebben sinds 2014? Ondernemers, gemeente Sluis en Provin cie Zeeland sloegen de handen ineen en met resultaat. Dit zijn de enige twee bad plaatsen in Nederland die het predicaat 'heilzame zeebadplaats' mogen gebruiken. Deze status krijg je niet zomaar. Hiervoor moet je voldoen aan de internationale criteria van het Duitse Heilbaderverband en de European Spas Association (ESPA). Het stelt hoge eisen aan onder meer de kwaliteit van het zeewater, het klimaat, de inrichting van de openbare ruimte en de mogelijkheid om bepaalde therapieën te volgen. Meer lezen? www.zeeland.nl/toerisme-en-recreatie Bezoekers beter bedienen in hotels, vakantieparken, campings, gemeentehuizen en andere openbare gelegenheden: met de digitale inspiratieschermen op locatie krijgt u altijd actuele omgevingsinformatie met een simpele druk op het touchscreenscherm. De Provincie Zeeland ondersteunde VW Zeeland in het ontwikkelen van het Zeeuws Informatie Distributie Systeem (ZIDS). Eigenaar Gabriël Coppoolse van Camping park Ons Buiten in Oostkapelle maakt gebruik van het ZIDS: "We laten onze gast en graag zien wat Zeeland allemaal te bieden heeft. Op drukke aankomstdagen kan de gast, onafhankelijk van wachtrijen aan de balie, via het touchscreenscherm antwoord vinden op zijn vragen over uitjes, de omgeving en de weersverwachting. Onze receptionistes worden daarmee ook ontlast. Zowel de recreanten als onze daggasten-waarderen deze leuke manier van informatieverstrekking." In het provinciehuis (Abdij 6) in Middelburg staat ook een inspiratiescherm met meer informatie over de Abdij, bestuurlijk Zee land en evenementen in onze provincie. Meer lezen? http://zakelijk.vwzeeland.nl/nl/productoverzicht/zids Zaterdag 14 maart 2015 openen we onze deuren van 10.00 tot 16.00 uur voor het publiek Het thema: Werken aan de toekomst van Zeeland. Er staan stands in een deel van onze provinciale gebouwen en op het Abdijplein. Er zijn 35 activiteiten om u te laten zien en beleven wat wij voor Zeeland doen: kijk hiervoor op www.zeeland.nl/opendag U bent van harte welkom!

de Faam | 2015 | | pagina 10