Spookhuizen kunnen aangepakt s^/Eleos WELZIJN b&dand ook in- 2015 Hoe kunt u winnen? AANG RUG >m De Fruitkraam Buttinge christelijke koorleider MIDDELBURG - Als jochies vonden we het plaatselijke spookhuis best spannend, voor de eigenaar of buren is het een stuk minder leuk. Je zit met een pand dat en kel geld kost, of bepalend is voor je eigen woonkwaliteit en eventueel de verkoop waarde van je eigen huis. De provincie Zeeland ziet verpauperde woningen als een negatieve invloed op de woon- en leefomgeving en daarbij ook op -het ves tigingsklimaat. In Zeeland staat maar liefst zes procent van de woningvoorraad leeg. Met dé subsidierege ling Provinciale Impuls Wonen (PIW) ondersteunt de provincie projecten die de kwaliteit van de woning voorraad in Zeeland verbe teren en incourante wonin gen van de markt nemen. Gedeputeerde Carla Schön- knechtr "Het is een grote op gave om woningen van voor 1970 duurzamer en levens- bestendiger te maken. Met DE REGELING IS OOK EEN STIMULANS VOOR DE LOKALE WERKGELEGENHEID dit programma willen we een zetje in de rug geven". De regeling is alleen bedoeld voor panden met een woon functie die gebouwd zijn voor 1970 en een maximale WOZ waarde van 170.000 euro hebben. Je kan bijvoor beeld subsidie krijgep voor het slopen of samenvoegen van particuliere woningen, of voor het bloksgewijs op knappen van drie of meer dere woningen. Projecten worden op punten beoordeeld. Nadat alle aan vragen zijn getoetst ontstaat er een ranglijst van projec ten die voor subsidie in aan merking komen. Het belang rijkste criterium is fysieke ingrepen. Hierin wordt aan- ft gegeven op welke manier je een bijdrage denkt te leveren aan de verbetering van de Zeeuwse woningvoorraad. Het van de markt halen van een ongewenste woning is daarbij leidend. Dit kan bij voorbeeld door sloop en ver volgens nieuwbouw. Andere punten waarop gescoord kan worden zijn duurzaamheid, cultuurhis torie, gezondheid en innova tie. Beeldbepalende panden kunnen in aanmerking ko men, maar hebben de laagste prioriteit. Het gaat echt om het toekomstbestendig ma ken van de woningvoorraad. Kantoorpanden en scholen komen niet-in aanmerking. "Het mooie van de regeling is dat het zoveel meer los maakt. De 3,5 miljoen euro subsidie van vorig jaar heeft een omzet van 41 miljoen euro gerealiseerd, waardoor de regeling ook een stimu lans voor de lokale werkge legenheid en economie is", vertelt Schönknecht. De subsidieregeling Provinciale Impuls Wonen komt voort uit het Omgevingsplan 2012-2018. De derde ronde wordt half februari opengesteld. Aanvragen moeten voor 1 april 2015 worden ingediend. Elk jaar is er 3,5 miljoen euro beschikbaar, dus in totaal 21 miljoen over zes jaar. www.zeeland.nl/piw Rommelmarkt TTC Middelburg MIDDELBURG - TTC Mid delburg houdt zaterdag 28 februari haar traditionele overdekte rommelmarkt, met een aanbod aan boe ken, huishoudelijke ar tikelen, kleinmeubelen, kleding, schoenen, elektro nica, speelgoed, lp's/cd's en dergelijke. Bezoekers zijn vanaf 9.00 uur tot 14.00 uur welkom in de Zandkuil aan de Aanloop 4 (voorheen Breeweg 94f) in Middelburg bij de ingang van sportpark De Sprong. In de kantine kunnen bezoekers tevens terecht voor een drankje en een hapje. Mensen die nog spullen kwijt willen, kun nen deze op maandag 23, dinsdag 24 en woensdag 25 februari tussen 18.30 en 21.30 uur afgeven in de Zandkuil, of op vrijdag 27 februari vanaf 10.00 uur. Gezamenlijk concert WESTKAPELLE - Koor Exaudi houdt zaterdag 28 februari met de koren Happiness uit Goes, Or Tamim uit Ter- neuzen en Inspiration uit Middelburg een 'Somebody Cares concert'. Bezoekers luisteren naar nummers die de koren afzonderlijk en samen ten gehore brengen maar kunnen ook tussen de optredens door zelf mee zingen. Het concert is in de Moriakerk in Westkapelle en begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. Als u vastloopt kan professionele hulp nodig zijn. Eleos biedt ggz vanuit een christelijke identiteit. U kunt bij ons terecht. Kijk op www.eleos.nl Wasmachine, droger of vaatwasser kapot? 01±8 - 5J- 24 27 www.aangeenbrugelectro.nl www.datrepareerikzelfwel.nl Middelburgseweg 38a, 4364 TC Grijpskerke Frietaardappelen 10 kg €1.49 Aardappelen kruimig 10 kg. 1.49 Uien 5 kilo 0.79 Krop Sla met komkommer samen €1.25 Elstar appelen 2 kg€1.25 Conference handperen 2 kg €0.99 Bananen kilo 0.99 Zeeuwse Honing 3.99 U kunt bij ons ook pinnen! Lever van 18 tot 28 februari uw kassabon in. Vermeld uw naam, adres en telefoonnummer op de bon. Minimale besteding van 20 euro. Er worden 4 winnaars getrokken. Elke zondag open van 10.00 tot 18.00 uur De Boeck w www.de-faam.nl De Faam - woensdag 18 februari 2015 6 Een woning die onverkoopbaar is geworden omdat hij is verouderd, of zelfs totaal verwaarloosd of verkrot, is zonder stevige ingreep niet meer te redden. De oplossing, een renovatie of sloop, loopt al snel in de papieren. De Provincie wil daarin de eigenaren tegemoet komen. door John de Kok Verbetering Het huidige pand aan de Dorpsstraat 131 in Heinkenszand wordt gesloopt en er wordt een nieuwe, levensloopbestendige woning gebouwd. p0t0: pp Toekomst Provinciale Impuls Wonen Wij zijn op korte termijn op zoek naar een enthousiaste, om samen met ons God groot te maken. Interesse? Neem dan contact op met ons op middels het e-mailadres revelation@zeelandnet.nl. Voor meer informatie: zie onze website www.gospelkoorrevelation.nl gospelkoor 1 minuut gratis winkelen Oost-SouburgOranjeplein 72

de Faam | 2015 | | pagina 6