OP WALCHEREN 100 jaar Stichting Goed voor Elkaar haalt 1100 euro op Guard zoekt mannen en vrouwen met initiatief voor de beveiliging I I I I I I I I I I I Beleef lnjfc tfwhd itt ouÊöuiaUM,! W op em °P l/j/egwd i/üJjwqd-I Cursus 'controle over pijn' VLISSINGEN - In februari en maart starten in Vlissingen nieuwe cursussen 'Con trole over pijn'. De cursus is bedoeld voor mensen met chronische pijnklach- ten, die willen leren hoe ze meer grip op de pijn kunnen krijgen. Pijnmanagement en lichamelijke vaardigheids training staan centraal. De cursus wordt gegeven door gespecialiseerde zorgverle ners in het behandelen van chronische pijn. Zingen met je kind MIDDELBURG - Het Leger des Heils korps Walcheren be gint in maart met 'Zingen met je kind'. Deze activiteit voor vaders, moeders of ver zorgers en kinderen in de leeftijd van 0-4 jaar wordt eens per 14 dagen gehouden op woensdagochtend. Aan vang: woensdag 4 maart om 9.30 uur. Locatie: Het Zwin 1 in Middelburg. Na een gezamenlijk programma van een half uur zingen en bewegen voor kind en ou der/verzorger is er voor de ouders/verzorgers koffie en gelegenheid voor gesprek. Info en opgave: Elly Schraa, tel. 0118-614877/615247. E-mail: korps.walcheren@ legerdesheils.nl MIDDELBURG - De benefiet avond ten bate van Stichting Goed voor Elkaar, die acht horecazaken op en rondom de Vlasmarkt in Middelburg op 17 januari hebben ge houden, heeft 1163,25 euro opgeleverd. Na de opening door wethouder Chris Si- mons, barstte het feest goed los. Met deze opbrengst zijn een tiental alleenstaande ouders met een minimuminkomen geholpen, door bijdragen te doen aan aankopen die voor veel mensen heel normaal zijn, maar voor hen buiten het bereik liggen. Zoals een kinderledikant, -fiets, of stofzuiger. Het stichtingsbestuur en de aan de actie deelnemende horecaondernemers heb ben al voorzichtige plannen voor een vervolg op 30 mei. Muzikale thriller in Spiegeltheater MIDDELBURG - Op zaterdag 21 februari spelen De Ander sons een muzikale thriller 'In gesprek met mijn moor denaar' in 't Spiegeltheater, over de politieke moord van de Zweedse premier Olaf Palme. In deze muzikale thriller met humor verhoort Olof Palme postuum een aantal verdachten van zijn eigen moord en zijn bezoe kers de jury. Diverse ver dachten worden verhoord, waaronder politieke tegen standers, Zuid-Afrikaanse spion, een alcoholist, Vla- dimir Poetin en zelfs zijn eigen echtgenote. De span nende maar soms ook ko mische scènes kruisen met gloeiende, opzwepende en poëtische liederen. Rijbewijskeuringen VLISSINGEN - Senioren, chauf feurs met rijbewijs C/D/E en overige automobilisten die voor verlenging van hun rijbewijs moeten worden gekeurd, kunnen terecht op het spreekuur op 20 febru ari en 20 maart op de loca tie Woon-zorgcentrum Ter Reede, Vredehoflaan 370. Tarief: Senioren 35 euro en 52,50 euro voor chauffeurs met rijbewijs C/D/E. Ad vertori al autowaspark Goes Oost-Souburg Knip de bon uit, lever hem in bij autowaspark Kuzee en ontvang direct uw korting! Autowaspark Kuzee - Marie Curieweg 5 O www.de-faam.nl De Faam woensdag 18 februari 2015 13 MIDDELBURG - Groenten- en fruithandelaar Willem Verstraate uit Middelburg is 15 februari honderd jaar geworden. Hij woont nog zelfstandig en doet nog zijn eigen boodschappen - met zijn scootmobiel. Hij kookt enkele keren in de week nog zelf, fietst dagelijks op zijn hometrainer, zorgt voor een bloemetje op tafel en heeft nog in vele dingen interesse. Willem Verstraate doet nog graag een potje vier-op-een-rij met een van zijn tien achterkleinkinderen. Foto: Ingrid Borger 0 info@activos.nl of tel. 06-48468700 www.activos.nl Bereik O Aanvang: 20.00 uur. Kaarten: 14 euro, reserveren via Zeelandtheaters (tel. 0900-3300033) of www.zeelandtheaters.nl Het succes van Guard Academy is de unieke combinatie van theorie en praktijk Guard Academy houdt op zaterdag 7 maart een speciale selectie- en adviesdag voor de opleiding MBO beveiliger 2 op haar vestigingen te Deventer, Nijmegen, Amsterdam en Dordrecht. Diegene die de opleiding met succes afronden zijn kort daarna vrijwel zeker van een baan in de beveiliging. Ruim 80% van de cursisten heeft na het behalen van het beveiligingsdi ploma binnen 2 a 3 maanden een baan in de beveiliging gevonden. De vraag naar beveiligers is namelijk nog steeds groot. Beveiligingsbedrijven vragen nog steeds goed opgeleid personeel. Dit komt onder meer door de steeds strenger wordende veilig heidseisen. Niet alleen bij luchthavens, maar ook bij scholen, ziekenhuizen, banken, overheidsgebouwen, industrieterreinen en evene menten. Bovendien neemt nog steeds de criminaliteit in omvang toe. Guard heeft in de loop der jaren honderden beveiligers opgeleid. De opleiding is intensief en duurt een half jaar. Bijna alle toegelaten cursisten slagen en vinden zeer snel werk in de beveiliging. Nog steeds wordt bij beveiligers gedacht aan grote sterke mannen. Niets is minder waar. Ook aan vrouwen in de beveiliging is steeds meer behoefte net als aan 45 plussers. We moeten hier bij denken aan werkzaamheden zoals telefoniste, receptioniste en conciërge functies op scholen, baliewerkzaamheden in overheidsgebouwen, maar ook front- en backstage activiteiten bij vele soorten evenementen en winkelbeveiliging. Om te mogen werken in de beveiliging is een MBO niveau 2 diploma vereist. Uniek is dat Guard de theorie opleiding combineert met een zeer gevarieerd praktijkgedeelte. Zo kunnen cursisten brede werkervaring opdoen en in de volle breedte kennismaken met het vakgebied. Tevens kan op veel momenten in de week stage worden gelopen. Ook in de weekenden. Een stage bijna op maat dus en aangepast aan de persoonlijke situatie. Guard kent eigenlijk geen uitvallers. Dit komt door de uitgebreide selectie vooraf. Zo wil de opleiding teleurstellingen voorkomen bij de cursist. Guard screent dan ook altijd vooraf. EEN TOEKOMST IN DE BEVEILIGING DIE WERKT EN LOONT Studeren kost helaas geld. Veel mensen die graag bij Guard de opleiding willen volgen hebben dat geld bij de start van de opleiding niet. Helaas is ook de overheid sinds enige tijd niet meer bereid om scholing te vergoeden. Guard merkt dan ook dat veel mensen niet meer willen en kunnen wachten op een bijdrage vanuit bijvoorbeeld het UWV of de Gemeente. Ze tonen zelf initiatief, investeren zelf en nemen zo hun eigen toekomst in handen. Een belangrijke reden voor Guard om te starten met een eigen studiefinancieringfonds waardoor voor iedereen met initiatief de opleiding toegankelijk en betaalbaar blijft. Voor inschrijving aan de opleiding is deelname aan de selectie- en adviesdag verplicht. Verder mag een cursist geen strafblad hebben. Inschrijven voor de selectie- en adviesdag kan via de website van Guard Academy, www.guardgroup.nl Geldig tot eind februari 2015. Niet i.c.m. andere acties. Alleen voor particulieren. te vinden op Bedrijventerrein Souburg (naast Shell)

de Faam | 2015 | | pagina 13