Nieuvjsg^e Een overstroming! Wat nu? om jezelf te redden? Het water is niet altijd alleen maar onze vriend geweest. De Watersnoodramp van 1953 lijkt lang geleden. Maar Zeeland ligt natuurlijk nog steeds onder de waterspiegel. Ondanks alle maatregelen die er zijn genomen, blijft de kans op een overstroming bestaan. Kijk op www.overstroomik.nl om te weten hoe hoog het water bij jou thuis kan komen. Er is een grote kans dat er geen drinkwater, gas en elektriciteit meer beschikbaar is na een overstroming. Weet jij wat je in deze situatie moet doen? Wat kun je zelf doen? Het is belangrijk om te weten dat de overheid je officiële informatie geeft bij een grote overstroming. Veiligheidsregio Zeeland is de overheidsinstantie die hiervoor verantwoordelijk is. Zij communiceert over wat er gebeurd is en wat je op dat moment het beste kunt doen. Zorg er dus voor dat je deze informatie ontvangt. Dit kan op de volgende manieren: NL-Alert Kijk of je telefoon geschikt is om NL-Alert (www.nl-alert.nl) te ontvangen. NL-Alert geeft via je telefoon een signaal als er in je omgeving gevaar dreigt. ZeelandVeilig.nl Op www.zeelandveilig.nl lees je de laatste updates over incidenten en gevaarlijke situaties in de provincie. Twitter Veiligheidsregio Zeeland twittert over incidenten en gevaarlijke situaties via haar Twitteraccount @VRZ. Omroep Zeeland Als er een groot gevaar dreigt, ontvang je via Omroep Zeeland (radio, televisie en teletekstpagina 199) overheidsinformatie. Zorg dus dat je radio of televisie op deze zender is afgestemd. Maak een noodpakketje Als de stroom uitvalt kun je natuurlijk niet op je (vaste) computer of televisie kijken. Daarom raden we je aan om een radio op batterijen te hebben. Deze radio is onderdeel van een simpel noodpakketje, wat je kunt aanleggen om voorbereid te zijn op onverwachtse situaties. In dat noodpakketje kun je ook kaarsen met lucifers of zaklampen op batterijen doen. Je kunt op www.zeelandveilig.nl kijken om te zien wat er nog meer handig is om in zo'n noodpakketje te hebben. Weet ook hoe je gas, water en elektra kunt afsluiten. Dit kan in het geval van een overstroming noodzakelijk zijn. Wat doet de overheid? In Zeeland zorgen Veiligheidsregio, Provincie, Waterschap, Rijkswaterstaat en gemeenten dat er plannen zijn om de effecten van een overstroming te beperken. Veiligheidsregio Zeeland coördineert de hulpverlening en de communicatie naar burgers tijdens een overstroming. Samen met politie en andere hulpdiensten is zij verantwoordelijk voor de veiligheid in Zeeland. Omdat jijzelf een groot aandeel hebt in je eigen veiligheid, geeft Veiligheidsregio Zeeland informatie over de gevaren in Zeeland. Kijk op www.zeelandveilig.nl voor meer informatie. jm-jaauil —II WK. J—„WU Msk.

de Faam | 2015 | | pagina 12