f r Boomfeestdag 18 maart Voorjaarsronde wijktafels www.middelburg.nl r Fris de lente in met de 'Zeeuwse maand van nix' Kijk op ZeelandVeiSig.nl Koninklijke onderscheidingen GEMEENTE MIDDELBURG - De lintjesregen 2016 is nog ver weg. De aanvraag voor de onderscheiding moet echter wel voor 1 augustus 2015 bij de gemeente binnen zijn. Op woensdag 18 maart wordt in ons land de 59ste editie van de Boomfeestdag gevierd met als thema 'Bomen Water'. Een meer dan actueel thema en dat niet alleen vanwege de Waterschapsverkiezingen die ook op deze datum worden gehouden. Water is namelijk de eerste levens behoefte niet alleen voor mensen, maar ook voor de natuur: zonder water is er namelijk geen leven. De Boomfeestdag in de gemeente Middelburg vindt plaats aan de Veerseweg, gedeelte tussen Grote Sternstraat en de Nassaulaan met kinderen van De Acaciahof (Zuidsingel). De voorjaarsronde van de wijktafels staat voor de deur en u bent als bewoner of ondernemer van harte welkom deze te bezoeken. In elk van de elf wijken komen in een paar uur tijd de actualiteiten aan bod. Zowel projecten en plannen van het wijkteam als van de gemeente. Tijdens de avond kunt u kennismaken met het wijkteam, de wijkwethouder en de wijkmanager van uw wijk. Daarnaast is het de ideale gelegenheid om wensen of klachten bekend te maken. De wijktafels vinden twee keer per jaar plaats, in het voor- en in het najaar. De aanwezigen stemmen gezamenlijk over de binnengekomen aanvragen voor het wijktafelbudget. Informatie over de wijze van aanvragen en de voorwaarden staan op onze website onder: wonen en verbouwen/wijken en dorpen. Hier staat het aanvraagformulier met daar in opgeno men de voorwaarden. Alle wijktafels starten om 20.00 uur, met inloop vanaf 19.30 uur. Uitgezonderd Stromenwijk/t Zand, die begint om 19.30 uur met inloop vanaf 19.00 uur. Hieronder een overzicht van Woensdag 4 maart Donderdag 5 maart Donderdag 26 maart Dinsdag 31 maart Donderdag 2 april Donderdag 9 april Woensdag 15 april Dinsdag 21 april Donderdag 23 april - Dinsdag 12 mei Dinsdag 19 mei (o.v.) de wijktafels en de locaties: 't Zand-Stromenwijk Binnenstad Mortiere Nieuw- en Sint Joosland Arnemuiden Zuid Griffioen Nieuw Middelburg Klarenbeek-Veersepoort Dauwendaele Sint Laurens De Vergulde Baars Schouwburg Locatie volgt Dorpshuis De Arne Palet (grote zaal) Wijkcentrum 't Seijs Café Willem (Hof van Buren) Café Willem (Hof van Buren) Locatie volgt Van Cittershoff Aanvraag Wanneer u vindt dat iemand in uw omgeving in aanmerking komt voor een Koninklijke onderscheiding kunt u een voordracht indienen bij de burgemeester van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Tevens dient u een aanvraagformulier in te vullen, die u kunt vinden op www.lintjes.nl. Het aanvraagtraject neemt enige maanden in beslag. De lintjes worden altijd door de burgemeester uitgereikt. Een aanvraag wordt niet per definitie gehonoreerd. Bij de beoordeling van een aan vraag wordt ook bekeken of de maatschappelijke waardering voor deze bijzondere verdienste al op een andere manier tot uitdrukking is geko men. Het is niet mogelijk om voor jezelf een Koninklijke onderscheiding aan te vragen. Wanneer u overweegt een aanvraag voor een Koninklijke onderscheiding in te dienen, is het aan te bevelen voor meer informatie eerst contact op te nemen met Els Verhage van gemeente Middelburg. Zij is telefonisch bereikbaar op nummer (0118) 67 54 38 of 06 51 42 29 29. Fris de iente in! Zo luidt het motto van de nieuwe landelijke IkPas-actie om mensen te motiveren een periode geen alcohol te drinken. De Zeeuw se Jeugd en Alcoholcampagne laat ze niet (ver)zuipen!' sluit daar bij aan met de 'Zeeuwse maand van nix'. ledereen kan hier aan mee doen door 30 dagen geen alcohol te drinken. Meer dan 80% van de Nederlan ders drinkt alcohol. Veel mensen drinken alcohol op meer dan de helft van de dagen in de week, en bij steeds meer gelegenheden lijkt het gewoon om alcohol te drinken: voor of tijdens het eten, als slaapmutsje, na afloop van congressen, bij de vrijdagmiddag borrel enzovoort. Waarom Ikpas? Door mee te doen met de IkPas- actie, wordt u gestimuleerd bewuster te kiezen om wel of niet te drinken. Daarnaast geven we een goed voorbeeld aan de jeugd (de NIX18-generatie) en we laten zien dat het ook gezellig kan zijn zonder alcohol. De benaming 'IkPas' is positief bedoeld om kort en krachtig een antwoord te heb ben in situaties waar alcohol wordt aangeboden. De actie bouwt voort op eerdere initiatieven in het buitenland en in Nederland met periodes zonder alcohol. De resul taten van deze acties zijn positief: een grote groep deelnemers blijkt weken na de acties bijvoorbeeld minder te drinken, voelt zich fitter en slaapt beter. Aanmelden U kunt zich aanmelden via www.ikpas.nl. De 'Zeeuwse maand van nix' start op 2 maart en eindigt op 31 maart. Foto: Aart van Belzen Een Koninklijke onderscheiding ontvang je niet zo maar. Mensen die een lintje krijgen, hebben zich op een bijzondere manier verdien stelijk gemaakt tegenover het koninklijk huis of de samenleving. Van bijzondere verdiensten is Foto: Aart van Belzen sprake wanneer iemand zich geruime tijd zodanig voor de samenleving heeft ingespan nen, dat deze inspanning uitgaat boven hetgeen van hem of haar ver wacht mag worden. U kunt bijvoorbeeld denken aan iemand die twintig jaar vrijwilligerswerk heeft gedaan. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg uo O O C -\rr\«r> rtrvrl/ AAr» viai11A 7aaIaa« Samen sterk voor een veilig Zeeland Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur

de Faam | 2015 | | pagina 9