Het woord aan raadslid Jan Zwemer f r Leger Des Heils bedankt inwoners Middelburg f Plakplaatsen verkiezingen Provinciale Staten en Waterschap Zet je scooter vast Politiek: echtvereniging of vechtvereniging? Onenigheid kost veel, ook in de (lokale) politiek. Euro's en energie. Toen ik een aantal jaren geleden actief werd in de (lokale) politiek was mijn ideaal in dit bestuurlijk actief-zijn: aanvullend op elkaar zijn, betrokken, samen ervoor gaan met als bron: vertrouwen en verantwoordelijkheid. Een beeld van een ideaal huwelijk, een echt vereniging. Dat beeld heb ik fors bijgesteld. Vertrouwen is vaak geen leidraad, juist niet. Ik proef wel veel betrok kenheid, maar de bron van veel politiek handelen is wantrouwen. Daarmee staat politiek hande len dichterbij het beeld van een vechtvereniging, dan een echtver eniging. Politiek is een raar bedrijf waar veel energie verloren gaat aan negatieve zaken: vergroten van de verschillen, blij worden van negativiteit en ertoe neigen om jezelf boven de ander te verheffen. Er zijn vast oplossingsrichtingen om het anders te doen. Als het anders moet, wordt ook de bereid- Foto: Aart van Belzen heid en het vermogen daartoe zichtbaar. De noodzaak om slagvaardig te (be)sturen is er volop: de zorg zakt door de hoeven, de tekorten nemen toe, de kloof tussen armen en rijken wordt groter. Het is een kwestie van kunnen en vooral van willen. Zijn politici be reid meer te investeren in vertrou wen dan in wantrouwen? Keuze A: 4 vertrouwen resultaten t kosten Keuze B: t vertrouwen t resultaten i kosten Ik ga voor de A-keuze, ook in politiek Middelburg en ik poog dat te vertalen naar keuzes met betrekking tot ontwikkeling van de binnenstad, Mortiere en ZEP, zorg, onderwijs, mobiliteit, veiligheid, een rechtvaardige overheid en... de onderlinge verhoudingen. Naïef? Neen, meer een zoektocht naar binding en verbinding, naar een balans tussen eenheid en verschei denheid, een richting waarop koning Willem Alexander doelde in zijn kersttoespraak in december vorig jaar: "Eenheid zonder verscheiden heid is verstikkend, verscheidenheid zonder eenheid los zand". Wat mij betreft mag de politiek meer op een echt- dan een vecht: vereniging lijken, geworteld en gevoed in vertrouwen. Jan Zwemer CDA-Middelburg janzwemer@cdamiddelburg.nl In 2014 leverden de inwoners van Middelburg 98.444 kilo kleding in de ondergrondse containers van de gemeente, voor het Reshare/Leger Des Heils. Dat is bijna één zak per huishouden. Met de kleding worden Nederlandse tiener moeders tot aan Syrische vluchtelingen geholpen. Foto: Aart van Belzen Ondanks de grote hoeveelheid ingezamelde kleding die een goede bestemming krijgt, blijkt uit onder zoek dat in Middelburg nog altijd 85% van de kleding in het restaf val verdwijnt. Dat is een enorme hoeveelheid kleding waarmee u, wanneer u ze in de speciale textiel- containers aanbiedt, mensen helpt en bijdraagt aan een beter milieu. In verband met de komende verkiezingen voor de Provinciale Staten en het Waterschap op woensdag 18 maart, plaatst de gemeente borden voor het aanplakken door politieke partijen. Vanaf woensdag 18 februari kan er worden geplakt. Het betreft dertien aanplakborden verspreid over de gemeente Mid delburg: wijkcentrum Van Cittersstraat (Sint Laurens), Generaal Hakewill Smithlaan (Klarenbeek), Grote Sternstraat/Geersesweg (Veersepoort), Nassaulaan (Nieuw Middelburg), Damplein (Binnenstad), Euromarkt (Griffioen), Karei Doormanplein ('t Zand), Maasstraat (Stromenwijk), Vrijlandstraat (Dauwendaele), Rentmeesterlaan (Magistraatwijk), Ravensteijnweg bij ROC (Mortiere), Oude Rijksweg/Quarleshavenstraat (Nieuw- en Sint Joosland), Westdijkstraat/Nieuwstraat (Arnemuiden). Elk bord is ongeveer 6 meter breed en 1.90 meter hoog en bevat tien vlakken. Het is de bedoeling dat per politieke partij maximaal één vlak wordt beplakt en dat de politieke partijen gepast gebruik maken van de aanplakmogelijkheid en ook respect opbrengen voor belangen (ruimte) van de medegebruikers van de borden. Het is niet toegestaan op enige andere plaats op of aan openbare grond tijdelijke verkiezingsborden, posters, stickers en dergelijk aan te brengen. Deze worden verwijderd, en de kosten worden in rekening gebracht. Waar zich de dichtstbijzijnde textiel- container bij u in de buurt bevindt, leest u in de afvalkalender. Wat mag er wel/niet in de container van Reshare? In principe mag alle textiel in de container. Denk aan kleding, schoenen, gordijnen en (zachte) knuffels. Schoon is een pré, maar het hoeft niet per se mooi of 'goed als nieuw' te zijn. Wat niet her draagbaar is, kan wel hergebruikt worden. Er worden dan bijvoor beeld materialen van gemaakt voor de auto-industrie. Vrijwel niks hoeft verloren te gaan, als u het bij het Leger des Heils inlevert! Let op: sterk bevuilde textiel, met bijvoorbeeld verf- of olievlek ken, of natte textiel horen niet in de container. Doneer uw kleding altijd in een afgesloten zak, ter bescherming van vocht en vuil en schoenen per paar gebonden. Er worden nog steeds veel scooters gestolen op Walcheren. De politie en de Walcherse gemeenten schenken hier daarom speciale aandacht aan. Na een poster- en flyeractie lanceren de partners nu een YouTube-filmpje die scooterbezitters bewust moet maken van hoe goed ze hun scooter op slot zetten. In december 2014 en januari 2015 zijn er op Walcheren alweer 39 scoo ters gestolen. Voornamelijk in Vlissingen en Middelburg. Veel scooters worden gestolen door enkel het achterwiel op te tillen. Daarom is alleen een slot om het wiel niet genoeg. Zet dus je scooter altijd vast aan een (brom)fietsbeugel. Is deze niet voorhanden kies dan voor een lantaren paal, boom of een ander stevig en groot object. Een stuurslot is echt niet voldoende. Uit het filmpje blijkt dat het zelfs geen minuut hoeft te duren om een scooter van het stuurslot te krijgen. Geef je informatie aan de politie door De politie wil graag informatie ontvangen over locaties waar aan scoo ters en bromfietsen wordt gesleuteld. Ook willen agenten graag weten waar veel scooter- en bromfietseigenaren bij elkaar komen of bij elkaar staan. Bel dan naar de politie: 0900-8844 of anoniem 0800-7000. Zie je een verdachte situatie bel dan 112. Gezamenlijke aanpak De aanpak van diefstallen van scooters, brom- en snorfietsen is een ge zamenlijk initiatief van de Walcherse gemeenten en de politie. Zij zetten zich samen in om het stelen van deze voertuigen tegen te gaan en de pakkans van de daders te vergroten. Het filmpje is te bekijken op www.middelburg.nl. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Ampère weg 47: plaatsen magazijn stellingen (29-1). Fagotweg 2M t/m 2R: rioolaanslui ting (15-1). Griffioenpad, volkstuincomplex: bouw kweekkas (120249) (2-2). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevings vergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Asserlaan 5: bouw vrijstaande woning (2-2). Fagotweg 2M t/m 2R: rioolaanslui ting (5-2). Koningstraat 10, 12, 14, 16 en 18: bouw 5 woningen (112921(3-2). Seisweg 20D: bouw schuur en carport (3-2). Tarweakker 1Arnemuiden: plaatsen schutting (4-2). Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 IA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschul digd. VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUNNING De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat hij de volgende exploitatiever gunning als bedoeld in artikel 2.3.1.2 van de APV heeft verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Reigerstraat 9 (3-2). Bij het hierboven genoemde besluit kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester van Middel burg, Postbus 6000, 4330 IA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschul digd.

de Faam | 2015 | | pagina 8