Rock-'n-roll-icoon kwam tien jaar te laat BUDDY'S Lekkernijen Buddy's Lekkernijen BLAUWGERUITE Luxe bonbons Traditionele room bonbons Repen pure chocolade (div. cacao) Diverse chocolade Truffels (12 smaken) Macarons (18 smaken) Noten Decoraties Cadeau's Langeviele 79, 4331 LS Middelburg Tel. 06-10371213 www.buddyslekkernijen.nl In Enschede braken na de première ongeregeldheden uit en in Apeldoorn werd de film uit voorzorg door de burgemeester verboden. In Gouda bedacht de bur gemeester een oplossing. De film werd gedraaid zonder geluid! Maar daar gingen de jongeren niet akkoord mee. Het viel uiteindelijk allemaal reuze mee. De filmpremière in Vlissingen ging zonder enige wanklank voorbij. In Middelburg dreigde het even uit de hand te lopen na de première op 1 december. Het Zeeuws Dagblad schreef: enkele jong(en)lui, kenne lijk niet woonachtig in de Zeeuwse hoofdstad, hebben nadat zij een bezoek hadden gebracht aan de film een povere poging gedaan hun muzikale bevlogenheid aan anderen door te geven. Arm in arm zwierden zij over de Markt 'rockend en rollend'. De krant meldde verder in de kop dat een grote etalage ruit van V&D was ingegooid, maar dat bleek niet door de bioscoopbezoekers zijn ge daan. De krantenkop leidde dan ook tot wrevel bij een ARM IN ARM ZWIERDEN ZIJ OVER DE MARKT, 'ROCKEND EN ROLLEND' lezer die vond dat die kop stigmatiserend de bioscoop jongeren aanwees voor dit delict. Al met al stroomde de ge boortegolf van de rock'- n-roll geruisloos Zeeland binnen. In 1959 leek de ge neratiekloof opgelost omdat zelfs 'bij een muziekavond voor bejaarden in het Vlis singse Scheldek wart ier na muziek uit Die Lustige Wit- we van Franz Léhar als wel kome afwisseling het rock rollnummer 'Rock Around The Clock' werd gespeeld.' (De Stem, 22 april 1959) Tien jaar later, toen rock-'n- roll was verdrongen door de beatmuziek kwam de aanstichter en vertolker van 'Rock Around The Clock', Bill Haley naar Vlissin gen voor een optreden in nachtclub La Cave aan de Nieuwendijk. Compleet met zijn kenmerkende 'spuug lok' en begeleidingsband The Cornets gaf de pionier twee optredens in ons land, waarvan één in Vlissingen. Ondanks het succesvolle optreden in. La Cave bleef het ook die zaterdag 21 okto ber 1966 daarna rustig in de Scheldestad. 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 11 februari 2015 7 In november 1956 draaide in de Vlissingse bioscoop Alhambra de spraakmakende film 'Rock Around The Clock'. De baan brekende film met muziek van onder meer Bill Haley zorgde voor een doorbraak van de rock- 'n-roll-muziek en ouders spraken er schande over. door Gerard van der Hoeven Iedere week schrijft verslaggever Gerard van der Hoeven in 'Blauwgeruite ziel' over een historische gebeurtenis in Vlissingen, in het kader van 700 jaar stadsrechten. Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentearchief Vlissingen. Optreden van Bill Haley in dancing/nachtclub La Cave in Vlissingen, 21 oktober 1966. Foto: Collectie Gemeentearchief Vlissingen

de Faam | 2015 | | pagina 7