Foto s en raps tijdens een middagje Ali De Faanf Kinderen trainen ijsreddingen ADHD-centrum in Middelburg Project 'Ghijsen in Beeld' GOES - Een uur voor de voor stelling is de foyer van hét theater al gevuld met leer lingen van het Zwincollege uit Oostburg, het Schelde- mond uit Vlissingen, Pontes Pieter Zeeman uit Zierikzee en het Goese Lyceum uit Goes. De temperatuur loopt snel op en het volume van de opgewonden stemmen neemt toe. Bij de ingang van de kleed kamers heeft de beveiliging zijn handen vol om de opge wonden jongeren op afstand te houden, want iedereen wil op de foto met deze po pulaire rapper, cabaretier, televisiepresentator, stand- KORT NIEUWS Wandeltocht Willen is Kunnen VLISSINGEN - Wandel- sportvereniging Willen is Kunnen houdt zaterdag 14 februari een winter- wandeltocht. Deelnemers kunnen zich inschrijven voor de volgende afstan den: 5,10,15, 20 of 30 kilometer. Inschrijven en start is voor alle afstan den in het clubhuis 'Ons Plekje', Falckstraat 4 in Vlissingen. Voor wandelaars die 20 of 30 kilometer willen lopen is de starttijd tus sen 8.00 en 9.00 uur. Voor de overige afstanden is de starttijd tussen 9.00 en 12.00 uur. Het startbu reau is geopend tot 17.00 uur. Informatie: info@ wikvlissingen.nl of tel. 0118-636018. upcomedian en labeleige- naar van SPEC Entertain- mentflja, wat is hij eigenlijk niet? Zijn populariteit is niet meer te ontkennen wanneer hij het podium oploopt. De spanning in de theaterzaal is opgelopen tot ongekende hoogte en Goes trilt op haar grondvesten wanneer de leerlingen hem juichend be groeten. Ali B. komt hier niet zomaar een show weggeven, maar de leerlingen worden zelf actief betrokken bij deze speciale middagvoorstel ling. Ze mogen vragen stel len en Ali B. speelt daar op in door een liedje te zingen of een verhaal te vertellen. Lef De eerste leerlinge steekt haar hand op. "Mag ik met je op de foto?", vraagt ze. "Als je een goede vraag stelt, mag je met me op de foto", reageert Ali. Wanneer de volgende leerling vraagt of hij mag freestyle rappen met Ali, wordt hij gelijk uit genodigd op het podium. Na afloop bedankt Ali hem voor zijn lef en geeft hem tips mee voor de toekomst, maar dat doet hij natuur lijk niet zomaar, hij giet zijn verhaal in een freestyle rap. Aansluitend wordt er aan de leerlingen gevraagd om op een liedje van deze be kende Tapper te komen dan sen. Aarzelend klimmen de eersten op het podium en als de muziek aangaat doen ze hun uiterste best om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Uiteindelijk wordt Sarah gekozen als beste danser en Ali belooft haar een persoonlijke rap op haar telefoon. Rietje Sarah is overigens niet de enige die zielsgelukkig naar huis gaat, want na afloop van de voorstelling heb ben tien leerlingen van het Pontes in Goes een meet greet met Ali B. Sommigen staan te trillen als een rietje wanneer Ali erbij komt zit ten, maar anderen genieten zichtbaar van dit bijzondere momentje. Eerst wordt er een groepsfoto gemaakt en aarzelend gaan de leerlin gen bij Ali staan. Na het fotomomentje mo gen ze nog een paar vragen stellen. De ergste zenuwen zijn inmiddels onder con trole en de leerlingen zijn weer in staat om te praten. De één vraagt zich af of het hem als bekende Nederlan der lukt om zijn werk met zijn gezin te combineren, een ander verzoekt Ali om met z'n tweeën een track op te nemen en de volgende wil gewoon even éen boks doen met Ali. MIDDELBURG - Leden van de Middelburgse reddingsbri gade, de Van Dixhoornbriga- de, kregen afgelopen week einde een wel erg bijzondere en - gezien het jaargetijde - toepasselijke training: ze leerden hoe ze zichzelf en anderen vanonder het ijs kunnen redden. Met behulp van zogeheten wakmatrassen kregen de Middelburgse redders in het Vrijburgbad uitleg over hoe te handelen bij ijsongevallen. Er zijn meerdere technieken om uit een wak te klimmen mocht je onverhoopt door het ijs zijn gezakt. Zelfred- ding is de basis van de les sen bij de reddingsbrigade. Tijdens de training kregen de leden daarom eerst te ho ren hoe ze zichzelf kunnen redden. Dat kan bijvoor beeld door jezelf af te zetten tegen de randen van het wak om vervolgens weg te rollen of te weg te kruipen. Ook was er aandacht voor technieken om anderen te redden. Lezing Gezond Verstand VLISSINGEN - In wijk centrum Majoraat in Vlissingen is vrijdag 13 februari een lezing van de Gezondverstandavon- den. Spreekster is Rineke van den Berg over het on derwerp 'Magnesium, de oplossing!' Rineke vertelt over magnesium en de werking hiervan. CVS en ME kunnen bijvoorbeeld goed behandeld worden door magnesiumtherapie. De lezing begint om 20.00 uur, deur open 19.30 uur. ADHD-centrum Neder land begeleidt kinderen en volwassenen met AD(H)D, maar dan met de focus op de mogelijkheden die zij heb ben ondanks of misschien wel dankzij ADHD. De fo cus hierbij ligt op oplossin gen en daarbij neemt medi catie niet per se een centrale plek in. Iets dat veel mensen aanspreekt. Op 1 februari opende het ADHD-centrum Nederland een nieuwe vestiging op de Schenge 4 te Middelburg. Er zal later dit jaar een opening plaats vinden waar Cathe- lijne Wildervanck, directri ce van het ADHD-centrum en schrijver van de boeken 'ADHD hoe haal je het uit je hoofd' en 'de depressie op zijn kop', een lezing zal ge ven. Op maandag 16 februari 2015 houdt het ADHD-cen trum in Middelburg een gratis inloopspreekuur voor iedereen die vragen heeft op het gebied van AD(H)D of meer wil weten. Bezoekers zijn welkom op de Schenge 4 te Middelburg van 13.00 uur tot 17.00 uur. - VLISSINGEN - De actie 'Word BEELDgenoot' voor een beeld van drs. Ghijsen loopt nog steeds. "Al komen de tientjes momenteel mond jesmaat binnen", weet initi atiefnemer Engel Reinhoudt. "Op de Zeeuwse avond in Kapelle en op een avond van Vrouwen van Nu in Kloetin- ge zijn flyers uitgedeeld. De stand van deze actie-is mo menteel 3200 euro." In samenwerking met de Culturele Raad van Kapel le werd op 24 januari een gezellige Zeeuwse avond aangeboden in Kapelle. De opbrengst bedroeg ruim 900 euro. Op 22 februari is er een Zeeuwse middag met Mooi Zeeland en de Vertelkring in 't Kerkje van Ellesdiek. "De totale opbrengst tot nu toe is 17.000 euro, weet En gel. "Het bedrag is behoor lijk gestegen dankzij een gift van een klein fonds dat afgelopen jaren af en toe aan diverse projecten in Zeeland geld heeft gedoneerd. We denken nu de laatste 8000 euro ook binnen te krijgen." Wie BEELDgenoot wordt via www.zeeuws- woordenboek.nl maakt maandelijks kans op vijftig euro gratis boodschappen van Agrimarkt, of de hoofd prijs, één minuut gratis win kelen. Deze week wordt be kend wie de bon van januari krijgt. COLOFON WeeeNeR Media Stiltewandeling MIDDELBURG - Zondag 22 fe bruari wordt een stiltewan deling gehouden in Mid delburg, via een stukje oude stad en over het Bolwerk. De start is om 10.00 uur op het Abdijplein. Deze wandeling is bestemd voor mensen die willen er varen wat lopen in stilte met je doet, of die zich afvragen wat het 'in stilte' lopen in een groep je brengt. Deel nemers lopen minstens een uur, zonder te praten, in een rustig tempo. Bij zware neerslag gaat de wandeling niet door. De kosten zijn 5 euro met koffie of thee na afloop. O www.de-faam.nl ue raam woensaag 11 reDruari Ali B. stond donderdag 5 februari met zijn theatervoorstelling Ali Beken(d)t in De Mythe in Goes. Voorafgaand aan deze avondvoorstelling gaf hij 's middags een speciaal optreden voor leerlingen van Zeeuwse scholen in het voortgezet onderwijs. Deze middag werd verzorgd door HZ Cult, onderdeel van HZ University of Applied Sciences. De Faam was erbij. door Rachel van Westen Opgewonden Ali B. geeft een van de leerlingen een mini-cursus 'Hoe geef ik een goeie boks'. Foto: Rachel van Westen Leden van de Van Dixhoornbrigade in actie op een zogeheten wakmatras. Foto.pR Aanmelden of informatie via gvavlissingenfa). gmail.com MIDDELBURG - ADHD-cen- trum Nederland is gespeci aliseerd in 'volle hoofden'. Bijna iedereen kent wel een buurjongen, buurmeisje, neefje of nichtje met ADHD ofADD. Nieuwe vestiging O www.adhd-nederland.nl Advertentieverkoop en media-advies Marcel Schreur E adverteren7eeland@ wegenermedia.nl T 06-5318 28 42 Familieberichten E familieberichten@wegenermedia.nl T (088)0137268 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.familieberichtenonline.nJ Rubrieksadvertenties E telesales.rubrieks@wegenennedia.nl T (088) 0139999 Kantooradres Edisonweg37E, 4382 NV Vlissingen Website www.de-faam.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Druk Wegener Nieuwsdruk Redactie en persberichten Michiel Bouwman E redactie.faam@ wegenermedia.nl T (088) 0130920 Redactie Michiel Bouwman (foto), Harmke Kik. Frank Husslage, Marirta Meijers, Dennis Rijsbergen (redactiechef) Bezorgklachten www.deweekkrantnVverspreidldachten T (0900) 424 57 26 Algemene voorwaarden en overige informatie (zoals advertentie-tarieven en oplage) www.wegenermedia.nl De Faam is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV O Wegener Media BV O Meer informatie bij Marjan Schot (tel. 0118-476943).

de Faam | 2015 | | pagina 5