De kansen van Schelphoek Vitaminehoek "De Krasse 20 x VERKIEZINGEN Gesneden rode of groene kool 400 gram 0.59 Verse soepgroente Voor gekookte krieltjes Tomaat-eisalade Jonagold appels Blauwe druiven Conference Peren 250 gram 0.75 400 gram 0.75 100 gram 0.75 2 kilo 1.50 500 gram 1.49 1 kilo 0.99 Voorjaar op Ameland! Rapenburswes 18a - Meliskerke - Tel. 0118 - 561642 www.vitaminehoekdekragge.nl Win Een schat aan liefde, het ultieme Valentijns- cadeau van Marthe van der Noordaa BOEK VLISSINGEN - Landinwaarts is een nieuwe dijk aangelegd. Het waterbekken is gebruikt als haven bij de aanleg van de Oosterscheldekpring. In 1998 is dit omgevormd tot natuurlandschap. Achter de dijk bevindt zich een bos. De provincie heeft het om gevingsplan aangepast waardoor recreatieve mo- r gelijkheden in de Schelp hoek mogelijk gemaakt zijn. Schelphoek is een van de re gionale ontwikkelingsloca ties van Schouwen-Duive- land. In het omgevingsplan 2012-2018 van de provincie is Schelphoek opgenomen als recreatie-hotspot. Dit zijn plaatsen waar sprake is van een concentratie van kansrijke ontwikkelings mogelijkheden, die elkaar in onderlinge samenhang MMNO WILDE GRAAG EEN ZORGHOTEL BOUWEN IN HET GEBIED versterken. Ook in de Al liantie Oosterschelde is Schelphoek als één van de hotspots benoemd voor de recreatieve ontwikkeling. Schelphoek ligt aan de N59 en dicht bij de Dammen- route over de N57. Ook zijn de Schelphoek en het dorp Serooskerke opgenomen in het fiets- en wandelroute netwerk waardoor het voor dorpsbewoners, inwoners van Schou wen-Du iveland en recreanten een aantrek kelijk gebied is. Schelphoek is een belang rijk onderdeel van het ecosysteem van de Ooster schelde. Dit kenmerkt zich buitendijks als een ondiepe baai met een gedempt getij, waarbinnen schorren, slik ken en platen, en diepe en ondiepe geulen voorkomen. De Oosterschelde vormt een belangrijke tussenstop voor watervogels die langs het Europese vasteland trek ken. De natuurwaarde van de Schelphoek wordt vooral gevormd door de droogval lende slikken, platen en schorren en het binnendijk- se natuurgebied van plan Tuureluur. Deze vormen met het rijke bodemleven het leefgebied voor een groot aantal foeragerende en rus tende watervogels. De gemeente Schouwen- Duiveland vond dat er be hoefte en noodzaak was aan een sociaal-economische impuls voor het eiland. Door ontwikkeling en verbreding van de recreatiesector en de ontwikkelingen in de zorgsector in de vorm van resorts. Deze resorts bieden faciliteiten voor nazorg, her stel en eenvoudige behan delingen. Hierbij vormt de zorgsector het hele jaar door een versterking van het toe ristisch product. De Rotterdamse organi satie Medisch maatwerk Nederland Ontwikkeling (MMNO) wilde graag een zorghotel bouwen in het gebied, zonder dat het de natuur aantast. Dit initia tief van een zorgresort past in de uitgezette koers in de strategische visie en de re creatieve ontwikkeling van Schelphoek. Het college van B&W van Schouwen-Duive- land heeft in 2011 besloten om medewerking te verle nen aan dit initiatief. Maar het gebiedsproces moet wel breed gedragen visie wor den voor het gebied. Deze gebiedsvisie is het kader voor een kwalitatief hoog waardige en duurzame ont wikkeling van de Schelp hoek. In de gebiedsvisie is ruimte voor een zorgresort van 10.000 vierkante meter vloeroppervlakte. Er wordt dan gedacht aan het Haven plateau dat nu al versteend is. Voor deze steigerplaats zal dan een alternatief moe ten komen. Uitgangspunten voor de gebiedsvisie zijn on derverdeeld in vijf thema's: natuur, recreatie, watervei ligheid, wonen en werken en landschap en cultuurhis torie. Tegen het plan kwam veel weerstand. Er waren meer dan dertig insprekers bij de gemeenteraadsvergadering van 18 december. En omdat van breed draagvlak geen sprake was, is men weer terug bij af. Deze maand be slissen de Schouwse politici- hoe het verder moet. Voor al uw aardappelen, groenten, fruit, salades en versgesneden groenten. Deze aanbiedingen zün geldig van woensdag 11 t/m dinsdag 17 februari 2015 Nu 5.9S Nu 1.29 Weekaanhiedingen! Hacheevlees 500 gram Cordon blue 100 gram Gegrilde kippenbouten, 4 halen 3 betalen! Rundvleessalade 100 gram Schouderham uit eigen keuken 100 gram Procureur uit eigen keuken 100 gram Boerenmetworst uit eigen keuken 100 gram Oude Weijdeland 500 gram Geitenkaas belegen 250 gram Geitenkaas jong belegen 250 gram Nu 0.69 Nu €1.19 Nu 1.49 Nu 1 Nu 6.95 Nu 3.95 Nu Torensttaat 4,4365AE Meliskerke V T: 0118-566066 - E: mfQ@slagerij-wisse,nl - wvm.slagerij-wissc.xü Klk&Win DRIE DAGEN VOORDELIG AMELAND Er even heerlijk tussenuit? Het begint al met de over tocht met de boot. De wind die door uw haren waait en de geur van de zee. U laat de dagelijkse hectiek even he lemaal los. Hotel Noordsee op Ameland is een comfortabel ingericht viersterren Waddeneiland hotel. De 80 hotelkamers zijn van alle gemakken voorzien en bieden een eigen balkon of terras. U kunt gebruik maken van het verwarmde zwembad, de sauna en de gehele dag kunt u heerlijk genieten in Vincenzo Grand Café. Het gezellige dorp Nes en het Noordzeestrand liggen op loopafstand van Hotel Noordsee. Vanaf het hotel beginnen diverse fiets en wandelroutes. Tijdens uw verblijf maakt u een onvergetelijk uitstapje naar het Robbeneiland. Van af de boot kunt u de zeehon den op zeer korte afstand zien liggen. 2x overnachting in een Comfort kamer 2x uitgebreid ontbijtbuffet Optioneel: lx driegangen diner (dag van aankomst) lx gebruik sauna Rondvaart naar het Robbeneiland* Eilander Voordeelbonnen- boekje Plattegrond en wandel routes van het eiland Lezersprijs v.a. €89,50 p.p. Incl. diner v.a. €115,00 p.p. Prijs is op basis van 2 perso nen per kamer. Toeslag op vrijdag, zaterdag tijdens schoolvakanties €10,- per persoon. Verblijf is mogelijk t/m 30 juni 2015. *0 verige voorwaarden vindt u op de website. www.westcordhotels.nl/ huisblad-ameland of tele fonisch: 0519-546600 o.v.v. Huis aan Huis Ameland. Z www.de-faam.nl Schelphoek is een natuurgebied in zuidwest-Schouwen- Duiveland, in de buurt van het dorp Serooskerke. Tijdens de watersnoodramp van 1953 ontstond door een dijkdoorbraak een krekengebied. Doordat de doorbraak nooit is hersteld ontstond een waterpartij waar omheen een ringdijk werd aangelegd en waarlangs olijfwilgen groeien. door Mark Lobbezoo Zicht over Schelphoek. Foto: Google Streetview Op 18 maart 2015 zijn de provinciale statenverkiezin gen. In aanloop daarnaar toe publiceert De Faam elke week een artikel over een project of onderwerp waarbij de hand van de provincie zichtbaar is. Deel 5 gaat over het plan Schelphoek. De Faam woensdag 11 februari 2015 24 Aanbiedingen zijn geldig van woensdag 11 februari t/m dinwiag 17 februari 2015 Prijswijzigingen en drukfouten voorbehouden WestCord Hotel Noordsee**** Inclusief Prijzen Boeken en meer informatie Ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie

de Faam | 2015 | | pagina 24