Cartoon terug in De Faam Wie biedt Meci een thuis? Hooizolder weer open Antiek-, curiosa- en kunstbeurs in Veere KLIK WIN ACTIE Win Een schat aan liefde in je relatie Wekelijks Leuntje en Merien op pagina 3 'IK HOOP DAT DE LEZER ER EEN GLIMLACH VAN KRIJGT7 BLAUWGERUITE ZIEL Excursie in Manteling EEN MIDDAGJE ALI B Een nieuw plafond in 1 dagi Rameco Plafonds Van Gilst vxxf. Columhusweg 3,4462 HA Goes TetOH 3 270000 wwwplanwtfxn! KHk&WUv Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie De Faarrf Jan-Willem Hament, geestelijk vader van het vrolijke Zeeuwse duo Leuntje en Merien, zorgt vanaf deze week voor een extra vrolijke noot in De Faam. Zijn sympathieke Zeeuwse karaktertjes, uitgevoerd in kloeke zwarte lijnen, zullen wekelijks in deze krant verschijnen. door Rachel van Westen VLISSINGEN/BAARLAND- Kun stenaar Jan-Willem Hament begon ooit als reclameteke naar. Met zijn karretje met reclametekeningen liep hij over weekmarkten door heel Nederland. Hij trad voor het eerst naar buiten met zijn Zeeuwse poppetjes in 2007, tijdens een expositie in de Grote kerk in Goes, maar de echte doorbraak kwam in 2013, tijdens de week van de kunst in Domburg. Valentijnsdag Sindsdien hebben de teke ningen van Jan-Willem al menig hart verovert. Over harten gesproken; zaterdag is het Valentijnsdag en dat wordt ook door Leuntje en Merien liefdevol gevierd, zoals te zien is op de teke ning van deze week. Actualiteit Jan-Willem wil proberen om met zijn tekeningen aan te sluiten bij de tijd van het jaar, de actualiteit of algeme ne feestdagen. In de meeste gevallen zullen Leuntje en Merien samen verschijnen, maar het kan ook wel eens voorkomen dat slechts één van de twee optreedt. Is het bijvoorbeeld vriendinnen- dag, dan moet Merien toch echt een weekje thuisblij ven. Drawing Block De kunstenaar heeft inspi ratie in overvloed en hoewel hij pas kortgeleden is bena derd met de vraag of hij voor De Faam aan de slag wil, heeft hij inmiddels al tien- 3 www.de-faam.nl Terug naar 1966, toen BUI Haley optrad in La Cave. Rock around the doek! tallen ideeën bedacht. Van een writers block, of in zijn geval, een drawing block heeft hij nog nooit last ge had. Hij haalt zijn inspiratie overal vandaan. "Dat gaat de hele dag door", zegt hij glim lachend. "Ik ben ook éltijd aan het tekenen. Tekenen werkt voor mij echt versla vend." Glimlach Zoals het er nu naar uitziet zullen de tekeningetjes elke week een ronde vorm heb ben. "Blader maar eens door een willekeurige krant. Het is me opgevallen die die altijd zijn opgebouwd uit vierkante en rechthoekige vormen. Een ronde vorm is weer even iets anders", laat Hament weten. "Ik vind het een enorme eer dat ik ben gevraagd om elke week een tekening te maken. Ik hoop dat de lezer er een glimlach van krijgt. Want dat vind ik het belangrijkste, dat men sen vrolijk worden van mijn tekeningen." 00STKAPELLE - Terra Maris in Oostkapelle houdt zater dag 14 februari van 15.00 tot 16.30 uur een excursie in natuurgebied de Mante ling met als thema reeën en damherten. In de schemering van de winternamiddag onder lei ding van een gids spieden en speuren naar reeën en damherten in de Mante ling. Deelname kost 3,50 euro, vooraf aanmelden is noodzakelijk. Dit kan via tel. 0118-582620 of www.terramaris.nl WESTKAPELLE - Na enkele maanden gesloten te zijn ge weest opent Discotheek de Hooizolder op 28 februari 2015 weer haar deuren. Op- verzoek van de lokale jeugd, die aangaf een leuke uit gaansgelegenheid te missen en door de vertraging die de herontwikkeling heeft op gelopen, heeft SSG Horeca Exploitaties besloten om de Hooizolder 2.0 elke laatste zaterdag van de maand te openen. Tijdens vakanties en in het zomerseizoen zijn de deuren vaker geopend. De Hooizolder 2.0 blijft open tot de herontwikkeling kan starten. VEERE - De Grote Kerk in Veere staat komend week end in het teken van een antiek-, curiosa- en kunst beurs. Het is de vierde keer dat deze beurs georgani seerd wordt in de Grote Kerk. Deze editie wordt ge houden op vrijdag 13 febru ari van 15.00 uur tot 19.00 uur, zaterdag 14 februari van 11.00 uur tot 17.00 uur en zondag 15 februari van 11.00 tot 17.00 uur. De standhouders bieden een gevarieerd aanbod in klein antiek-, curiosa en verzamelobjecten en kunst zoals kleinmeubelen, aar dewerk, glas, gouden en zilveren objecten, maar ook Zeeuwse sieraden, klokken en lampen en oude gebruiksvoorwerpen. Daarnaast is er eën koffie hoek aanwezig. Toegang kost drie euro, kinderen tot twaalf jaar gratis. O Informatie: tel. 0118- 638595 of www.lecollectionneur.nl VLISSINGEN - Meci is een kruising boxer van 2,5 jaar oud. Ze is lekker actief en energiek en zoekt dus een dito baas die lekker met haar gaat wandelen of hardlopen. Meci kan goed met andere honden op straat overweg, maar in huis is ze jaloers. Het liefst gaat ze overal mee naartoe met de baas want alleen thuis blijven is niet iets voor haar. Bent u nieuwsgierig geworden? Neem dan contact op met het dierenasiel in Vlissingen aan de Maanweg 5. Tel. 0118-613579 of kijk op de website: www.dierenasielwalcheren.nl Foto: PR Woensdag 11 februari 2015 Rapper gaf een speciaal optre den voor Zeeuwse scholieren en De Faam was erbij. Jan-Willem Hament heeft inspiratie in overvloed. Hoewel hij pas kortgeleden is benaderd met de vraag of hij voor De Faam aan de slag wil, heeft hij inmiddels al tientallen ideeën bedacht. Foto: Rachel van Westen

de Faam | 2015 | | pagina 1