Annelous Lammerts krijgt een kick van een nieuwe, geslaagde truc Ver geschopt Annelous Lammerts {21): 'Je wilt toch een keer bovenop dat podium staan. Als dat lukt dan is alles wel zo'n beetje bereikt. VLISSINGEN - Piepjong is ze, maar toch mag Annelous Lammerts (21) uit Schud- debeurs zich tot de beste kitesurfsters van de wereld rekenen. Een tussenjaar van school duurt inmiddels al vijf jaar, maar met een re sultaat om trots op te zijn: in 2012 werd ze Europees kam pioen en bij het WK stond ze ook op het erepodium. Als peuter verhuisde ze met haar ouders, twee broers en twee zussen van Roc- kanje naar Schuddebeurs. Ze vond het heerlijk om buiten te zijn en genoot van de ruimte die het Zeeuwse platteland bood. Op haar zestiende kwam ze in aan raking met kitesurfen en al snel was ze daar fanatiek mee bezig. "Een vriend van me deed het al en bood me een paar lessen aan. Ik vond het superleuk, het gaf me een beetje hetzelfde gevoel als snowboarden. Snel heb ik toen geld gespaard om een eerste set te kunnen ko pen." Omdat ze niet zo goed wist wat voor opleiding ze na het VWO zou willen doen, koos ze voor een breed profiel: Natuur en Techniek, met Economie erbij. Het VWO volgde ze tweetalig, wat nu goed van pas komt. "Nadat ik school had afgerond be sloot ik een tussenjaar te ne- ANNELOUS MAG ZICH TOT DE BESTE KITESURFSTERS VAN DE WERELD REKENEN men en voor vier maanden naar Brazilië te gaan om te kitesurfen. Daar heb je ide ale omstandigheden en er trainen veel profs. Mensen zagen me bezig en zeiden dat ik eens aan wedstrijden mee zou moeten doen." Dat deed ze. En met succes. Het eerste jaar werd Anne- lous Europees kampioen. Het jaar erop werd ze twee de. "In 2014 deed ik mee met de Wereldkampioen schappen. Tien wedstrijden in onder andere Panama, Egypte en China brengen uiteindelijk een winnaar voort. In de discipline free- style werd ik vierde, in de slalom tweede." "Ik vond het wel even span nend om naar de eerste wed strijd .in Panama te gaan. Zo'n investering! Kitesurfen is best een dure sport. De aanschaf van je materiaal kost een lieve duit, maar vooral het reizen naar al die wedstrijden en trainin gen in het buitenland ma ken het duur. Daarbij is het geen olympische sport, dus hebben we ook geen steun van de staat. Gelukkig staan mijn ouders achter mijn keu ze en heb ik een paar mooie sponsors zoals Brunotti en beachclub Natural High. Voorheen werkte ik in de ki- teshop van Natural High om mijn reizen te financieren, maar op dit moment finan cier ik het kitesurfen door mijn werk voor sponsoren, het prijzengeld wat ik ver dien en mijn eigen bedrijf. Samen met twee andere kitesurfers verkopen we handgemaakte 'Sea is Snow' beanies om zo de eindjes aan elkaar te knopen. Men sen die een muts kopen sup- porten mijn kitesurfcarrière en die van Isabelle Schip per, een goede vriendin en aanstormend talent. Van het opstarten en managen van een eigen bedrijf heb ik al veel geleerd, wie weet wil ik in de toekomst wel een busi ness management opleiding doen." Op dit moment is het kite surfen het mooiste dat er is voor Annelous. "Voor mij is het ultieme vrijheid, je kunt doen wat je wilt. De sfeer op het strand is altijd heel goed en als je een nieuwe truc doet die slaagt krijg je een enorme adrenalinekick. Natuurlijk vergt het veel van je lichaam. In voorbereiding op het seizoen trainen we veel, tijdens de wedstrijden richt je je vooral op het fit houden van je lijf. Gelukkig heb ik nog nooit grote bles sures gehad." Het streven is nu om we reldkampioen te worden. "Je wilt toch een keer bovenop dat podium staan. Als dat lukt dan is alles wel zo'n beetje bereikt." www.de-faam.nl De Faam woensdag 11 februari 2015 16 Zeeuwen: nuchter, authentiek en zonder franje. Die mentaliteit brengt ze vaak ver, letterlijk en figuurlijk. In deze rubriek Zeeuwen die het op wat voor manier dan ook ver geschopt hebben in het leven. Zonder poespas, maar een beetje trots op hen zijn, dat mag. Wat is hun verhaal en hoe kwamen ze waar ze nu staan? door Mariska den Hartog Europees kampioen Annelous: "De sfeer op het strand een enorme adrenalinekick." WÊÊÊÊËÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊËÊÊÊ mt' is altijd heel goed en als je een nieuwe truc doet die slaagt krijg je Foto:Andy Troy Dure sport Piepjong is ze, maar toch mag Annelous Lammerts (21) uit Schuddebeurs zich tot de beste kitesurfsters van de wereld rekenen. Foto: PR Kent u ook een Zeeuw die het ver geschopt heeft? redactie.faam@ wegenermedia.nl Wie is die Annelous Lammerts dan? Geboren in: Rockanje Huidige woonplaats: Schuddebeurs Werk: Professioneel kitesurfster Privé: Single Belangrijkste levensles: "Doe watje leuk vindt en volg je passie. Risico nemen hoort daar af en toe bij.'

de Faam | 2015 | | pagina 16