r Woningbouw in Middelburg T r f WWW. MIDDELBURG. NI Commissie straatnaamgeving Beweegwijzer 50+ Uitzending Tussen Kunst en Kitsch Rioolrenovatie Korte Burg en Balans GEMEENTE MIDDELBURG Op woensdag 28 januari vindt er een openbare vergadering plaats van de commissie straatnaamgeving. Deze vergadering wordt gehouden van 14.00 tot 16.00 uur in het stadskantoor, Kanaalweg 3. Op de agenda staan onder andere een aanvraag tot het plaatsen van verklarende on derborden bij straten in Nieuw- en Sint Joosland, een aanvraag voor het toekennen van de naam Schoorsteenvegerssingelpad aan een bestaand wandelpad in Middelburg en aanvragen voor het benoemen van straten naar Samuel Senior Coronel, Floor Wibaut en Raoul Wallenberg. De nieuwe beweegwijzer 50+ is verschenen. De beweegwijzer bevat alle sport- en beweegactiviteiten voor vijftigplussers in de gemeente Middel burg. U kunt de beweegwijzer afhalen op het stadskantoor. Een digitale versie wordt aangeboden op www.middelburginbeweging.nl. De aflevering van Tussen Kunst en Kitsch die in september in het stadhuis in Middelburg is opgenomen, wordt op woensdagavond 1 april om 20.30 uur uitgezonden op NPO 1. Op donderdagmiddag 2 april om 13.20 uur wordt de uitzending op NPO 2 herhaald. Het hoofdriool op de Korte Burg en de Balans moet worden gereno veerd. Hiervoor zal een kunststofkous in de bestaande betonnen riolering worden aangebracht. Door deze renovatiemethode toe te passen wordt de overlast voor de omgeving zoveel mogelijk beperkt. De werkzaamhe den starten op donderdag 29 januari en zullen worden uitgevoerd door Insituform Rioolrenovatie-technieken B.V. uit Zoetermeer. Het renoveren wordt in 3 fases uitgevoerd. De planning van het werk ziet er als volgt uit: Fase 1: Op 29 en 30 januari worden er in het gedeelte van het riool tussen de Balans en het Abdijplein en het gedeelte riool tussen de Korte Burg huisnummer 1 tot en met 30 kunststofkousen aangebracht. Op 28 januari worden er parkeerverboden geplaatst rechts en links van de ingang naar het Abdijplein en bij de parkeervakken tegenover de Korte Burg huisnummer 1 tot en met 11 Fase 2: Op 4 februari wordt er in het gedeelte van het riool vanaf de Bogardstraat tot Balans huisnummer 9 een kunststofkous aangebracht. Op 3 februari worden er parkeerverboden geplaatst bij de parkeervakken voor Balans huisnummer 5 tot en met 13. Fase 3: Op 5 en 6 februari worden er in het gedeelte van het riool tus sen de Balans vanaf de kruising Balans/St. Pieterstraat en de kruising Wagenaarstraat/St. Jorisstraat en een gedeelte van het riool op de Balans net voor de St. Pieterstraat kunststofkousen aangebracht. Op 4 februari worden er parkeerverboden geplaatst op de parkeervak ken op de Balans net voor de afslag naar de St. Pieterstraat. Tijdens de werkzaamheden is het verkeer op de Korte Burg en Balans niet gestremd. Mocht u nog vragen hebben over de bovengenoemde werkzaamheden, dan kunt u contact opnemen met dhr. J. Gabriëlse van het Ingenieurs- bureau van de gemeente Middelburg, bereikbaar op telefoonnummer (0118) 67 53 33. Hij begeleidt het werk namens de gemeente. Gemeente Middelburg pre senteerde tijdens de informa tiebouwmarkt, voorafgaand aan de nieuwjaarsreceptie, zijn woningbouwprojecten. Het getoonde overzicht betreft een nadere uitwerking van de kwaliteitsatlas. De gemeente werkt met een planningslijst voor woningbouw. De planningslijst is een instrument om het woningbouwprogramma vast te leggen en te toetsen op beleidsdoelen. Doel is ook om met de provincie en de buurgemeenten het gemeentelijke woningbouw programma af te stemmen in het kader van de regionale woning- bouwplanning. Met deze planningslijst geeft de gemeente Middelburg aan waar de prioriteiten liggen in de komende tien jaar. Concentrerend op de grotere projecten (meer dan 100 woningen) krijgen in de komende 5 jaar de projecten Mortiere, Ritten- burg en Hazenburg veel aandacht. Geplande woningen in Middelburg De kleinere locaties 1. Churchill-laan: 53 woningen, waarvan 12 grondgebonden patiobungalows (ontwikkeling Vazet Realisatie, verkoop via Sinke Komejan) en 41 appar tementen (huurappartementen voor Woonzorg Nederland). Bestemmingsplanprocedure start volgende maand. 2. Sprencklaan: 20 vrije kavels/ mogelijk deels projectmatig (bestemmingsplanprocedure is in voorbereiding). 3. Griffioenstraat: 27 apparte menten (koopappartementen, ontwikkeling Green Real Estate BV, verkoop via Schulting Partners). Binnenkort start bouw. De rest van de locatie is gerealiseerd. 4. Leeuwerikstraat: particulier initiatief voor 10 eengezins woningen (starterswoningen). Bestemmingsplanprocedure start deze maand. 5. Piet Heinstraat: 4 vrije kavels, waarvan nog 2 be schikbaar (rest van locatie is gerealiseerd) 6. Mastgatstraat: één grote groepswoning van Dagelijks- Leven (start bouw binnenkort) en ruimte voor 2 eengezins woningen (een twee-onder- één-kapwoning) ontwikkeld in samenwerking met CPOZ. 7. Compagnieplein: 20 huur ap partementen (appartementen Woongoed) en 3 groepswo ningen van SVRZ. Oplevering eerste kwartaal 2015. 8. Havendijkstraat: 4 kavels voor particulieren (verkocht) en 28 huurwoningen Woongoed (project is volop in aanbouw, oplevering medio 2015). Plan staat onder herstructurering op de woningbouwplanning. 9. Veersehof: 7 vrije kavels, waarvan nog 1 beschikbaar. 10. Langstraat Arnemuiden: particulier initiatief voor 4 ap partementen en 2 starterswo ningen (conceptplan, waarvoor nog bestemmingsplanproce dure moet worden opgestart) 11. Nieuw- en Sint Joosland (Quarleshavenstraat): 5 vrije kavels, 5 beschikbaar. 12. Bluesroute Mortiere: 4 vrije kavels, waarvan 3 nog beschik baar (onderdeel van Mortiere). De grotere locaties Mortiere: 208 woningen tot 2022, met aftrek opgeleverde woningen periode 2012-2015. Na 2022 is de restcapaciteit 310 woningen. Rittenburg: 230 woningen, zowel vrije kavels (binnenkort in verkoop) als projectmatige ontwikkeling van eengezinswo ningen en appartementen. Essenvelt: 170 woningen tot 2022, waarvan een deel vrije ka vels en projectmatige ontwikke ling van eengezinswoningen en appartementen. De procedure is in voorbereiding (eerste kwartaal 2015). Na 2022 is de restcapa citeit 220 woningen. Hazenburg 2: 140 woningen tot 2022. Na 2022 is de restca paciteit 40 woningen. Leeuwerikstraat en Langstraat Arnemuiden staan nog niet in de woningbouwlijst, wel overeenstem ming met de regio. Ten opzichte van het woningbouwprogramma worden in de Griffioenstraat en de Mastgatstraat minder woningen gerealiseerd (respectievelijk 3 en 5 stuks), en in de Veersehof en Piet Heinstraat meer woningen gerealiseerd (allebei 1 meer). Locaties die opgenomen zijn in het Walchers woningbouwprogramma, maar waarvoor nog geen con crete plannen zijn en dus niet in het overzicht zijn opgenomen: Cleene Hooge (studie); Arnemuiden Oranje polder; Zuidsingel; Veersepoort fase 5; locatie Swerf-Rust en Sirit Laurens (studie). Vrije kavel Zoekt u een vrije kavel? Er zijn kavels beschikbaar aan de Veersehof, Piet Heinstraat, Bluesroute en in Nieuw en Sint Joosland. Op Rittenburg en aan de Sprencklaan is de uitgifte van vrije bouwkavels in voorbereiding. Voor informatie en aanmelding kunt u terecht bij de heer W. Dingemanse van de afdeling Ruimtelijk Beleid. Hij is bereikbaar op telefoonnummer (0118) 675 424 of via het e-mail- adres w.dingemanse@middelburg.nl. mm-m Woningbouwontwikkelingen Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg -Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur r HAZENBURQÜ MORTIERE RITTENBURG ~lm ESSENVELT

de Faam | 2015 | | pagina 9