Het woord aan raadslid Piet Kraan Lange Jan Awards: dé vrijwilligers- prijzen van Middelburg f SSSsssS Wat is nu eigenlijk een stad? Een mooie plek met veel monumenten? Een plaats met veel winkels? Een plek met veel cafés en restau rants? Een plaats om mooi te wonen? Dat is Middelburg allemaal maar Middelburg is veel meer. Middelburg is een bundeling van functies die vaak allemaal samen komen in de binnenstad. Het is de binnenstad die Middelburg tot stad maakt en dat is niet toevallig. Haal de binnenstad uit Middelburg weg en je haalt het hart uit Middelburg weg. Daarom moet je bejaarden niet wegjagen uit het centrum, zoals in het verleden is gebeurd. Daarom moet je geen tweede stadshart willen scheppen aan de andere kant van het Kanaal. Daarom moet je niet alle fietsbeugels weghalen uit de winkelstraten zoals dit college wil. Daarom moetje niet zoveel mogelijk functies in de bin nenstad laten verzwakken of laten verdwijnen. En daarom moetje Foto: Aart van Belzen dus niet een aanvalsplan voor de binnenstad lanceren terwijl je aan de andere kant de winkelfunctie en de cultuurfunctie van de binnen stad aan gaat tasten. U voelt het al: Het beste doen voor Middelburg is niet altijd zo eenvoudig als het lijkt. Wie kan er tegen een grote sportwinkel op ZEP zijn? Wie kan er tegen een groot theater op ZEP zijn? Ik dus. We moeten zoveel mogelijk de binnenstad, haar bewoners en haar functies koesteren. Ik woon in Klarenbeek en woon daar prima. Maar zonder binnenstad is ook Klarenbeek niet veel meer dan een stapel stenen. Want we mogen gelukkig in onze mooie wijken wonen, het is de binnenstad die ons verblijf in Middelburg tot een echt thuis maakt. Dus geen theater op ZEP wat de binnenstad cultureel een mes in het hart steekt. En dus ook geen groot sportwinkelcentrum op ZEP als mes in het hart van de bin nenstad. Het is maar dat u het weet. Piet Kraan, Raadslid LPM Om vrijwilligers te bedanken voor hun enorme inzet worden er iedere 2 jaar vrijwilligersprijzen uitgereikt. Dit gebeurt tijdens een mooie avond in de Stadsschouwburg vol entertainment, waarvoor iedere genomineerde een uitnodiging krijgt. Tot en met 1 februari kan iedereen een vrijwilligers organisatie, initiatief of (jonge) vrijwilliger nomineren en hen daarmee een mooie avond uit cadeau doen. Nomineren Stichting Welzijn Middelburg roept inwoners op om een (jonge) vrijwil liger, vrijwilligersorganisatie of initiatief te nomineren. Geef vrijwilligers het applaus dat ze verdienen! Nomineren kan online op langejanawards. welzijnmiddelburg.nl of op papier bij Porthos Middelburg, het stadskan toor Middelburg of de Drvkkery. Categorie Spotlight Award Er kunnen in 4 verschillende categorieën nominaties uitgebracht worden, waaronder de categorie Spotlight Award: voor dé individuele vrijwilliger vanaf 24 jaar die zich op een speciale manier onderscheidt. Natuur lijk zijn alle vrijwilligers in een organisatie of vereniging van belang en worden juist in samenwerking de doelstellingen bereikt. Maar we kennen allemaal de vrijwilligers die eruit springen, door hun tomeloze inzet bijvoorbeeld, of door een aanstekelijk enthousiasme, jarenlange betrok kenheid bij de organisatie, een specifieke deskundigheid, een groot hart voor de doelgroep, goede ideeën of creativiteit. www.langejanawards.welzijnmiddelburg.nl INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG BSÖSBS"*'"'" WIJZIGING ARBEIDS VOORWAARDENREGELING GEMEENTE MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij in de ver gadering van 11 november 2014 hebben besloten tot wijziging van de Arbeidsvoor- t waardenregeling gemeente Middelburg (66ste wijziging). Deze wijziging betreft de salarismaatrege len uit de CAO gemeenten 2013-2015 en de doorwerking hiervan op de premie voor schadevrij rijden en de vergoeding van de deelnemers bedrijfshulpverlening voor het personeel van de gemeente. Voorts is op basis van deze CAO gewijzigd dat voor het berekenen van de hoogte van de inconveniëntentoelage voor buitendienst medewerkers en de taakgebonden toelage voor de medewerkers begraafplaats en de bode, alsmede voor het bepalen van het aantal basis verlofuren van het personeel van de gemeente wordt uitgegaan van de nieuwe salarisstructuur in plaats van de oude salarisstructuur. De wijzigingen treden op verschillende data in werking: De salarismutatie van 1 en de hierop gebaseerde premie schadevrij rijden en vergoeding van de deelnemers bedrijfs hulpverlening per 1 oktober 2014 treedt in werking met ingang van 1 oktober 2014. De salarismutatie van 50 euro en de hierop gebaseerde premie schadevrij rijden en vergoeding van de deelnemers bedrijfshulpverlening per 1 april 2015 treedt in werking met ingang van 1 april 2015. De wijzigingen liggen voor een ieder gedurende twaalf weken (van 29 januari tot 24 april 2015) ter inzage in de centrale hal van stadskantoor. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders hebben besloten het verkeersbesluit om het parkeren te verbieden op een aan de Meestoof 190 gelegen parkeervak, behalve voor de gehandicapte waarvoor het parkeervak is bestemd in te trekken. Burgemeester en wethouders hebben tevens besloten het verkeersbesluit om het parkeren te verbieden op een aan de Danielsland gelegen parkeervak, behalve voor de gehandicapte waarvoor het parkeervak is bestemd, in te trekken. Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken na de dag van de bekendmaking van dit besluit, een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemees ter en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Een belanghebbende die redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen be roep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht). Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht). Online bezwaar maken Uw bezwaarschrift kunt u ook digitaal indienen. U vindt het webformulier via: www.middel- burg.nl Bestuur en organisatie Meer Bezwaar tegen gemeentelijke besluiten. Voor het digitaal indienen van een bezwaarschrift heeft u uw inlogcode van DigiD nodig. Het volledige verkeersbesluit ligt bij de vakbalie in het stadskantoor ter inzage. VASTSTELLING WUZIGINGSPLAN LAURENS STOMMESPAD 8 MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij op 27 januari 2015 het wijzigingsplan "Laurens Stommespad 8 Middelburg" ongewijzigd hebben vastgesteld. Dit wijzigingsplan maakt de verbouw van een landbouwschuur tot woning mogelijk. Het vastgestelde wijzigingsplan ligt met ingang van donderdag 29 januari 2015 gedurende zes weken (tot en met 12 maart 2015) voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het Stadskantoor aan de Kanaalweg 3 te Middelburg. Tevens is het plan in te zien op de gemeentelijke website. Daarnaast is het wijzigingsplan digitaal raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl. Op deze site selecteert u het tabblad 'bestemmingsplan nen', waarna u het plan op verschillende manier kunt oproepen. U kunt het plan direct inzien door in het tabblad TD" de plancode NL.IMRO.0687. BPWBGMLAU-VGO1 in te vullen. Tegen het ontwerpwijzigingsplan zijn geen zienswijzen ingediend. Het wijzigingsplan is derhalve ongewijzigd vastgesteld. Ge durende de genoemde termijn kan beroep worden ingesteld door een belanghebbende die aantoont dat hij niet in de gelegenheid is geweest om een zienswijze in te dienen. Be roep kan worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het wijzigingsplan treedt in werking daags na afloop van de hiervoor genoemde beroepstermijn, tenzij bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening, zoals bedoeld in artikel 8.4 van de Wet ruimtelijke ordening, is gedaan. Als een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend, treedt het plan pas in werking nadat op het verzoek is beslist. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Buddy Hollystraat 19, 21, 23, 25, 27 en 29 en Johnny Cashstraaf 10, 12, Men 16: wijziging op d.d. 3 mei 2013 verleende omgevingsvergun ning voor het bouwen van 10 woningen (wijziging betreft het verplaatsen van de keukens in de woningen) (7592) (15-1). Fagotweg 2K: rioolaansluiting (5-1). Houtkaai 5A: realiseren bed-and- breakfast (12-1). Koningstraat 10 t/m 18: sloop panden (14-1). Latijnse Schoolstraat 14-20: ver bouw panden en realiseren 5 apparte menten (9-1). Nieuwe Vlissingseweg 6 t/m 24 en 36 t/m 94 en Piet Heinstraat 2 t/m 40: wijzigen gevels panden (119697) (20-1). Roelse's weg 16A, Arnemuiden: wijziging op de 22 september 2014 verleende omgevingsvergunning voor het bouwen van een paardenstal (wijziging betreft het aanpassen van de constructie van het bouwwerk en aanpassingen aan de gevels van de paardenstal(14-1). Informatie over deze aanvragen is verkrijg-" baar bij de vakbalie in het stadskantoor, telefoon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Arneplaatweg 33 en 41, Sabbin- geplaatweg 4, 5, 6, 8 en 9, Schut- teplaatweg 9, 11 en 12, Mossel- plaatweg 5, 7, 8, 9, 10, 11, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 en 28 te Arnemuiden: bouw 25 eilandwoningen (104102) (19-1). Arneplaatweg 35, 37 en 39, Sabbingeplaatweg 7 en Schutte- plaatweg 10, Arnemuiden: bouw 5 eilandwoningen (104104) (21-1). Arneplaatweg 90 te Arnemuiden: bouw 1 recreatiewoning (108028) (19-1). Fagotweg 2K: rioolaansluiting (15-1). Griffioenpad, volkstuincomplex: plaatsen tuinhuisje (112309) (19-1). M.H. Boassonlaan 1plaatsen tuin huisje (23-1). Nieuw Burg 42: aanbrengen hel- lingbaan, reclame en plaatsen plantenbak (23-1). Oude Veerseweg 117, 119 en 121: bouw 2 woningen en loods (19-1). Podium 33: wijzigen gevelreclame (21-1). Roelse's weg 16A, Arnemuiden: wijziging op de 22 september 2014 verleende omgevingsvergunning voor het bouwen van een paardenstal (wijziging betreft het aanpassen van de constructie van het bouwwerk en aanpassingen aan de gevels van de paardenstal(19-1 Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuurs recht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hebben besloten voor de volgende aanvragen de beslistermijn te verlengen met een termijn van maximaal zes weken: Voor: het bouwen van 4 woningen. Locatie: Bluesroute 15, 15A, 17 en 17A. Nieuwe uiterste beslisdatum: 5 maart 2015. Voor: het bouwen van 41 (huur)appartemen- ten en 12 (koop)patiowoningen. Locatie: Anton de Komstraat 1 t/m 23 (oneven nrs.) en Koos Vorrinkstraat 2 t/m 82 (even nrs.). Nieuwe uiterste beslisdatum: 17 maart 2015. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Verleende reguliere omgevingsvergunningen Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij aan J.K Bubberman gelegen aan Volfaweg 16 een reguliere omgevingsvergunning hebben verleend voor het in gebruik nemen van een bierbrouwerij. De vergunning kan worden ingezien toten met 11 maart 2015 bij de publieksbalie van de gemeente Terneuzen, Stadhuisplein 1 in Terneuzen van maandag toten met vrijdag van 12.00 tot 16.30 uur en gedurende openingstijden in het stadskantoor van Middelburg. Belanghebbenden kunnen tot en met .11 maart 2015 tegen de besluiten schriftelijk bezwaar maken bij gemeente Middel burg, Postbus 6000, 4450 LA Middel burg. Het bezwaarschrift moet uw naam en adres bevatten, duidelijk maken tegen welk besluit u bezwaar maakt en gemotiveerd, gedateerd en ondertekend zijn. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorziening vra gen. U richt het verzoek aan de voorzienin genrechter van de rechtbank Zeeland-West Brabant, locatie Breda, team bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor de behandeling van het verzoek is grif fierecht verschuldigd. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de heer R.A.M. Loos, tel. 0115-745160 van RUD Zeeland.

de Faam | 2015 | | pagina 8