Hoe gaan musea met bezuinigingen om? Gezelligste Winkel Middelburg I: Aandacht Doet Spreken Jongerenfeest Leggo VLISSINGEN - Saskia Szara- finski, Middelburg: "Onze verwachtingen van De Vleeshal SBKM zijn hoog gespannen. De 'terugkom- toerist' is een aandachts punt. De hoteluitbreiding in de binnenstad biedt kansen voor arrangementaanbod. De Vleeshal zou daar, sa men met de K&C route, in kunnen springen". Wordt er gekort op Cultuurinstel lingsbudget? "Instellingen moeten het zelf gaan doen. Zeeuws Museum geeft het voorbeeld. Zij brengen, met fondsfinanciering, innova tieve projecten die de bezoe kersaantallen doen stijgen. Een meeting met culturele instellingen en onderne mers is een idee. Het zou passen in ons streven naar verbindingen leggen." Sem Stroosnijder, Vlissin- gen: "Het budgetvoorstel 2016 moet nog door de Raad. Met Willem3 zijn we in af bouw en wat Podiumkunst betreft is er dit jaar volop te genieten. MuZEEum is een te hoge kostenpost. We moeten meer doen met min der. De gemeente kan, ook de groep Vlissingse kunste naars, alleen faciliteren met pop-ups en ruimte binnen het kraakpandbeleid. Als kersvers wethouder nodig ik alle Vlissingers uit voor het 700 jaar Stadsrechtenfeest en drie dagen Bevrijdings festival." René Molenaar, Veere: "In houdelijke bemoeienis met kunst hebben we niet. Kun stenaars moeten zelf in hun onderhoud voorzien. Wij faciliteren slechts. Educa tieve kunstprogrammering van de Muziekschool en Kunsteducatie Walcheren faciliteren wij met genoe gen. Delta Cultureel zal met De Schotse Huizen en het te heropenen Stadhuis haar eigen plan moeten trekken. Dat geldt ook voor Marie Tak van Poortvlietmuseum". En de aanpassing van gebou wen, wordt dat gefinan cierd? "De Grote Kerk blijft een zoekproces. Dat vergt investering in exploitatie, aanpassing en onderhoud. Daar zijn w,e nog niet uit." Wat zeggen bestuurders die, tot voor kort, Zeeuwse inwo ners en toerist met gesubsi dieerde kunstprojecten trig- gerden en nu zelf het heft in handen moeten nemen? Marjan Ruiter, directeur/ bestuurder Zeeuws Mu seum: "Voor ons is het Erf goed de uitdaging. Interesse daarmee kweken ligt op ons bordje. Met het team en cre atief vermogen hebben we, ondanks de bezuinigingen, het bezoekersaantal doen stijgen naar 46.000. Wij la ten mensen met frisse ogen naar Erfgoed kijken zoals bij 'Tasten in het Duister'. Bij het project Handwerk is de meesteropleiding Coupeur betrokken. Innovatieve pro jecten kunnen we alleen re aliseren met extern geld. Dat kost veel tijd en energie. We werken met subsidiefondsen en hebben een netwerkgroep Zeeuws Museum Zakelijk opgericht." Volgens Ruiter is hier nog een wereld te win nen. "In mijn beleving zou het best wat ambitieuzer mogen in Zeeland." Lees verder op pagina 24 KORT NIEUWS Poëzie op muziek MIDDELBURG - In het kader van de Nationale Poëzie- week brengt het Retori- kers Gilde Middelburg op zaterdag 31 januari om 13.00 uur gedichten ten gehore, begeleid en afgewisseld door Ron Henderikse op de saxofoon en klarinet en Maarten Bruines achter de piano. Deze middag wordt gehouden in de Kloveniersdoelen Achter de Houttuinen. Er wor den werken voorgedragen van Johannes Herman Buma, Henri Loóymans, Cécile Masson, Coen Cornelis en Michaël van Oostende. De toegang is vrij. Expositie van de deelnemers KEW VLISSINGEN - In het Theo van Doesburgcentrum aan de Brouwenaarstraat 2 in Vlissingen worden van 2 februari tot en met 20 april werken geëxposeerd van deelne mers van Kunsteducatie Walcheren (KEW) De expositie wordt officieel geopend op dinsdag 3 februari om 16.00 uur door Han Eygenraam, directeur-bestuurder van KEW. Alle bezoe kers wordt gevraagd om op een formulier drie favoriete schilderijen te noteren. De hoogst scorende werkstukken worden vervolgens in de bibliotheek van Vlissin gen tentoongesteld. ARNEMUIDEN - Atelier Jaf- fari in Arnemuiden heeft de verkiezing Gezelligste Win kel van Middelburg gewon nen. De winnaars van de gemeentelijke verkiezingen gaan door naar de verkiezing voor de gezelligste winkel van Zeeland en Nederland. Jeanet Jaffari, eigenaresse van de winkel reageert en thousiast: "Het is nogal een lijst met winkels die mee doet en dat ik gewonnen heb, is helemaal geweldig! En de winnaars van de ge meentelijke verkiezingen gaan door naar die van Zee land en Nederland." Breien en haken is trendy, mensen willen weer zelf akn de slag zodat ze iets unieks hebben. Jaffari heeft ook een site: "Internet is niet meer weg te denken tegenwoordig. Op mijn site 'Blij dat ik brei', plaats ik iedere dag wel iets. Dagelijks kijken er duizen den breisters op de site. Ik denk dat dit mij aan veel stemmen geholpen heeft! Ie dereen bedankt en op naar de volgende ronde." KWADENDAMME - De stich ting Aandacht Doet Spre ken, een stichting van nabestaanden van geweld- slachtoffers, organiseert op zaterdag 7 februari een lotgenotenbijeenkomst. De bijeenkomst vindt plaats in dorpshuis De Burcht in Kwadendamme (Zuid-Be veland). Het is een infor mele bijeenkomst, waarin lotgenoten met elkaar in gesprek kunnen gaan, hun verhaal en gevoelens van onmacht kunnen delen of alleen maar kunnen luiste ren. Alles mag, niets hoeft. Op een grote tafel worden alle foto's van slachtoffers die ADS in zijn bezit heeft, uitgestald. De fototafel is al tijd onderdeel van de bijeen komsten, zodat men even stil kan staan bij zijn of haar dierbare. Van 13.00 tot 14.00 uur is er' een vragenuurtje, waarin gasten iets vertellen over hun werk. Daarna kun nen er vragen gesteld wor den. Na het vragenuurtje is er een informeel samenzijn en de gasten praten vaak nog een poos met de lotgenoten. De bijeenkomst begint om 10.30 uur om kennis te ma ken met lotgenoten die nog niet eerder een bijeenkomst hebben meegemaakt en om 11.30 uur voor alle anderen. Om 12.00 uur is er een lunch en om 17.00 uur een buffet. De bijeenkomst eindigt om 18.00 uur. Aanmelden kan via map_53@hotmail.com of 0113-221687 MIDDELBURG - Rafya Music houdt op vrijdag 30 januari in samenwerking met Dans school Moves, Stichting Welzijn Middelburg (SWM) en Laat ze niet (ver)zuipen voor de eerste keer in Wal cheren het jongerenfeest Leggo. Na drie succesvolle edities in Goes komt Leggo nu ook naar Walcheren. De eerste editie Vindt plaats in Café 't Schuttershof in Mid delburg. Dit jongerenfeest is toegankelijk voor scho lieren van 12 tot en met 16 jaar. Alcohol is ten streng ste verboden en zal dus ook niet geschonken worden op de avond. Op de avond zul len er verschillende prijzen worden verloot die beschik baar zijn gesteld door de sponsors. Op deze avond komt muziek langs van de beste DJ's van Zeeland, va riërend van de nieuwste top 40-hits tot aan de beste klassiekers. De eerste 25 bezoekers krijgen bij entree een gratis muntje en een een leuke goodie cadeau. Tevens word er op de avond een iPad mini verloot. Het feest begint om 20.00 uur en ein digt om 00.00 uur. Om 21.00 uur sluiten de deuren en moet iedereen binnen zijn. De entree bedraagt 5 euro. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij Sneakers Middelburg en aan de deur. J.D. van Doorn onderscheiden MIDDELBURG - Burgemeester Harald Bergmann van de gemeente Middelburg heeft op vrijdag 23 januari een Koninklijke Onderschei ding uitgereikt aan de Mid delburger de heer J.D. van Doorn. Hij werd benoemd tot Ridder in de Orde van Orange-Nassau, onder an dere voor zijn vrijwillige activiteiten als secretaris en penningmeester van de Kleindierenvereniging Wal cheren en de Stichting Del ta-Show, als scriba van de Protestantse Kerk te Middel burg en als penningmeester van de Nederlandse Bond van Sierduivenliefhebbers- verenigingen (NBS) COLOFON De FaairP WOGeNeR Media ZEEUWS MUSEI. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 28 januari 2015 5 Ons leven zou saai zijn als de kunstenaar eraan ontbrak. Anno 2015 houden Cultuurwethouders de hand op de knip. Rigoureus korten op het budget heeft consequenties voor financiering van vernieuwende kunst en kan leiden tot sluiting van een museum. De crisis raakt daarmee het credo van kunst en erfgoedopbouw in de haarvaten. De Faam sprak met de Cultuurwethouders op Walcheren. door Dimp Nelemans Het Zeeuws Museum in Middelburg. "Erfgoed is voor ons de uitdaging", zegt directeur/bestuurder Marjan Ruiter. Foto: Ben.Biondina/Beeldbank op www.laatzeelandzien.nl De gezelligste winkel van de gemeente Middelburg is te vinden in Arnemuiden. Poto: PR O www.leggo-frisfeesten.nl Advertentieverkoop «n media-advies Pieter Karman E adverteren jreeland@ wegenermedia.nl T 06-54267116 Familieberichten E femilieberichten@wegenermedia.nl T (088)0137268 Zelf een femifiebericht opgeven kan via wwwfemilieberichtenoniine.nl Rubrieksadvertenties teiesales.rubrieks@wegenermedia.nl T <088) 0139999 Kantooradres Edisonweg 37E, 4382 NV Vlissingen Website wwwde-feam.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Druk Wegener Nieuwsdruk Redactie en persberichten Michiel Bouwman E redactie.faam@ wegenermedia.nl T {088) 013 09 20 Redactie Michiel Bouwman (foto), Harmke Kik, Frank Husslage, Manna Meijers, Oennis Rijsbergen (redactiechef) Bezorgklachten www.deweekkrantnVverspreid Machten T{ogoq)424 5726 Algemene voorwaarden en overige informatie (zoals advertentie-tarieven en oplage) www.wegenermedia n! De Faam is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV ©Wegener Media BV

de Faam | 2015 | | pagina 5