Voorgelezen door de burgemeester Meepraten met Zelandusdebat Vervolg plan Bestevaêr SI/ Walcheren zoekt biljarters 'Meer mensen verleiden' RONDJE WALCHER Dialoogwandeling De kringloopwinkel voor iedereen! De Zeeuwse Meebrei Deken kun je niet vroeg genoeg kleintjes blijft het niet bij praten, zingen en plezier beginnen. En, bij de hele voorlezen. Het is ook spelen, hebben met boeken. ARNEMUIDEN - Naar aanlei ding van de expositie van de Zeeuwse visserstruien op de Historische Werf in Arnemuiden is er een pa troon ontworpen van een lappendeken, gebaseerd op de historische patronen van de diverse truien uit Zeeuw se visserijgemeenschappen. Daaruit is het project 'De Zeeuwse Meebrei Deken' van start gegaan. Al meer dan 750 deelnemers breien deze deken mee. De brei sters komen niet alleen uit Zeeland, maar uit alle delen van Nederland en België, maar ook zijn er aanmeldin gen uit Canada, Portugal, Duitsland, Oostenrijk, En geland. Het patroon wordt in de maanden januari tot en met mei in delen uitge geven. DOMBURG - A&J Coaching houdt op zaterdag 31 januari vanaf 13.00 uur tot ongeveer 14.30 uur een dialoogwande- ling. De wandeling start op de parkeerplaats bij kasteel Westhove bij Domburg. Het doel van een dialoogwande- ling is elkaar ontmoeten, in spireren en het bevorderen van meer onderling begrip OOST-SOUBURG - Vrijdagoch tend, 9.00 uur. Bij 't Mozaïek in Oost-Souburg stapt burge meester Letty Demmers bin nen met het boek De Beer is Ziek. Geschikt voor peuters van twee tot vier jaar. Ter wijl de burgemeester voor leest, worden de in pyjama geklede kleintjes getrak teerd op het Voorleesontbijt. Directeur Jolande Hendriks; "OBS is een 'talige school'. Taal is hier de basis voor alles. Onder onze kinderen tref je een veelheid aan na tionaliteiten. Samen lezen is taai-leren. Spelen met taal loopt door al onze lessen. Zelfs het rekenen verbinden we aan taal. We hebben mak kelijke en moeilijke leerlin gen. OBS bereidt allen voor op de toekomst. We volgen leerlingen tot drie jaar nadat ze naar de vervolgopleiding overstapten." Duidelijk is: met voorlezen en respect in de hoop dat dit bij zal dragen om op een po sitievere manier met elkaar om te gaan. Tevens draagt deze wandeling bij aan de sociale omgang met elkaar. Opgeven via ikloopmetje- mee@gmail.com. De kosten bedragen 8 euro. MIDDELBURG - In januari en februari worden er een drie tal Zelandusdebatten rond het thema 'Krimp is een bredere maatschappelijke verandering' gehouden. In deze debatten worden kern thema's rondom krimp met betrokkenen (inwoners, bestuurders enzovoorts) besproken. De kernthema's zijn ontleend aan de nota Staat van Zeeland die Scoop Zeeland in 2014 opstelde. Het eerstvolgende debat vindt plaats op donderdag 29 januari met als thema 'Stedelijke ontwikkeling als motor van en voor de regio'. Moderator van het debat is de heer Peter Brakman, di recteur van MEE Zeeland. Het debat vindt plaats van 19.30 uur tot uiterlijk 21.30 uur in het kantoor van Wa terschap Scheldestromen aan de Kanaalweg 1 in Mid delburg. Inloop met koffie en thee vanaf 19.00 uur. Muziek en ballet in de kerk VLISSINGEN - Muziekver eniging O.N.D.A uit Nieuw en Sint Joosland en Bal letschool Suzanne de Jong houden op zaterdag 321 januari een groots geza menlijk optreden in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Diverse groepen van de bal letschool zullen dansen op muziek die door O.N.D.A. wordt gespeeld. Daarnaast zullen zowel O.N.D.A. als de Balletschool ook een ei gen programma verzorgen. Aanvang van het concert is 20.00 uur. Kaartjes a 10 euro kunnen gereserveerd wor den via reserveringenonda® hotmail.com en zijn eventu eel ook vanaf 19.30 uur ver krijgbaar aan de zaal. Oecumenische evensong VLISSINGEN - In de Sint Ja cobskerk in Vlissingen wordt op zondag 1 februari en oecumenische evensong gehouden. De aanvangstijd is, als gewoonlijk, om 17.00 uur en de kerk is open vanaf 16.30 uur. De dienst duurt ongeveer 50 minuten. Voor ganger/liturg is ditmaal Ds. Wout Alserda. De samen zang wordt op het orgel begeleid door Jos Vogel. De liturgische zangen worden als altijd verzorgd door 'de Evensingers'. De toegang is vrij, aan de uitgang wordt er een collecte gehouden ter bestrijding van de onkos ten. Vervolg van pagina 5 Ruud Backx en Hanneke de Vroe, bestuurders Muse- umVeere: "Stijgen in bezoe kersaantallen is de opgave. We werken grotendeels met vrijwilligers, wat veel vol doening geeft. Vrijwilligers bfengen kennis en ervaring. Maar als de vrijwilliger ver trekt, verlies je dat. We moe ten nadenken over tijdelijk heid. Een museum kan niet zonder vaste basis-crew. Er zijn ook tal van uitdagingen. We veranderen onze naam. We zijn actief op het gebied van reminiscentie en we weten scholieren en scou- tingroepen voor ons Erfgoed te interesseren. Als 1,2 mil joen mensen jaarlijks Veere bezoeken «moet het lukken om met gezamenlijke aan pak meer mensen te ver leiden tot museumbezoek. Verbindingen leggen tussen Museum Veere, MuZEEum, Zeeuws Museum en toch onderscheidend zijn? In ge zamenlijkheid moet dat luk ken." Siert Knigge, voorzitter be stuur MuZEEum Vlissingen "Het is een spraakmakend museum van historische waarde. Neem de film Mi- chiel de Ruyter. Dat is ons verhaal. Behoud museaal erfgoed voor Vlissingen is noodzakelijk. De Raad te kende met 50 procent begro tingskorting voor een drei gende sluiting, maar hield de motie aan. We wachten met spanning af. Vlissingen kan het MuZEEum niet on gemoeid laten." VLISSINGEN - Ontwikkelaar AM Zeeland heeft het start sein gegeven voor de bouw van zes stadswoningen in plan Bestevaêr. Naar ver wachting worden de wonin gen in mei 2015 opgeleverd. In de aanwezigheid van de gemeente, makelaar Bert Bimmel, Aannemingsbe drijf Van der Poel en AM Zeeland hebben de toekom stige bewoners deze fees telijke gelegenheid gemar keerd het hijsen van de vlag bij hun woning. Het in medio 2012 opgele verde eerste plandeel krijgt nu een vervolg met de rea lisatie van zes nieuwe wo ningen. Bestevaêr verschijnt op een unieke centrumloca tie tussen de Houtkade en Walstraat. Het plan herstelt de relatie van de historische binnenstad met het water en creëert een kleinschalige en vriendelijke stedelijke sfeer. Toekomstige bewoners krij gen de beschikking over een woonplek aan het water en op loopafstand van strand, boulevard en binnenstad. Het is een wijk voor ieder een die eigentijds wil wo nen en gefascineerd is door de historie van het gebied. De tweede fase bestaat uit zes stadswoningen en zes herenhuizen. De stadswo ningen worden gerealiseerd aan de Kleine Kerkstraat. De woningen hebben vier slaapkamers, een study, een royale tuin, een garage, een eigen parkeerplaats en zijn voorzien van een statige en eigentijdse uitstraling. De prijzen van de woningen zijn vanaf 230.900 euro v.o.n. Op dit moment zijn er nog twee woningen beschikbaar. De oplevering is naar verwach ting in mei 2015. De herenhuizen worden ge realiseerd aan de Wagenaar- straat. De prijzen van deze woningen zijn vanaf 237.900 euro v.o.n. www.woneninbestevaer.nl Ook doen wij boedel- en zolder opruimingen in goed overleg. Heeft u voor ons nog spullen, wij halen ze gratis op! Telefoon: 01 18-638579 O www.de-faam.nl De Faam woensdag 28 januari 2015 24 Burgemeester Letty Demmers leest de peuters van OBS 't Mozaïek in Oost-Souburg voor. Tekst en foto: Dimp Nelemans O www.zeeuwsevisserstruien. blogspot.nl O www.aenjcoaching.nl O Aanmelden via zelandus@ zeelandnet.nl VLISSINGEN - De biljartclub van SV Walcheren zoekt nieuwe leden. Geen sterren, maar wel leuke, gezellige mensen, jong of wat ouder, man of vrouw. De vereniging speelt elke dinsdag en donderdagavond vanaf 19.00 uur inhet clubhuis van SV Walcheren aan de Olympiaweg. Geïnteresseerden kunnen zich melden bij de wedstrijdleider Job Jobse of één van de bestuursleden Paul de Blok, Jan Eckhardt of Paul Mechielsen. Bellen kan ook: 0118-430121. Onze locaties in Middelburg: Zusterplein 13 Open: di./vrij. 12.30 - 17.00 uur za. 10.00 Sint Janstraat 20 Open:di./za. 12.30 - 17.00 uur 17.00 uur Wij verkopen: meubels, (kinder-)kleding, schoenen, boeken, glaswerk, serviesgoed, speelgoed, gereedschap, verlichting, audio-apparatuur, tuinspullen, enz. (Wij zijn telefonisch bereikbaar van ma. 9.00 uur tot za. 17.00) www.deaanwinst.nl - mail@deaanwinst.nl

de Faam | 2015 | | pagina 32