28/01/15 Snel internet in de polder Fietsen aan zee Werk aan de weg Over bereikbaar Zeeland Beter bereik met je mobiel? Provincie werk Informatierubriek van de Provincie Zeeland Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Snel internet is steeds belangrijker voor mensen. Helaas is niet overal een goede verbinding beschikbaar, bijvoorbeeld in het buiten gebied. Daar hebben ondernemers last van, want internet is nodig voor melkrobots en toeristen 'eisen' wifi. Maar ook scholieren die huiswerk moeten maken, kunnen niet zonder goed en snel internet. Een digitale snelweg in het buitengebied aanleggen voor de hele provincie kost al gauw 80 miljoen euro. Dat hebben we niet op de plank liggen. Daarom zoeken we de oplossing in alternatieven: krachten bundelen aan de vraagzijde. In de ge meente Sluis is in 2014 onderzocht waar gebruikers behoefte aan hebben en wat ze zelf kunnen bijdragen. De uitkomst: draadlozatechnieken lijken een goede oplossing voor de 'polders'. De vraag is nu welke aanbieders hier brood in zien en of de technieken die el ders in Nederland succesvol waren, ook in Zeeland gebruikt kunnen worden. Wie fietst er niet graag langs de zee? Lekker uitwaaien met je kop in de wind. Het is uitermate populair in Zeeland. Goed nieuws: er komen nog meer buitendijkse fietsmogelijkheden bij binnen het fietsroutenetwerk. Populaire buitendijkse fietsroutes zijn de routes tussen Wemeldinge en Kattendijke. langs de Zeedijk in Westkapelle en bij Ossenisse. Ze nemen u ook mee door het Zeeuwse landschap en door dorpen en steden. Langs de fietsroutes vindt u cafés en terrassen. Sommige gelegenheden hebben diverse faciliteiten speciaal voor de fietser met EHBO-koffer'en banden plakset. De Heerenkeet in Kerkwerve is een café-restaurant aan de zuidwestkust en ligt aan een fietsroute. Eigenares se Marion Snijder: "Klanten vinden het fietsroutenetwerk super. Ons restaurant ligt aan de route waar je bruinvissen kunt spotten bij Burghsluis en Zierikzee. Je fietst dwars door de natuur: een vooruitstreven de manier om onze provincie op de fiets te beleven. Ook minder mobiele mensen kunnen genieten van deze route. Wij heb ben acht oplaadpunten voor de scootmo- biel en de elektrische fiets, die bezoekers gratis kunnen gebruiken." Nog meer fietskilometers Het huidige netwerk omvat 1.650 kilo meter aan routes met 375 knooppunten. De opening van het hernieuwde netwerk staat gepland voor Pasen 2015 en omvat dan 1.884 kilometer met 466 knooppun ten. De Provincie Zeeland maakt het fiets- knooppuntensysteem Zeeland mogelijk en wordt uitgevoerd door Routebureau VVV Zeeland. Een investering waar zowel toeristen als inwoners van profiteren. Meer lezen? http://routes.vwzeeland.nl/herziening-fiks De Provincie werkt aan bereikbaarheid van Zeeland. Zeker voor delen die van strategisch en economisch belang zijn, zoals de havens, de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone en de kust. De afgelopen jaren zijn miljoenen euro's geïnvesteerd in nieuwe wegen. Als inwoner wilt u gemakkelijk door Zeeland kunnen reizen. Het behoort tot de taken van de Provincie om dat mogelijk te maken. Eén van de meest in het oog springende projecten is de Sluiskiltunnel. Auto's staan soms meerdere keren per dag stil voor de brug bij Sluiskil en dat kost tijd én geld. Binnenkort is de ergernis voor automobilisten voorbij: vanaf 23 mei 2015 rijdt het verkeer door de tunnel. Verder werkt de Provincie aan verdub beling van Sloeweg en Tractaatweg; de wegen naar de Westerscheldetunnel zijn eerder al omgebouwd tot vierbaanswegen. Zo ontstaat stukje bij beetje een robuuste noord-zuidroute door Zeeland. "Als de tunnel en de Tractaatweg klaar zijn, is de ontsluiting richting Gent eindelijk op niveau", bevestigt Ronald Wielemaker van het gelijknamige transportbedrijf. "Het was aansukkelen daar. En goede ver bindingen in Zeeuws-Vlaanderen zijn heel belangrijk. Voor ons transportbedrijf, maar ook voor onze klanten. Nu de aansluitin gen in België nog." In een tijd van bezuinigingen moetje keuzes maken. De Provincie investeert daarom vooral in veilige en vlotte hoofd routes. En we proberen sluipverkeer door woongebieden te voorkomen. Dat gebeurde bijvoorbeeld op de rondweg Koudekerke. Of op Schouwen-Duiveland, waar de Recreatieverdeelweg ervoor zorgt dat toeristen 's zomers niet in de file staan en inwoners niet te veel overlast ervaren van de extra auto's op straat. Buiten Zee land is de nieuwe A4 bij Steenbergen een aanwinst. De Zeeuwen hebben hiermee een snellere route naar de Randstad, terwijl doorgaand (vracht)verkeer minder gebruik zal maken van sluiproutes. Meer weten? Kijk op: www.zeeland.nl/verkeer-en-openbaar-vervoer Op 18 maart 2015 zijn de Provinciale Statenver kiezingen. U kunt dan uw stem uitbrengen en zo mee bepalen welke politici het in Zeeland voor het zeggen krijgen in de periode 2015-2019. In Zeeland is het opkomstpercentage bij de provin ciale verkiezingen hoog in vergelijking met andere provincies. Wat het provinciebestuur doet, raakt en interesseert heel veel Zeeuwen. En u laat dat ook weten. Deze themapagina laat zien waar het provincie bestuur werk-van maakte in de afgelopen vier jaar. Vaak zijn dat projecten en plannen van eén lange adem. Neem bijvoorbeeld de tunnel bij Sluiskil. Aan de andere kant neemt het college wekelijks besluiten waar u direct resultaat van kan zien. Bijvoorbeeld het regelen van het openbaar vervoer en de Westerschelde Ferry. Deze uitgave over bereikbaar Zeeland' is de eerste in een reeks van vier rond thema's waar de Provincie Zeeland de afgelopen bestuursperiode aan werkte. De laatste jaren is het aantal klachten over slecht tetefoonbereik toegenomen. Daarom nodigde de Provincie 2eeland mobiele providers uit voor een gesprek. Het resultaat: Vodafone en KPN hebben zich extra ingespannen, vooral met de uitrol van het 40 netwerk m Zeeland. De situatie zou dan ook sterk verbeterd moeten zijn,'in februari zetten we samen mc^t gemeenten een enquête uit, waarbij u kunt aangeven waar het gebruik van uw mobiel nog problemen geeft. We zijn benieuwd of u inderdaad verbetering ervaart?

de Faam | 2015 | | pagina 10