Respect voor de Fransen Walchers dier in het vizier Dit weekend Nationale Tuinvogeltelling Middelburgse beschrijft week in Parijs Twee kaarten voor Giants of the Ice Age De Middelburgse Adrienne Albrecht was in Parijs ten tijde van de aanslag. De Faam sprak met haar na een indringende week. "Oorlogssituaties die voor ons Westerlingen onvoorstelbaar leken, blijken echt te zijn. Zodra ik in de verte meerdere sirenes tegelijk hoort, denk je direct: "Er zal toch niet weer...?" VLISSINGEN - "Op het moment van de aanslag liep ik door de stad. Mijn vriend belde omdat hij op zijn werk hoor de over een aanslag en hij wilde weten of ik veilig was. Toen was nog niet duidelijk wat er precies gebeurd was. In eerste instantie dacht ik dat er een aanslag op de me tro was gepleegd. Zolang je niet weet wat er aan de hand 'JE BESEFT DAT JE IN EEN STAD BENT DIE IN STAAT VAN OORLOG IS' is, blijft het onwerkelijk. En dat bleef ook later bij het zien van de weerzinwekkende tv-beelden. De koelbloedig heid van de aanslag, een agent die zomaar afgeslacht wordt... Oorlogssituaties die voor ons westerlingen on voorstelbaar leken, blijken echt te zijn." "Mijn vriend heeft een tij delijk'* appartement in een rustige buurt aan de rand van het centrum. Zolang je de tv niet aanzet, merk je niets van wat zich in de stad afspeelt. Af en toe komt er een helikopter over of hoor je in de verte een sirene. Wel hangen ook hier in de wijk de 'je suis Charlie'-bordjes overal. In het centrum is dat anders: Bij Place de la Con corde wemelde het zaterdag middag van de politiebussen en zwaar bewapende man nen. Hier bevinden zich het Elysée (ambtswoning van president Hollande) en de Amerikaanse ambassade. Daardoor besef je dat je in eemstad bent die in staat van oorlog is. Er gaat veel drei ging vanuit, terwijl het als bescherming van de burgers bedoeld is. Bij warenhuizen wordt bij de ingang je tas ge controleerd, vuilnisbakken zijn afgesloten om bomaan- slagen te voorkomen, de me tro was donderdag opval lend stil. Maar het vreemde is dat je net zo doorleeft als normaal. Je gaat gewoon de stad in, hopend dat er niets gebeurt en als er wat ge beurt, is de kans klein dat je net op de verkeerde plek bent. Maar zodra ik in de verte meerdere sirenes tege lijk hoor, denk ik direct: "Er zal toch niet weer...?" Vrijdag werden de gijzelin gen de hele dag live op tv uitgezonden. Het was een opluchting dat er een eind aan kwam; en de daders niet nog meer ellende kun nen aanrichten. Hier is heel veel medeleven met de na bestaanden, en de tv zendt hele dagen programma's uit rond de aanslagen. Bijzon der om zoveel mensen te zien meelopen in de demon stratie van zondag. In heel Frankrijk waren het er drie miljoen! Birdman in Cinecity VLISSINGEN - Cinecity ver toont 20 januari om 14.00 en 19.30 uur de film Bird man, die geldt als favoriet voor de Oscar-uitreikingen. Birdman is het verhaal van acteur Riggan Thomson (Michael Keaton). Ooit we reldberoemd door zijn rol als een iconische superheld, nu worstelt hij met een to neelstuk op Broadway. In aanloop naar de première gaat hij de strijd aan met zijn ego en probeert hij zijn familie, carrière en zichzelf weer op de rails te krijgen. Ver geschopt VLISSINGEN - Op pagina 15 leest u over Arno Schiet- tekatte. Het is het eerste verhaal in de rubriek 'Ver geschopt', over Zeeuwen die het op welke manier dan ook ver geschopt hebben. Heeft u een tip voor een kandidaat? Mail ons op redactie.faam@ wegenermedia.nl Training Mindfulness GAPINGE - Psychosociaal therapeut Joke de Vrieze uit Gapinge houdt op maan dagavonden vanaf 16 febru ari mindfulnesstrainingen. Ook organiseert zij twee mindfulnessweekenden: 6, 7 en 8 maart en 20, 21 en 22 maart. Mindfulness biedt de innerlijke rust en stabi liteit om stress te kunnen weerstaan. Joke de Vrieze is gecertificeerd Mindfulness trainer en aangesloten bij de Vereniging Mindfulness Based Trainers. www.meditatiezeeland.nl VLISSINGEN - Micky is een zwartwitte kater van zeven jaar oud. Hij komt uit een huis waar het overvol was en meer dan twaalf katten rondliepen. Hierdoor is zijn socialisatie erbij ingescho ten en moest hij zichzelf maar redden. Micky is groot en imposant qua bouw maar hij heeft een klein verlegen hartje. Daarom zoeken wij nu voor de grote stoere ka ter met zijn kleine verlegen hartje, een baasje dat Micky de tijd geeft om is te ontdek ken dat de wereld helemaal niet zo eng is. VLISSNGEN - Vogelbescher ming Nederland houdt ko mend weekend de Natio nale Tuinvogeltelling: het grootste natuuronderzoek van Nederland. Tel in het weekend van 17 en 18 januari een half uur de vogels in uw tuin en geef het door aan Vogelbescher ming op www.tuinvogeltel- ling.nl. Het is niet nodig om alle vogels te kennen. Vogelbe scherming helpt een handje met de website en met de gratis te downloaden app 'Tuinvogels'. Hier staan de verschillende soorten tuin vogels omschreven, met af beelding en met geluid. Vo gelbescherming is het hele weekend bereikbaar van 9 tot 17 uur voor alle vragen over de Nationale Tuinvo geltelling en tuinvogels. Deelnemers kunnen bellen met 030-6937700 of mailen naar info@vogelbescher- ming.nl. Reünie Cosmo VLISSINGEN - De voormalige discotheek Cosmo houdt za terdag 17 januari een reünie- party in het Arsenaaltheater in Vlissingen. In 1996 sloot de discotheek zijn deuren. Er is muziek van dj's Ben en Hans van destijds en zelfs de toiletjuffrouw geeft acte de présence. Aanvang 22.00 uur, deur open 21.00 uur. Entree kost 12,50 euro. Kaarten te koop via Primera-winkels of via de facebookpagina. Op de website kan iedereen zich al inschrijven. Voorin- schrijvers maken kaqs op prijzen en krijgen tips om vogels naar de tuin te lok ken. Vorig jaar namen meer dan 55.000 mensen deel aan de telling. De topdrie bestond toen uit huismus, koolmees en merel. BLAUWGERUITE ZIEL 11 RESTAUREREN IS VAKMANSCHAP 19 Bijna de helft van de lezers bezoekt uw winkel n.a.v. uw advertentie in onze krant. Eén op de drie bezoekt uw website. KLIK WIN ACTIE Klik&Wln Bezoek onze showroom: Ma - Vrij9.00 - 17.00 uur Een nieuw plafond in 1 dag! Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Columbusweg 3,4462 HA Goes Tel: 0113-270000 www.plameco.nl Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie Onder andere in Middelburg was donderdag een demonstratie op de Markt tegen de aanslag op vrijheid van meningsuiting. Foto: Frank Husslage Lees verder op pagina ig: 'Aanslag op een lang bevochten ideaal' Biedt u Mickey een thuis? Neem dan contact op met Dierenasiel Walcheren in Vlissingen: 0118-613579. Foto: PR O www.facebook.com/ danstheatercosmo Woensdag 14 januari 2015 In januari 1808 werd Vlissin gen getroffen door één van de ergste overstromingen. www.de-faam.nl Trees Verwittigen restaureert 25 jaar schilderijen, gegrepen door de geur van terpentijn.

de Faam | 2015 | | pagina 1