Di-Rect naar Onderstroom Toppers aan de start bij supercross Hufters gaan voor 't hekje SINCE SINKE RUIMT OP! 10% 40% 50% 70% Filosofie op woensdagen Cubaanse avond in Stadsschouwburg 5 Waylon en Miss Montreal ook in Vlissingen GOES - In de Zeelandhallen in Goes vindt op vrijdag 16 en zaterdag 17 januari de Dutch Open Supercross plaats, een tweedaagse in- door-motorcrosswedstrijd. Net voor de kerst is er een slodige 1350 kuub droge Limburgse leem de hallen ingevoerd en met behulp van kranen, shovels en een. bobcat wordt er weer een circuit aangelegd. Aan de start staan onder meer Kristof Salaets (Bel gië), Jurgen Wibo (België), Steve Bixby (Engeland), Jose Antonio Feijo Iglesias (Span je), Ross Johnson (Verenigde Staten), Shawn Maffenbeier (Canada), Mike Kras (Ne derland, winnaar 2014) en Jeffrey Meurs (Nederland) Uit onze eigen regio strijden Mark Boot Inters Opèn) en onder meer Ron Bos, Jordi van de Wiele, Danny Min- naard, Kevin Spruijt, Mar vin Boone en Joey de Wulf in de hobbyklasse en de Na- tionalen om de eer. In 1993 werd voor de eerste maal de indoorcross Goes gehouden. Toen nog als eendaags evenement, maar al snel bleek dat er erg veel belangstelling voor was uit geheel Nederland en om ringende landen om deel te nemen aan de supercross. Vanwege de grote belang stelling en het vele werk wat een dergelijk evene ment met zich meebrengt, is in 1994 besloten om er een tweedaags evenement van te maken. Vanaf 9 tot en met 11 januari kunnen onder toezicht van veelvoudig winnaar van Supercrosswedstrijden en KNMV-instructeur Rinus van der Ven vrije trainings sessies bijgewoond worden. VLISSINGEN - We kennen ze allemaal: de hufters achter het stuur die het verkeer nog onveiliger maken dan het al is. Helaas niet alleen voor zichzelf, maar vooral vaak ten koste van de zwak keren op de weg. Vanaf nu komen ze er niet vanaf met een bekeuring, maar moeten ze zich publiekelijk verant woorden voor de rechter. Sinds 1 januari zijn 23 ver keersovertredingen, die voorheen onder de wet Mul der vielen, ondergebracht in het strafrecht. Het gaat vooral om zogenaamde huf- terregels, die de verloede ring van het Nederlandse verkeer moeten tegengaan. Later in het jaar komen er ook veertien nieuwe ver keersborden bij. Overtreders van de wet Mulder komen weg met een administratieve sanctie, in goed Nederlands 'een be keuring'. Door deze over tredingen onder te brengen bij het strafrecht worden de overtreders uit de anonimi teit gehaald omdat de over treder altijd voor de rechter moet verschijnen. De rechter zal rekening hou den met iemands verkeers- verleden en de overtreder krijgt een strafblad. Boven dien biedt het strafrecht een breder arsenaal aan sancties. De verwachting is dat dit een grotere afschrik wekkende werking zal heb ben dan het betalen van een boete, zeker omdat die voor de rijkere hufters slechts een geringe sanctie is. MIDDELBURG - Op 21 januari start een reeks van vijf fi losofiemiddagen in Middel burg. De inleidingen hebben als overkoepelend thema 'Het actuele verzet van (bij na) vergeten denkers, schrij vers en dichters'. Ko Vos biedt zijn toehoor ders inzichten op filosofie en literatuur vanuit de zo genaamde dieptepsycholo gie en levensfilosofie. Op 21 januari staan Franse dich ters en hun verzet tegen de bestaande orde centraal. Op 28 januari Ierse schrij vers en hun verzet tegen elke vorm van onderdruk king;. Denken vanuit het onbewuste als verzet tegen beschouwingen van het zin tuiglijk waarneembare is het onderwerp op 4 februari en een week later is dat ver zet bij schrijvers en denkers wereldwijd. In de laatste sessie, op 18 februari, staan stemmen van verzet uit In dia en Afrika centraal. MIDDELBURG - De Cubaanse zesmansformatie Raïces Cubanas staat woensdag 14 januari om 20.00 uur in de Stadsschouwburg in Middelburg. Raices Cuba nas is een groep van ze ven Cubaanse muzikanten die, zoals de naam van de band al vermeld ('Roots of Cuba'), teruggaan naar het Cuba van vroeger. Naast een vast repertoire van wereldberoemde Cu baanse nummers zoals 'El Chan Chan' en 'Yolanda', komt de groep ieder seizoen met een nieuw repertoire van bekende Cubaanse en eigen composities. Diverse muziekstijlen zoals salsa, son, bolero, tumbao, guara- cha en latin-jazz zullen de revue passeren. Na afloop gaat het feest nog even door in de foyer met een korte akoestische set van Raices Cubanas. KLIK WIN ACTIE Win twee boeken van Amanda Prowse VLISSINGEN - De zomercon certen gaan donderdag 2 juli van start met Waylon. 'Een countryheld uit de Ne derlandse polders', zoals de organisatie hem omschrijft. In 2014 schreef Waylon samen met Ilse de Lange Nederlandse Songfestival geschiedenis door tweede te worden op het Eurovisie Songfestival met 'Calm after the Storm'. Ineens was ze er in 2008 met de single 'Just a Flirt'. En sindsdien is Miss Montreal niet meer van de Nederland se podia en festivals weg ge weest. Podiumdier Sanne Hans weet samen met haar band elk publiek helemaal O in te pakken. Het zomer- concert met Miss Montreal vindt plaats op vrijdag 3 juli. INTERVIEW ROOS GORTZAK BLAUWGERUITE ZIEL Lowlands, Pinkpop, Park pop en nu Festival Onder stroom. Di-rect heeft al aardig wat festivals op zijn naam staan. De band sluit de zomerconcerten op za terdag 5 juli af. De voorpro gramma's worden in een la ter stadium bekendgemaakt. De eerste twee dagen van de verkoop (7 en 8 januari) geldt er een earlybird korting. Een beperkt aantal tickets is dan verkrijgbaar voor 10 euro in plaats van 21,50 euro. WAANZINNIGE KORTINGEN OP DE SCHOENEN EN RUITERSPORTAFDELING KlIk&Win fitx Llt ii. /iJsm Verloedering Anoniem Strafblad O De bijeenkomsten zijn in de Kloveniersdoelen van 13.30-16.00 uur. Kosten en aanmelden: www. zomeracademiezeeland. nl O Reserveren: tel. 0900- 3300033 en www. schouwburgmiddelburg.nl Woensdag 7 januari 2015 3 www.de-faam.nl Om te vieren dat Vlissingen in 2015 700 jaar bestaat, komt Festival Onderstroom dit jaar met een extra feestelijk programmaonderdeel: zomerconcerten aan de Houtkade in Vlissingen met Waylon, Miss Montreal en Di-Rect. Zij treden respectievelijk 2,3 en 4 juli op. Verkoop van tickets start 7 januari. Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie Wat staat er te gebeuren in De Vleeshal/SKBM in Middel burg? De directeur vertelt. Zeppelin de Hindenburg vloog voor de ramp ook over Vlis singen. Di-Rect MIDDELBURG - Tot haar grote verrassing kreeg Nina Lenselink, acht jaar oud en woonachtig in Middelburg, voor de jaarwisseling te horen dat ze de winnaar was geworden van de online Nationale Wetenschapsquiz junior 2014. Ze wint daarmee een lang weekend Leiden met een bezoek aan Naturalis, waar ze persoonlijk wordt rondgeleid door professor Menno Schilthuizen. Eén van de vragen in de quiz ging over wat er met de zon zou gebeuren wanneer je er een grote hoeveelheid water op zou spuiten. Nina, op de foto met haar zelfgemaakte planetarium, hield nog niet zo lang geleden haar spreekbeurt groep 5, Acaciahof) over het heelal. "Ik dacht het antwoord meteen te weten, want het is een bol van gas en dat wordt heter wanneer je het zou blussen. Ik vond het leuk om mee te doen en de vragen van de quiz te beantwoorden." Foto: Dschigme Lenselink schoenmode <S ruitersport

de Faam | 2015 | | pagina 1