Nieuwe afsteektijden vuurwerk f Gewijzigde openingstijden gemeentelijke balies Aanpassing fietsenstalling NS station Geen warenmarkt op 1 januari Gratis parkeren rond feestdagen Op 31 december sluiten de gemeentelijke balies om 16.00 uur. De gemeentelijke locatie aan de Waldammeweg sluit op 31 december om 15.30 uur. Op donderdag 1 januari en op vrijdag 2 januari zijn de balies gesloten. De gemeentelijke balies gaan op maandag 5 januari om 10.00 uur open. Foto: Aart van Seizen ImJ Dit jaar is er een landelijke wij ziging in de afsteektijden van vuurwerk. Ook in Middelburg zal de politie er op toe zien dat deze tijden in acht worden genomen. Andere regels met betrekking tot de viering van oud en nieuw in Middelburg kunt u vinden op onze website. Onlangs heeft de minister de tijden waarop het is toegestaan vuur werk af te steken, veranderd. Het is vanaf dit jaar toegestaan om tussen 31 december 2014, 18.00 uur en 1 januari 2015, 02.00 uur, in Nederland goedgekeurd, vuur werk af te steken. De gemeente en de politie zien er op toe dat er vóór 18.00 uur geen vuurwerk wordt afgestoken en zullen in voor komende gevallen bekeuren. Uiter aard is het verboden om vuurwerk af te steken in de richting van mensen of dieren. Houd rekening met elkaar. Illegaal vuurwerk De afgelopen jaren is er steeds meer illegaal zwaar vuurwerk in omloop. Naast dat het levensge vaarlijk is, wordt het regelmatig gebruikt om gemeentelijke en andermans eigendommen op te blazen. Als gemeente worden we hierdoor opgezadeld met hoge kosten. Tijdens de jaarwisseling zal de politie in heel Middelburg meer surveilleren en de aanpak van ille gaal vuurwerk heeft prioriteit. doe net alsof u thuis bent Maak het inbrekers gebruik een tijdschakelaar niette makkelijk. als u er niet bent doe ook een buitenlamp aan Binnenkort worden de fietsenstallingen bij het station in Middelburg aan gepast. De huidige fietsenstallingen worden vernieuwd en het stations gebied wordt opnieuw ingericht. Dit houdt in dat u uw fiets gedurende de werkzaamheden, tussen 5 januari en 5 april, in de tijdelijke fietsenstalling moet plaatsen. Middels borden wordt aangegeven waar deze tijdelijke fietsenstalling zich bevindt. (Brom)fietsen die niet op de juiste wijze zijn geplaatst worden verplaatst/ verwijderd door de gemeente Middelburg. Dit kan betekenen dat u uw fiets niet meer aantreft op de door u achtergelaten locatie. Kijkt u dan eerst in de overige fietsenstalling(en) of uw fiets is verplaatst. Staat hij daar niet dan hebben wij uw fiets waarschijnlijk afgevoerd naar een op slaglocatie van de gemeente Middelburg. Wij verzoeken u vriendelijk doch dringend om de informatieborden ge durende de werkzaamheden te raadplegen en de aanwijzingen op te volgen. Ook zal op de website van de gemeente regelmatig nieuwe infor matie worden geplaatst. Voor vragen kunt u bellen met 0118-67 57 41. Foto: Aart van Belzen Dit jaar valt nieuwjaarsdag op een donderdag. Daarom zal er op deze dag geen warenmarkt worden gehouden. Zoals gebruikelijk is het parkeren in het centrum tijdens de feestdagen gratis. Dit jaar is parkeren in het centrum gratis van woensdag 24 december tot en met vrijdag 2 januari. Ook kan er in dezelfde periode gratis gebruik gemaakt worden van de parkeergarages. Vanaf zaterdag 3 januari is het weer betaald parkeren. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG VERORDENING INDIVIDUELE INKOMENSTOESLAG MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de gemeenteraad in de vergadering van 15 december 2014 de "Verordening Individuele Inkomenstoeslag" heeft vastgesteld. Deze vaststelling heeft betrekking op het toekennen van een toeslag voor mensen die langdurig op een laag inkomen zijn aangewezen en geen uitzicht hebben op inkomensver betering. De "Verordening Individuele Inkomenstoeslag" ligt voor een ieder ter inzage in het stadskantoor. MANDAATBESLUIT GEMEENTE MIDDELBURG JEUGDWET EN WMO 2015 Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij in de vergadering van 23 december 2014 het mandaatbesluit Porthos hebben vastgesteld. Dit besluit regelt dat de in het mandaat genoemde bevoegdheden worden ge mandateerd aan de medewerkers van gemeente Veere, afdeling Porthos. Dit besluit treedt in werking op 1 janu ari 2015 en ligt voor een ieder gedu rende twaalf weken ter inzage in de informatiehoek van het Stadskantoor, Kanaalweg 3 te Middelburg. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. VERORDENING EN BELEIDS REGELS WMO EN JEUGDHULP De gemeenteraad heeft op 15 decem ber 2014 besloten de verordening Wmo en Jeugdhulp 2015 vast te stel len. Het college heeftop 1 1 november besloten de beleidsregels Wmo en Jeugdhulp vast te stellen. De verorde ning en beleidsregels gelden voor de gemeenten Middelburg, Vlissingen en Veere. Dit houdt verband met de invoe ring van de nieuwe Wmo en de Jeugd- wet. De verordening en de beleidsre gels bevatten regels over de uitvoering van de Wmo en de Jeugdwet. De verordening en beleidsregels treden op 1 januari 2015 in werking. De stukken liggen ter inzage in de cen trale hal van het gemeentehuis Veere, het stadskantoor Middelburg en het stadhuis Vlissingen. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevinasvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Griffioenstraat 40: uitbreiden wel- zijnsruimte Hof 'tSeijs (18-12). Lange Noordstraat 53: vervangen tuinmuur (22-12). Mortiere, Bluesroute ongenummerd: bouw 2 woningen (118118) (17-12). Podium 33: wijzigen gevelreclame (18-12). Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het Stadskantoor, Kanaalweg 3 te Middel- wwa» r burg, telefoon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvra gen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van ae aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omge vingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Kanaalweg, bij NS-station: plaat sen (dubbele) fietsenstallinqsrekken (116433) (23-12). Kleverskerkseweg 69: renoveren dak en gevels bedrijfeloods (23-12). Lutulistraat 18: plaatsen opbouw op garage (23-12). Oude Vlissingseweg 135: bouw bedrijfsloods met boerderijwinkel (23-12). locatie "Rittenburg": kappen 36 bomen, verplaatsen 14 bomen en rooien bos plantsoen 117095) (23-12). Segeerssingel: verplaatsen fietsenstal ling (overkapping) (1 1320) (23-12). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken, spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aan vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabanf, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2014 | | pagina 8