JR0 De Faairf Clubs moeten bond in leven houden Wandeling met schaapskudde ttÊtOÊÊLWmm MIDDELBURG - Het voorstel was om elk seniorlid (vanaf negentien jaar) tachtig euro extra te laten betalen en elk juniorlid veertig euro. Dat zou een bedrag van 675.000 euro opleveren voor de bond. Uitgaande van positieve re sultaten in de toekomst zou de bond in 2017 weer schul denvrij moeten zijn. Zater dag 20 december was er in Amsterdam een buitenge wone extra ledenvegadering waar ook de Middelburgse rugbyclub Oemoemenoe bij aanwezig was. Een ruime meerderheid (85%) van alle aanwezige clubs, (79 van de KORT NIEUWS Snerttoernooi Club Jeu de Boules MIDDELBURG - Club jeu de Boules Middelburg houdt zondag 4 januari zijn traditionele snerttoer nooi voor doubletten. Dit jaar heeft Hotel van der Valk zijn naam aan het toernooi verbonden. Het toernooi is volgeboekt met veertig doubletten. De spelers komen hoofd zakelijk uit Zeeland, maar er zijn ook deelne mers uit Noord-Brabant en België. Het toernooi is vrij toegankelijk voor publiek. Het toernooi be gint om 10.00 uur aan de Koudekerkseweg 139. Wandeltocht over Walcheren MIDDELBURG - Wandel- sportvereniging 't Zand uit Middelburg houdt op zaterdag 10 januari haar 39e Snertwandeltocht. Aan deze wandeltocht kan zowel door leden als niet-leden van wan delsportverenigingen, individueel als ook in groepsverband worden deelgenomen. De af standen die gewandeld kunnen worden zijn 5,10 en 15 kilometer, waar van gedeeltelijk door de oude binnenstad wordt gewandeld, de 10 en 15 km maken een lus naar het buitengebied. De start is vanaf 13:00 uur. Het startbureau is gevestigd in het Wijkgebouw De Vergulde Baars, Baarsjes- straat 42. MIDDELBURG - Kaljouw Landschapsbeheer brengt zaterdag 3 januari de scha pen naar de stal. Geïnteres seerden kunnen meelopen. De twee kuddes worden om ongeveer 10.30 uur sa mengevoegd op de kruising naast kaasboerderij Schel lach. Hiervandaan wordt met zo'n driehonderd scha pen naar de stal achter de Griffioenwijk in Middel burg gewandeld. De route loopt via de Prooijenseweg,- door het tunneltje onder door de N57, langs de sport velden van Zeelandia, naar de Brigdamseweg. Daarna een klein stukje over de Noordweg naar de President Rooseveltlaan. Via de Laan der Verenigde Naties en de Europalaan komt de kudde rond 12.00 uur aan bij de stal aan het Laurens Stom- mespad. Iedereen is welkom om mee te lopen met de kudde. Ook kan een kijkje genomen worden in de stal. In de stal is erwtensoep, warme chocomel en koffiej •te verkrijgen. Vrijwilligers voor gedetineerden MIDDELBURG - Humanitas Zeeland start in 2015 met het project Succesvol Terug keren voor gedetineerden in penitentiaire inrichting Torentijd in Middelburg. Met ingang van januari 2015 komt daar een re-integratie centrum (RIC) voor gedeti neerden. Zij kunnen er zich voorbereiden op terugkeer in de samenleving. Om het project Succesvol Terugke ren te kunnen starten zoekt Humanitas Zeeland vrijwil ligers die zich willen inzet ten voor gedetineerden in het RIC van Torentijd. Zij helpen door bijvoorbeeld mee te kijken bij het inschrij ven bij een woningbouwver eniging, zoeken naar werk of bij het inventariseren van schulden. Humanitas Zeeland zoekt acht vrijwilligers. Eerst komt een onderzoek naar hun achtergrond, motivatie en vaardigheden. Daarna volgt een training waarin de nieuwe reïntegratiecoa- ches leren over de gevange nis, veiligheid en het wer ken met gedetineerden. De coaches staan er niet alleen voor. Er zijn altijd medewer kers van Torentijd aanwezig in het RIC. Belangstellenden kunnen zich melden bij Tonny Lam- per, secretaris bestuur Hu manitas Zeeland, telefoon: 0113 - 23 14 22 (na 18.00 uur) of zeeland@humanitas.nl COLOFON WeeeNeR Media 81 waren aanwezig) stemde in met deze zogenoemde reddingsheffing en dus moe ten alle clubs meedoen. Ook Oemoemenoe, dat al besloten had na het Ere- klassersoverleg eerder in de week om vóór het reddings plan te stemmen. Uitein delijk moeten niet de leden maar de clubs betalen, zo werd besloten in het gewij zigde reddingsplan. In het aangepaste plan stel len de clubs de voorwaarde dat de bond met de schuld eisers gaat praten, met als bedoeling de schuld met zo'n 400.000 euro te ver minderen. Een groot deel van deze schuldeisers zijn afkomstig uit de rugbysport zelf. Het geld wordt niet als een gift beschouwd, maar als een langlopende lening van twintig jaar. Het geld wordt ook niet direct gestort op de rekening van de ruiifn tachtig jaar oude bond. Hën wordt door de clubs zelf ge10 m s- Foto: Mark Lobbezoo ind via een nog op te richten stichting. Zodoende hoeven de clubs het geld pas aan de bond te geven wanneer het echt nodig is, en kan de bond er zelf niet aankomen. clubs voorgesteld een tijde lijke lening te verstrekken. Bij een faillissement van de bond zijn de gevolgen im mers niet te overzien, want dan verliest Nederland de internationale aansluiting en kans op Olympische kwalificatie. Volgens voorzitter Yvonne van Dijk van Oemoemenoe gaat het voor de Middelburg se club om een bedrag van 9600 euro. De club had per 1 december 165 leden: 75 se niorleden en 90 juniorleden. De verenging is gezond en loopt geen financieel risico. Oemoemenoe kan en gaat het bedrag uit de algemene reserves betalen en doet dus geen beroep op de leden. Wel vraagt de oudste rugby club van Zeeland zijn leden om een donatie, die over het hele jaar 2015 gedaan kan worden. De bedoeling was eigenlijk om met de finan ciële reserves op niet al te lange termijn het clubhuis te vergroten, net als de kleed- en doucheruimte maar ook de bestuurskamer en fit nessruimte. Oemoemenoe hoopt dit ook nog steeds te kunnen verwezenlijken. De club is ambitieus, speelt momenteel in de Ereklasse, en dat is het hoogste niveau in ons land. En daar wil de club graag blijven spelen. Na in 'Blauwgeruite ziel' over een historische gebeurtenis in Vlissingen, in het kader van 700 jaar stadsrechten. Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentearchief Vlissingen. Dr. Zhivago in Cinecity VLISSINGEN - Cinecity in Vlis singen vertoont zondag 11 januari om 13.30 uur een 'gerestaureerde' versie van Dr. Zhivago. Na restauratie werd de tragische liefdesge schiedenis van dr. Zhivago (Omar Sharif) en Lara (Julie Christie) in 1995 opnieuw uitgebracht. In ruim drie uur film passeert bijna een halve eeuw Russische ge schiedenis de revue. Doctor Zhivago werd in 2009 nog een keer gerestau reerd, nu digitaal (8K-scan), vanaf het originele 35mm- cameranegatief, met het oog op de viering van de 45ste verjaardag van de film in 2010. De Nederlandse Rugbybond (NRB) verkeert in zwaar weer. En dat terwijl het sportief gezien beter gaat dan ooit met de rugbysport in Nederland. Door financieel mismanagement moet de bond een schuld van ruim 1,2 miljoen euro wegwerken om een faillissement te voorkomen. Daarom heeft de bond een beroep gedaan op zijn leden en clubs, waaronder Oemoemenoe. door Mark Lobbezoo Wordt het een winterse wandeling met de kudde? Foto: Ben Seelt/DNA-Beeldbank op www.laatzeelandzien.nl t. Advertentieverkoop en media-advies Kees van Zalinge E adverteren.zeeland@ wegenermedia nl To6-22 5l8i76 Familieberichten E familieberichten@wegenennedia.nl T {088)0137268 Zelf een familiebericht opgeven kan via wwwfamHieberichtenonline.nl Rubrieksadvtr t» nties E teiesales.rubrieks@wegenermedia nl T (088) 0139999 Kantooradres Edisonweg 37E, 4382 NV Vlissingen Website wwwJe-faam.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Oruk Wegener Nieuwsdruk Redactie en persberichten Michiel Bouwman E redactiefaam@ .wegenermedia.nl T {088) 0130920 Redactie Michiel Bouwman (foto), Haimke Kik, Frank Husslage, Manna Meijers, Dennis Rijsbergen (redactiecheO Bezorgklachten www.deweekkrantnUverspreid klachten T(0900)424 5726 Algemene voorwaarden en overige informatie (zoals advertentie-tarieven en oplage) www.wegenermedia.nl De Faam is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV Wegener Media BV 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 31 december 2014 5 De gevolgen van het mismanagement bij de Nederlandse Rugbybond laten zich ook merken bij het Middelburgse Oemoemenoe. De club moet 9600 euro bijdragen om de bond in leven te houden.

de Faam | 2014 | | pagina 5