de goede kruiwagen? Hoe verder met het leegstaande dorpshuis in Ritthem? De leukste vuurwerkfoto De Faam start de actie Beste Mark... VLISSINGEN - Afgelopen week vroegen we om een foto van de leukste vuurwerkvoor- raad. Justin, Miguel en Ra- oul hebben hun knalvuur- werkvoorraad al daags voor oud nieuw op orde, zoals te zien is op de foto. Want er moet natuurlijk wel wat te knallen zijn op de avond van 31 december! Voor volgende week zijn we op zoek naar foto's van het leukste of mooiste vuur werk. Is uw kleinkind onder de indruk van de sterrenre gen? Heb je een mooie vuur pijl gevangen in een foto? Maak een originele foto en mail deze naar redactie, faam® wegenermedia.nl Je kunt de foto ook uploaden op onze Facebookpagina. Zoek op Facebook naar 'de leukste van Walcheren'. De meest verrassende foto plaatsen we in de krant van 7 januari. Rest de redactie niets anders dan u een prettige jaarwis seling te wensen. We hopen u in 2015 weer te verras sen met mooie, interessante verhalen in De Faam én een nieuwe rubriek. Past u wel een beetje op met het afste ken van vuurwerk? me zorgen. Ik ben net zestig en ik zit in een rolstoel. Het is leuk verzonnen dat men sen hun eigen zorg moeten gaan regelen, maar ik weet nog niet hoe ik dat moet gaan doen. Mijn zoon woont ver weg en mijn buren wil len best eens boodschappen doen, maar ik hoop tachtig te worden. Ik kan toch niet van mijn buren verwachten dat ze de komende twintig jaar boodschappen voor me gaan doen?" "Dit is niet de manier waar op we naar de veranderin gen moeten kijken", rea geert Margreet van Heest, projectleider Sociaal Do mein Schouwen-Duiveland. "Mensen hoeven straks echt niet voor alles de buren te bellen of hun kinderen op te laten draven. Misschien zijn er wel mogelijkheden om de boodschappen voor een klein bedrag thuis te la ten bezorgen. En misschien kunnen mensen ook wel zelf een hulp in de huishou ding regelen. Ondernemers kunnen op de veranderde situatie inspelen door dien sten aan te bieden aan par ticulieren. Er zijn ook mo gelijkheden om binnen het dorp een netwerk te organi seren waarbij mensen voor een kleine bijdrage diensten verlenen. Dat moet de sa menleving van de toekomst worden: dat we met elkaar slimme oplossingen beden ken." De chronisch zieke Janina Peters uit Krabbendijke schreef premier Mark Rutte onlangs een uitgebreide open brief. Daarin beschreef ze de situatie waarin ze verkeert en uitte ze haar grote zorgen over de maatrege len in de zorg. En Janina is niet de enige die zich ernstig zorgen maakt. Vele Zeeuwen zijn bang dat ze niet meer de zorg krijgen die ze nodig hebben. Daarom starten we de actie 'Beste Mark...'. Welke schrij nende situaties zijn er straks? De Faam wil het weten en de problemen met de 'zorg nieuwe stijl' bundelen en aanbieden aan Mark Rutte. Maar daar blijft het wat ons betreft niet bij. Want samen kunnen we wellicht probleemsituaties oplossen. Dus... kunt u hulp gebrui ken, bijvoorbeeld bij het boodschappen doen, vervoer of huishoudelijke klussen, laat het ons weten. Of heeft u juist tijd over en wilt u uw medemens helpen, meld dat dan bij ons. Dan kunnen we vraag en aanbod aan elkaar koppelen. Mail ons: redactie.faam@wegenermedia.nl RITTHEM - Het dorpshuis in Ritthem staat sinds 1 sep tember leeg. De toenmalige exploitant stopte er na zo'n anderhalf jaar mee omdat hij het niet rendabel kon uit baten. Ondertussen is er nog geen duidelijkheid over de toekomst. Afhankelijk van de uit komst van een voorgesprek met twee partijen hoopt wethouder Dick Verboom dat er vanaf 1 februari* weer een uitbater van het dorps huis zal zijn. Want dat er behoefte aan is in het dorp, is duidelijk. De wethouder heeft te kennen gegeven dat het dorpshuis een welzijns- functie moet houden. Er zijn immers geen alternatieve gebouwen beschikbaar hier voor in het dorp. De Partij Souburg Ritthem laat bij monde van frac tievoorzitter Alex Achter huis weten dat het dorps huis in het voorjaar weer zijn deuren moet openen. "Anders zijn alle inspan ningen om er een fietscafé van te maken met een B&B voor niks geweest", zegt Achterhuis. "Als het dorps huis dan in het voorjaar weer opengaat kun je door starten op de inspanningen van de vorige ondernemer." Ook zegt Achterhuis "dat Ritthem weinig beroep doet op gemeentefinanciën ter wijl er relatief veel gebeurt in het dorp". De PSR vindt dat gelden naar evenredig heid verdeeld moeten wor den over de dorpen. De gemeente vraagt voor de exploitatie van dorpshuis 'Ons Dorpsleven' 9000 euro op jaarbasis, en dat al gelijk vanaf het begin. Terwijl voor de vorige exploitant een ge staffeld tarief gold dat uit eindelijk op moest lopen tot 9000 euro. Zo'n instaptarief is nu niet afgesproken. De dorpsraad vindt dat het allemaal te lang duurt en dat de gemeente moet opschie ten. Zij hebben een voorkeur voor een sociaal culturele exploitatie in plaats van een commerciële. De dorpsraad moet tegenwoordig noodge dwongen elders vergaderen. Meestal is dat bij de leden thuis, hoewel ook al een keer is uitgeweken naar de consistorie van de Kerk in het dorp. MAANDMENU JANUARI 28,50 p.p. SCH0£N»^tKS GfieCHï Villa Valentijn Middelburg www.villavalentijnmiddelburg.nl 0!t*30 op het gebied van zorg en ondersteuning. We moeten op een andere manier gaan denken en eikaar meer gaan Foto: Rachel van Westen De Faam woensdag 31 december 2014 3 door de redactie Draven door Mark Lobbezoo Lang Restaurant 99La Bonne Auberge9 Biggekerksestraat 3 Koudekerke Tel. 0118- 55 15 26 Gegratineerde in kruidenboter gebakken mosselen of Salade metVitelloTonnato (huisgerookt kalfsvlees met tonijnmayonaise) Gebakken zalm met verse kruidenkaas en cherry- tomaatjes of Gestoofde kalfswang in maderasaus TarteTatin met vanille-ijs en slagroom Dit jaar vieren we ons 25 jarig jubileum met de volgende actie: in januari, februari en maart een 4 gangen verrassingsmenu voor 19,95 op iedere woensdag, donderdag en zondag (keuze uit vis of vlees). s edukans kinderdagverblijf Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg vanaf 2002 uw vertrouwde adres voor kinderopvang kunt u vinden aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Ons landelijk registratienummer is 257589806. U kunt uw kind(eren) veilig wegbrengen en ophalen ingang Rouaansekaai (kuiperspoort). Ouders van kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg krijgen hiervoor een parkeerontheffing. Uitgebreide informatie kunt u vinden op onze website, t.w. www.villavalentijnmiddelburg.nl en emailadres info@villavalentijn.nl (zie ook Query code). We kennen een zeer scherpe prijs/ kwaliteitsverhouding. Opvangvormen o.a.: 40-, 48-, 52 weken p/j en flexibel. Telefonisch zijn wij te bereiken op 0854- 890 090. Er zijn vier aparte groepen, t.w.: van 3 mnd. tot 1 jaar, 1 tot 2 jaar, 2 tot 3 jaar en van 3 tot 4 jaar. Ook is een heerlijke 36 meter diepe beschutte tuin aanwezig waar uw kinderen veilig in kunnen spelen. Justin, Miguel en Raoul hebben kanonslagen aangeschaft. Foto: Carrie Frederiks

de Faam | 2014 | | pagina 3