r r Straatmeubilair op de kaaien Rebecca is weer terug Nieuwe afsteektijden vuurwerk Afsluiting ondergrondse kunststof afvalcontainers Gemeentelijke balies eerder dicht Gratis parkeren rond feestdagen Geen warenmarkt op 25 december en 1 januari Gemeente haalt kerstbomen op Lange Jan Awards: dé vrijwilligers- prijzen van Middelburg - B bU Ré G I Om vuurwerkvandalisme te voorkomen sluit gemeente Middelburg de ondergrondse containers voor kunststof afval af van woensdag 31 december 15.30 uur tot donderdag 1 januari 11.00 uur. De ondergrondse afvalcontainers voor het restafval blijven voor de gebruikërs geopend. Zoals gebruikelijk is het parkeren in het centrum tijdens de feestdagen gratis. Dit jaar is parkeren in het centrum gratis met ingang van woensdag 24 december. Ook kan er in dezelfde periode gratis gebruik gemaakt worden van de parkeergarages. Vanaf zaterdag 3 januari is het weer betaald parkeren. Dit jaar valt eerste kerstdag op een donderdag evenals nieuwjaarsdag. Daarom wordt er op deze donderdagen geen warenmarkt gehouden. Wel organiseert de exploitant van de ijsbaan op maandag 29 december een wintermarkt. Een aantal marktkooplieden van de warenmarkt zullen daar ook aan deelnemen. Van maandag 5 januari tot en met vrijdag 9 januari haalt de gemeente tegelijkertijd met het huisvuil ook kerstbomen op. Gedurende deze periode kunt u de kerstboom samen met de afvalcontainer voor zeven uur 's ochtends buitenzetten. Er rijdt dan een extra wagen speciaal voor de bomen. U moet de boom kaal aanbieden. De pot en de versiering moet u eerst verwijderen. Hoogbouw Bij de hoogbouw wordt de kerstboom ingezameld op de dag dat de mini- containers bij u in de wijk worden geleegd. Graag uw kerstboom die dag aan de openbare weg aanbieden. Binnenstad In de binnenstad wordt alleen huisvuil opgehaald door middel van ondergrondse afvalcontainers. De kerstbomen in de binnenstad worden daarom op maandag 12 januari vanaf 07.00 uur 's ochtends opgehaald. Om vrijwilligers te bedanken voor hun enorme inzet worden er iedere twee jaar vrijwilligersprijzen uitgereikt. Tot 2 februari kan iedereen een vrijwilligersorganisatie, initiatief of (jonge) vrijwilliger nomineren. Stichting Welzijn Middelburg roept inwoners op om een (jonge) vrijwilliger, vrijwilligersorganisatie of initiatief te nomineren. Geef vrijwilligers het applaus dat ze verdienen! Nomineren kan online op langejanawards.welzijnmiddelburg.nl of op papier bij Porthos, het stadskantoor of de Drvkkery. Er kunnen in vier verschillende categorieën nominaties uitgebracht worden, waaronder de categorie Stimulerings Award: voor dé jonge vrijwilliger tot en met 23 jaar. Op 24 en 31 december sluiten de gemeentelijke balies om 16.00 uur. De gemeentelijke locatie aan de Waldammeweg sluit op 24 en 31 december om 15.30 uur. Donderdag 25 en vrijdag 26 december (eerste en tweede kerst) en op nieuwjaarsdag donderdag 1 januari en vrijdag 2 januari zijn de balies gesloten. Vorige week is het straatmeubilair werden linden geplant. Hiermee de kaaienroute grotendeels langs de kaaien geplaatst. Ook zijn de werkzaamheden rondom afgerond. GEMEENTE MIDDELBURG Foto: Aart van Belzen Het kunstwerk Vrouw in ligstoel van Guido Metsers is woensdag weer teruggeplaatst op de hoek Segeersstraat/ Lange Delft. Afgelopen zomer is het beeld aangereden door een vrachtauto. De onderbenen waren afgebroken op een lasnaad onder de knie. Verder had zij een deuk in haar dij. De benen zijn weer aan elkaar gelast en het deukje is uitgedeukt. Verder is het patina van het gehele beeld hersteld, waardoor het weer als uit één stuk oogt. In de loop der tijd zal het patina donkerder worden. Plekken die vaak worden aangeraakt, gaan koperkleurig glimmen. Bronsgieterij Stijlaart in Tiel heeft het kunstwerk hersteld. Het beeld is een paar keer van naam, maar ook van materiaal veranderd. Bij plaatsing in 1977 heette ze Tanja en later Rebecca, maar uiteindelijk werd de titel Vrouw in ligstoel. Het beeld was oorspronkelijk gemaakt van polyester, maar omdat er vaak vernielingen aan waren is het later van brons gemaakt, (bron: http:// vleeshal.nl/en/middelburg-in- beeld/public-art) Foto: Aart van Belzen Nog maar een paar weken en dan wordt de jaarwisseling gevierd. Dit jaar is er een landelijke wijziging in de afsteektijden van vuurwerk. Ook in Middelburg zullen politie en gemeente er op toe zien dat deze tijden in acht worden genomen. Andere regels met betrekking tot de viering van oud en nieuw in Middelburg kunt u vinden op onze website. Onlangs heeft de minister de tijden waarop het is toegestaan vuurwerk af te steken, veranderd. Het is vanaf dit jaar toegestaan om tussen 31 december 2014, 18.00 uur en 1 januari 2015, 02.00 uur, in Nederland goedgekeurd, vuurwerk af te steken. De gemeente en de politie zien er op toe dat er vóór 18.00 uur geen vuurwerk wordt afgestoken en zullen in voorkomende gevallen bekeuren. Uiteraard is het verboden om vuurwerk af te steken in de richting van mensen of dieren. Houd rekening met elkaar. Illegaal vuurwerk De afgelopen jaren is er steeds meer illegaal zwaar vuurwerk in omloop. Naast dat het levensgevaarlijk is, wordt het regelmatig gebruikt om gemeentelijke en andermans eigendommen op te blazen. Als gemeente worden we hierdoor opgezadeld met hoge kosten. Tijdens de jaarwisseling zal de politie in heel Middelburg meer surveilleren en de aanpak van illegaal vuurwerk heeft prioriteit. Telefoon: 14 0118 JÊÊL^ E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl W 1 Twitter: @Gem Middelburg l O D JE LI Facebook: gemeentemiddelburg I, J Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur li Jjl Donderdag 8.30 tot 20.00 uur I Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg

de Faam | 2014 | | pagina 9