De Faarrf Coriena en Suzanne stelen show in Brazilië Wintermarkt voor kerk Nieuwland Winterfair in Arnemuiden Samenwerking belastingen 1 KORT NIEUWS - De Protestantse gemeente van Nieuw- en Sint Joosland houdt zaterdag 13 december van 14.00 tot 16.30 uur haar wintermarkt. De opbrengst is bestemd voor noodzakelijk groot on derhoud aan met name de buitenmuren aan de zuid en westzijde van het monu mentale neogotische kerk gebouw uit de negentiende eeuw. Het onderhoud kost 30.000 euro. Bij de stands in de kerk is het volgende te koop: jam, taarten, paté, oliebollen, kerststukjes en cadeau-ar- tikelen. Buiten zijn er acti viteiten voor de jeugd zoals een schiettent en chocolade fontein Binnen is er verder gelegenheid tot ontmoeting onder het genot van cho colademelk, koffie, thee en lekkernijen. Plaats van han delen is het Kerkplein 1 in Nieuw- en Sint Joosland. ARNEMUIDEN - De jaarlijkse winterfair vindt dit jaar in Arnemuiden op vrijdag 12 december plaats. Bezoekers worden vermaakt met mu ziek van onder meer accor- dionist Frans Kassander, de formatie Beyond Identity en Muziek Vereniging Arne muiden geven een optreden in de tent op de Markt. Het evenement wordt georgani seerd door de Ondernemers vereniging Arnemuiden. Er is gebakken kibbeling, warme chocomel, erwten soep, maar ook heerlijke worstenbroodjes, oliebollen, wafels en Arnemuids spe culaas zijn te koop. Verse garnalen worden gepeld in VLISSINGEN - Met ingang van 1 januari werkt de ge meente Veere op het gebied van belastingen samen met de gemeenten Middelburg, Vlissingen en Schouwen- Duiveland. De naamgeving van verandert daarmee in Samenwerking belastingen Walcheren en Schouwen- Duiveland. De gemeente Middelburg is gastgemeen- te. De samenwerking maakt mo gelijk dat medewerkers zich kunnen specialiseren in de verschillende belastinghef fingen die gemeenten op leggen doordat het team nu groter is. Ook is het mogelijk de digitale diensten verder uit te breiden en bezwaar- en beroepschriften eerder af te handelen. Inwoners met vragen kunnen telefonisch contact opnemen met de sa menwerking in Middelburg. Een persoonlijke afspraak kan nog steeds plaats vin den op alle gemeentehuizen of stadskantoren van de ei gen gemeente. Alle werkzaamheden op het gebied van belastingheffing, invordering, uitvoering van de Wet Waardering Onroe rende Zaken (WOZ) en de facturering en invordering van privaatrechtelijke vor deringen (zoals nota's voor de huur van een gymzaal of sporthal) worden ook voor Veere vanuit Middelburg uitgevoerd. COLOFON WeoeNeR Media het Uusje van Eine, dat sa men met het museum gratis te bezichtigen is. De Langstraat en het markt plein zijn gevuld met een grote diversiteit aan kra men. Een leuke special deze editie van de Winterfair is dat miniatuurbeeldjes van de Arnemuidse Visleurster voor het eerst te koop zijn. Ook kunnen bezoekers een prijs winnen door in Dic- kens-kledij of streekdracht te komen en gratis op de foto te gaan bij de fotograaf. De Winterfair wordt ge houden op vrijdag 12 de cember van 15.00-21.00 uur in de Langstraat en op de Markt in Arnemui den. Meer informatie: winterfair@arnemuiden.org Wereldlichtjesdag in Catharinakerk Z0UTELANDE - Marea Uit vaart houdt zondag 14 de cember de Wereldlichtjes dag in de Catharinakerk in Zoutelande. Marea nodigt nabestaanden vanaf 18.15 uur uit die dit jaar een ge liefde - ongeacht de leeftijd - hebben verloren. Entree kost 1 euro. Daarvoor mag een kaars ontstoken wor den. Verder is er muziek, troostende woorden, ge dichten en het speciaal voor deze dag geschreven lied Precious Child. Ook zullen namen van dierbaren be noemd worden (in overleg). Deze kunnen aangemeld worden via info@marea- uitvaart.nl of herdenking-ztl @zeelandnet.nl Bus mag nog even over brug MIDDELBURG - Doordat de nieuwe dienstrege ling van Connexxion later in gaat, zal ook de Stationsbrug in Mid delburg pas per 1 maart verboden terrein worden voor lijnbussen. Dat heeft een woordvoerder van de gemeente Middelburg bevestigd. Onlangs werd bekend dat de nieuwe dienst regeling voor bussen in de provincie niet ingaat op 14 december zoals gepland, maar pas op 1 maart 2015. Het was de bedoeling dat de Stationsbrug in Mid delburg vanaf 1 januari 2015 verboden terrein zou zijn voor alle lijnbus sen. Zaalvoetbal in winterstop WESTKAPELLE - De dertig ste editie van de winter- zaalvoetbaltoernooien gaat op zaterdag 13 december van start. Die dag komen de f-pupillen en de mini's in actie. In Westkapelle wor den traditiegetrouw de jongste categorieën afgewerkt en dat neemt zes middagen in beslag. In Oostkapelle (De Halve Maan) en Koudekerke (De Couburg), komt de overige jeugd aan bod. Die beginnen woensdag 24 december om 12.30 uur en spelen verspreid over tien dagdelen. Studenten moeten met de zelf gevonden oplossing een presentatie houden in het Engels. Niet alleen op pa pier, ook verbaal. "Er wordt van je verwacht dat je een grote zaal belangstellenden toespreekt. Er doen 21 lan den mee." Na hun landelijke overwin ning stapten Coriena en Suzanne eind oktober ver wachtingsvol in het vlieg tuig. Doel was deelname aan de Braziliaanse Mostra- tec. Zij hadden het al eens meegemaakt en dat gaf hen misschien ook wel een voor sprong. Ze brachten hun bij drage in perfect Engels over het voetlicht. Hun enthousi aste presentatie van Life of Waste maakte dat aan hen de titel werd gegeven 'Best of the Netherlands'. Dagenlang stonden zij tot negen uur 's avonds bezoekers van Mo- stratec te woord en demon streerden de werking van hun oplossing. Brazilië bleef in herinnering als erg groot land. "We moesten met een binnenlandse vlucht, die duurde wel drie uur." Terug in Nederland nodigde Damen Shipyards hen uit voor een demonstratie. De roem heeft hen niet veel veranderd. Het zijn gewone nuchtere Zeeuwse studen ten gebleven die, na hun diplomering, kiezen voor doorstuderen in Sociale Ge ografie en Pedagogische We tenschappen. Coriena de Heer en Suzanne Maljaars uit Middelburg sleepten in juni voor de tweede keer de Inespo milieu- en duurzaamheidsolympiade prijs in de wacht. Dat gaf hen het voorrecht afgevaardigd te worden naar de Braziliaanse editie: Mostratec. In het bloedhete Brazilië werden zij door het publiek gekozen als 'Best of the Netherlands'. MIDDELBURG - Jaarlijks or ganiseert Inespo een inter nationale duurzaamheids olympiade voor scholieren. Een groot aantal Neder landse VWO's doen daaraan mee. Coriena en Suzanne, leerlingen van het Calvijn College Goes, schreven zich voor de tweede keer op rij in. Vorig jaar wonnen zij de derde prijs in de landelijke competitie met hun project Environmentally Friendly Ink. Ook toen leverde dat hen een ticket op naar Bra zilië. Van die eerste Braziliaanse deelname hadden ze ge leerd. Want deze keer wis- proeftesten uit. Met het bewijs van hun oplossing bereikten zij de landelijke finale. In Nemo Amsterdam hadden zij tachtig tegen standers. Die wisten zij te verslaan. Deelname aan interna tionale editie van Inespo vraagt 'niet alleen kennis. ten ze het zeker: meedoen is één ding, winnen en als eer ste eindigen doe je als je de juiste stappen onderneemt. Dus pakten zij dit jaar, met hun schoolteam, opnieuw een bijzonder duurzaam probleem bij de kop. Het C02-uitstootgehalte van de internationale scheepvaart. Ze berekenden dat schepen met volle lading van Shang hai naar Rotterdam onge veer twaalf miljoen kilo C02 uitstoten. Dit vraagt om een duurzame oplossing, von den Coriena en Suzanne. Want, omdat uitlaatgassen veel water bevatten gaat de rook condenseren. "We gaan een glazen piramide op de uitlaat plaatsen die zonlicht kan vangen. Dan drupt de condens met C02 in een bak met algen. Algen houden van zonlicht en C02." Een duurzaam idee was ge boren. Om te bewijzen dat deze oplossing zou kun nen werken voerden ze drie NIEUW- EN SINT JOOSLAND Neogotisch Paté en ontmoeting De kerk van de Protestantse gemeente van Nieuw- en Sint Joosland. Foto: Willem Staat Erwtensoep en speculaas Advtrterrtisverkoop •n media-advies Kees van Zalmge E adverteren.zeeland@ wegertenmedia.nl T 06-22 518176 Familieberichten E familieberichten@wegenermedia.nl T (088) 013 72 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via wwwfamilieberkhtenonline.nl Rubrieksadvertenties E telesales.mbrieks@wegenermedia.nl T (088) 0139999 Kantooradres Edisonweg 37E, 4382 NV Vlissingen Website wwwde-fiaam.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Druk Wegener Nieuwsdruk Redactie en Lj persberichten Michiel Bouwman M* E redactie.faam@ gg wegenermedia.nl W T (088) 013 09 20 Redactie Michiel Bouwman (foto), Harmke Kik, Frank Husslage, Manna Meijers, Dennis Rijsbergen (redactiechef) Bezorgklachten www.deweekkrantnVverspreidldachten T (0900) 424 5726 Algemene voorwaarden en overige informatie (zoals advertentie-tarieven en oplage) www.wegenermedia.nl De Faam is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV Wegener Media BV www.de-faam.nl De paam woenscjag 10 december 2014 5 door Dimp Nelemans Driehoek Foto: PR Coriena de Heer en Suzanne Maljaars, met hun idee uitgeroepen tot de beste van Nederland.

de Faam | 2014 | | pagina 5