'Het is een bedrijf hier' Inleverpunten Walcheren Extraatje voor kinderen VOEDSELBANK mma .V' MIDDELBURG- "De zaak moet zo soepel mogelijk draaien. Wat komt er in en wat gaat eruit? Al met al is het eigen lijk een bedrijf hier", vertelt Mesu. "We hebben vrijwilli gers die de uitgifte doen, en dat is een zogenoemd rondje Walcheren rijden. Zij heb ben ook contact met de le veranciers. Ook zijn er vrij willigers die naar Tilburg rijden waar het centraal distributiepunt is gevestigd. Daar leveren bekende super markten hun spullen af die door deze mensen verder gedistribueerd worden naar driehonderd huishoudens." De inzamelaars en inleve- raars van levensmiddelen zijn natuurlijk onontbeer lijk. Mesu laat een bedank brief zien gericht aan de docenten en leerlingen van het Calvijn College in Mid delburg. Dit voor het feit dat de voedselbank Walcheren elf kratten met ingezamelde levensmiddelen ontving van de school. De tijd die Mesu en andere vrijwilligers aan de voedsel bank besteden is aanzien lijk. Zaterdag en zondag zet Mesu zijn telefoon uit, an ders zou er zeven dagen in de week onafgebroken wor den gebeld... KORT NIEUWS Zeeuws boodschappenlijstje VLISSINGEN - De provincie Zeeland staat sinds afge lopen maandag tot en met vrijdag 19 december in het teken van een grote voed selinzamelingsactie. Uw hulp is daarbij gevraagd! De Faam en Omroep Zee land werken in december samen om zoveel moge lijk levensmiddelen in te zamelen voor mensen die afhankelijk zijn van de voedselbank. Hieronder staat een boodschappen lijstje met wat we voor de Zeeuwen inzamelen. Ontbijtgranen Ontbijtkoek Houdbaar broodbeleg Pasta Rijst Mix/saus voor pasta Maaltijdsoep blik/pak Olijfolie Bakboter Houdbare zuivel (ook vla) Blikken vlees Koffiemelk in poeder- vorm Suiker Wasmiddel Schoonmaakmiddelen Ranja Mayonaise /ketchup/ mosterd Vruchtensap Scheermesjes Shampoo Tandpasta/borstels Maandverband Douchegel Elke week bezorgt vrijwilliger Wilfried voedselpakketten en haalt hij producten bij de inzamellocaties op, hier bij de C-1000 Harlaar in Kapelle: "Het staat altijd zo vol, een perfecte actie. De mensen zijn er heel blij mee." zegd om restanten uit hun assortiment beschikbaar te stellen. Dat kunnen cadeaus zijn in de breedste zin van het woord. Spullen voor spel- en ontspanning, maar ook schoolspullen, schoe nen of toiletartikelen. De Ju nior Kamer Walcheren heeft al diverse bedrijven bena derd en heeft toezeggingen van winkelvoorraden die in de schappen zijn blijven lig gen, maar ook bijvoorbeeld ontbijtbonnen of restanten snoep. Vorig jaar was deze actie ook een groot succes." De spullen worden in Middelburg en Vlis- singen opgeslagen en worden rond de kerst dagen bij de gezinnen uitgedeeld. jciwalcheren.kerstactie@ gmail.com www.facebook.com/DeFaamWalcheren geen geld beschikbaar. Ru ben de Pagter, ondernemer van Hotel Zilt in Vlissingen voert met zijn serviceclub Junior Kamer Walcheren actie om kinderen met Kerst een extraatje te kunnen ge ven. De Pagter: "We doen dat voor het tweede jaar. Op zaterdag 20 en zondag 21 december houden we een inzamelingsactie. Verschil lende bedrijven en onder nemingen hebben al toege levensmiddelen op te Middelburg. Emte Vrijland- straat 51 (Dauwendaele) en halen. Emte, Johan van Reigers- bergstraat 11 (Magistraat); Serooskerke. Emte, Her dershof 45; Vrouwenpolder. Plus, Fort den Haakweg 12; Oostkapelle. Emte, Dorp straat 20; Domburg. C1000, Singel 6; Vlissingen. Agrimarkt, Pa pegaaienburg 5 en Emte, Vlissingen van Hogendorp- weg 93; Koudekerke. Emte super markt, Badhuisstraat 6; Zoutelande. Spat, Lang straat 30; Westkapelle. Spar, Koe straat 14; Arnemuiden. Emte, Clasinastraat 5. VLISSINGEN - De voedselbank staat de gehele december maand in het licht van ver schillende acties. Niet alleen de voedselvoor ziening voor mensen die dit hard nodig hebben staat cen traal. Ook kinderen die op Walcheren leven in gezin nen die noodzakelijk van de voedselbank gebruik moe ten maken, worden door een actie in het zonnetje gezet. Voor een mooi cadeau is vaak rWi3serikerke Kimssittnd O www.de-faam.nl De Faam woensdag 10 december 2014 12 Hij kreeg ontslag als automatiseerder van een werkgever die het standpunt had dat mensen boven de vijftig niet meer veel bijleren. Vervolgens kwam Kees Mesu in contact met jfl de oud- coördinator van de Voedsel- bank die hem vroeg om vrijwilligerswerk te doen. Enige tijd later volgde Mesu hem op. doorStan Ross as Kees Mesu is coördinator van de Voedselbank Walcheren. "Door publicaties wordt het werk zichtbaarder gemaakt. Het negatieve beeld wat er soms van de voedselbank bestaat, wordt door de objectieve berichtgeving bijgesteld." Foto: Stan Ross O Zeeland staat van 8 tot en met 18 december in het teken van de grootste voedselinzamelingsactie die Nederland heeft beleefd. De Faam en Omroep Zeeland gaan samen met lezers en luisteraars zoveel mogelijk levensmiddelen inzamelen. 'Perfecte actie' Foto: Angela Verdam in de hele provincie kunnen levensmiddelen in worden geleverd, hieronder. Levensmiddelen kunnen tot en met vrijdag 19 december op de volgende Walcherse locaties worden ingeleverd. Ter promotie van de actie rijdt de bus van Omroep Zeeland tweemaal een rondje door de regio: op dinsdag 9 en dinsdag 16 december, en ook op vrijdag 19 december Samen sterk! om alle ingezamelde De Walcherse punten staan

de Faam | 2014 | | pagina 12