r r r r Kerstmuziek Lange Jan Maak het inbrekers niet makkelijk Gemeentelijke balies eerder dicht Tijdelijke sluiting parkeergarage Geere Herinnering verlenging parkeerver- gunningen en ontheffing blauwe zone Collectieve Zorgverzekering Gemeenten Inloopbijeenkomst veranderingen zorg en ondersteuning Opgelet maax net (brekers niet makkelijk. Op vrijdag 5 december sluiten de gemeentelijke loketten in het stads kantoor een half uur eerder. De balies zijn dan tot 16.00 uur open. Op 24 en 31 december sluiten de gemeentelijke balies ook om 16.00 uur. De gemeentelijke locatie aan de Waldammeweg sluit op 5, 24 en 31 december om 15.30 uur. Op maandag 8 en dinsdag 9 december wordt de parkeergarage Geere afgesloten vanwege werkzaamheden bij de in- en uitgang ter plaatse van de Lange Geere. De ruimte bij het betaalautomaat wordt aangepast. Woensdagmorgen 10 december rond 08.00 uur wordt deze toegang weer open gesteld. U kunt die dagen wel de parkeergarage uitrijden, maar er niet meer in. De in- en uitgang voor voetgangers bij de Beenhouwerssingel blijft open. In oktober zijn alle jaarvergunninghouders aangeschreven van bewoners-, bedrijven-, service-, woonwerk- en marktkoopliedenvergunningen in verband met de jaarlijkse verlenging van de parkeervergunningen. Ook de houders van de ontheffing blauwe zone en RW-ont-heffingen hebben zo'n brief gekregen. Als u voor het jaar 2015 opnieuw een vergunning of ontheffing wilt hebben, dan kunt u deze week nog het voor u vermelde bedrag uit de brief betalen. De nieuwe vergunning voor 2015 valt uiterlijk 18 december in de brievenbus. Orionis Walcheren biedt alle inwoners van Walcheren (studenten uitgezon derd) met een inkomen tot 110% van de van toepassing zijnde bijstands norm en een beperkt vermogen de mogelijkheid om per 1 januari 2015 deel te nemen aan een Collectieve Zorgverzekering Gemeenten (CZG). Deze CZG wordt aangeboden door zorgverzekeraar CZ. Inwoners van de drie Walcherse gemeenten, die willen deelnemen aan CZG, kunnen in aanmerking komen voor een financiële bijdrage voor de premie van de aanvullende verzekering in de vorm van bijzondere bijstand. Kijk voor meer informatie over de regeling op www.orioniswalcheren.nl. Op maandag 8 december is er in het stadhuis in Vlissingen een inloop bijeenkomst over de veranderingen in zorg en ondersteuning. Tussen 16.00 en 20.00 uur bent u welkom om u door de Walcherse gemeenten te laten informeren over de belangrijkste wijzigingen. Namens de drie ge meenten zal wethouder Albert Vader aanwezig zijn. Tijdens de inloopbij eenkomst kunt u uw vragen stellen aan medewerkers van de gemeenten Veere, Middelburg en Vlissingen. U bent welkom via de ingang aan het Stadhuisplein. Foto: Aart van Belzen GEMEENTE MIDDELBURG Stadsbeiaardier Geert D'hollander laat weten dat het carillon van de Lange Jan vanaf 8 december kerstmuziek speelt. Het gaat om de volgende melodieën. Uurmelodie: John Fr. Wade Adeste Fideles Kwart na: anoniem (Sicilië) - O Sanctissima Half uur: Charles Wesley - Hark! The Herald Angels Sing Kwart voor: Thomas Helmore Good King Wenceslas De Walcherse gemeenten werken al enige tijd samen om het aantal woninginbraken terug te dringen. Nu maken ze middels spandoeken mensen bewust dat ze zelf de kans op een inbraak kunnen ver kleinen. Laat bijvoorbeeld het licht branden wanneer je niet thuis bent en doe altijd je deur op slot, ook als je maar heel even weg bent. Vijf tips om inbraak in je woning te voorkomen. Tip 1: Draai de deur op slot als je weggaat Trek je de voordeur alleen maar dicht, dan kan deze met een creditcard of hard stuk plastic zo open gemaakt worden. Ook wel bekend als de flippermethode. Tip 2: Zorg datje huis een bewoonde indruk maakt Leg geen dure spullen in het zicht. Zorg voor een lichtschakelaar of laat licht branden. Bij langere afwezigheid maak afspraken met je buren. Tip 3: Sluit alle ramen als je weggaat Als een insluiper via een open raam je woning binnen kan komen, heeft hij aan een paar minuten genoeg om je spullen mee te nemen. Doe daarom alle ramen dicht als je weggaat. Ook dak- en wc-raampjes. Zelfs als je maar heel even de deur uit bent. Tip 4: Laat geen sleutels aan de binnenkant van de deur zitten Een inbreker hoeft dan alleen maar een raampje in te slaan en kan de deur zo van het slot draai en. Of hij boort met een handboor een gaatje in het kozijn om bij de sleutel te kunnen. De zogenaamde gaatjesboormethode. Tip 5: Haal ladders en vuil containers zo veel mogelijk weg Inbrekers proberen vaak via hoger gelegen verdiepingen het huis bin nen te komen. Haal daarom alles weg waarlangs een inbreker om hoog kan klimmen. Lukt dat niet, zorg dan voor goede beveiliging op alle ramen en deuren op hoger gelegen verdiepingen. 112 bellen Het alarmnummer 112 is er voor spoedeisende hulp. Dus wanneer iemands leven in direct gevaar is. Of wanneer je getuige bent van een misdrijf. Bijvoorbeeld geweld, moord, een inbraak of diefstal. Dus zie je een verdachte situatie, bel dan altijd 112. www.maakhetzeniettemakkelijk.nl Foto: Aart van Belzen Telefoon: 14 0118 Email: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg

de Faam | 2014 | | pagina 9