Het woord aan raadslid Willemien Treurniet Middelburg bezuinigt Commissievergaderingen in december i Lange Jan Awards: dé vrijwilligers- prijzen van Middelburg f Samenwerken samen doen! Kent u het groeninitiatief in Arnemuiden? Na jarenlang overleg met de gemeente over een geschikte locatie voor volks tuinen ging een aantal actieve inwoners van Arnemuiden zelf aan de slag. In overleg met de gemeente vervulden zij een langgekoesterde 'groene wens' van Arnemuiden: volkstuinen. Gevolg is dat er nu niet alleen ruimte is voor volkstuinen, maar dat ook de drie Arnemuidse basisscholen, de kinderopvang en de plaatselijke scouting hun eigen tuin krijgen. Daarnaast zijn er al serieuze plannen voor een natuurspeelplaats! Een schoolvoorbeeld van wat actieve inwoners voor elkaar kunnen boksen door 'samenwerking'. 'Burgerparticipatie', een mooi woord maar wat zegt het eigenlijk? Volgens het woordenboek zijn we als burger 'lid van de bevolking'. Partici patie wordt omschreven als 'actieve Foto: Aart van Betzen deelname'. Met andere woorden: bur gerparticipatie gaat over inwoners die actief meedoen in onze maat schappij. De initiatiefnemers van het Arnemuids groeninitiatief voldoen volledig aan dit profiel. Zij namen zelf het initiatief. De eerste struiken zijn geplant op de natuurwerkdag begin november van dit jaar en hopelijk kan volgend seizoen getuinierd worden in de volkstuinen. De gemeente Middelburg moet in 2015 en 2016 9,5 miljoen euro bezuinigen om de gemeen te financieel gezond te houden. In oktober werd uitgegaan van 5,5 miljoen euro. Het voorstel van het college van burgemees ter en wethouders aan de ge meenteraad is om op deze korte termijn eenmalig het grootste deel beschikbaar te stellen door een vrijval van bestemmingsre serves. Tegenvallers zoals Grondbedrijf, Delta, VRZ en Orionis opvangen De bezuinigingsmaatregelen zijn nodig door de extra bijdragen aan Orionis en de Veiligheidsregio Zeeland. Daarnaast heeft Delta een waarschuwing afgegeven dat het energiebedrijf de komende jaren mogelijk geen dividend uitkeert. Een nieuwe periodieke doorrekening van het grondbedrijf wijst bovendien uit dat de komende jaren een groter bedrag aan de reserves grondbedrijf moet worden onttrokken. Dit zijn tegenvallers die in de begroting van Middelburg opgevangen moeten wor den om het weerstandsvermogen op het gewenste niveau te houden. Bezuinigen, met name door vrijval bestemmingsreserves Het college stelt aan de raad voor om 9,8 miljoen euro te bezuinigen en om eenmalig het grootste deel beschikbaar te stellen door een vrijval van bestemmingsreserves. Dit zijn gereserveerde middelen die door de raad aan een specifiek doel zijn gekoppeld en waarvan inmid dels is gebleken dat deze bedragen Als het aan de ChristenUnie ligt, wor den inwoners voortaan niet alleen bij projecten betrokken als het gemeen ten goed uitkomt. De gemeenten reiken voortaan ook een helpende hand waar inwoners zelf initiatieven nemen en willen uitvoeren. Andere manier van denken en werken Gemeenten die nu gewend zijn vaak alles zelf te regelen, worden onder steunend. Maar ook zullen inwoners vaker de handen uit de mouwen moeten steken in plaats van af te wachten tot de gemeente het oplost. Wij hopen op steeds meer inwoners die actief aan de slag gaan in hun wijk of buurt. En dit niet met het oog op bezuinigingen, maar als dé manier om samen te leven en samen te werken in een leefomgeving. Doet u ook mee? Hartelijke groet, Willemien Treurniet ChristenUnie Middelburg watreurnietcu@kpnmail.nl anders ingevuld kunnen worden. Dit heeft geen^lirecte consequenties voor inwoners. Daarnaast zijn er ook bezuinigingen binnen de begroting 2015 en 2016 en ten aanzien van de vervangingsinvesteringen. Het gaat bijvoorbeeld om het verlagen van het opleidingsbudget voor ambtenaren, het uitstellen van een deel van het wegenonderhoud met één jaar en het verlagen van het budget voor kleine vervangingen aan bijvoorbeeld grond- en groenvoorzie ning, straatmeubilair en onderhoud sportaccommodaties. Zichtbaar is dat vanaf 2017 structureel moet worden bezuinigd om te komen tot een sluitende meerjarenbegroting. De commissie Algemeen Bestuur vergadert over dit voorstel op 9 de cember aanstaande; de raad neemt op 15 december een besluit. Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raads commissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen besluiten geno men. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat gepland voor maandag 15 december. Commissievergaderingen béginnen standaard om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. Tijdens de commissie Maatschappelijke Zaken op woensdag 3 december worden onder meer de gemeentelijke ondersteuning bij toekomstige ontwik kelingen UCR en armoedebeleid Walcheren besproken. De commissie Ruimte vergadert op maandag 8 december. Zij gaat het onder andere hebben over het vaststellen ontwerp bestemmingsplan ZEP. Op dinsdag 9 december is er een vergadering van de commissie Algemeen Bestuur. Op de agenda staat onder meer vaststellen tarieven gemeentelijke belastingen 2015. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de gemeente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De volledige agenda van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Om vrijwilligers te bedanken voor hun enorme inzet worden er iedere 2 jaar vrijwilligersprijzen uitgereikt. Dit gebeurt tijdens een mooie avond in de Stadsschouwburg vol entertainment, waarvoor iedere genomineer de een uitnodiging krijgt. Tussen 1 december en 2 februari kan iedereen een vrijwilligersorganisatie, initiatief of (jonge) vrijwilliger nomineren en hen daarmee een mooie avond uit cadeau doen. Nomineren Stichting Welzijn Middelburg roept inwoners op om een (jonge) vrijwilliger, vrijwilligersorganisatie of initiatief te nomineren. Geef vrijwilligers het ap plaus dat ze verdienen! Nomineren kan online op langejanawards.welzijn- middelburg.nl of op papier bij Porthos, het stadskantoor of de Drvkkery. Categorie Samen Award Er kunnen in 4 verschillende categorieën nominaties uitgebracht worden, waaronder de categorie Samen Award: voor dé groep vrijwilligers of dé vrijwilligersorganisatie die zich vrijwillig inzet voor de Middelburgse samenleving. In Middelburg bruist het van de organisaties met vrijwil lige inzet. Sportverenigingen, speeltuinen, festivals, zorgorganisaties, ontmoetingsplekken in wijken, natuurorganisaties, culturele organisaties, belangenbehartigingsorganisaties, et cetera. Organisaties waar de inzet van vrijwilligers van onschatbare waarde is. Al deze organisaties samen dragen bij aan een sociale samenleving in Middelburg. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG VOORBEREIDING BESTEMMINGS PLAN 'DAUWENDAELE' Zoals bepaald in artikel 1.3.1van het Besluit ruimtelijke ordening (Bro) wordt bekend gemaakt dat voor de wijk Dau- wendaele een nieuw bestemmingsplan wordt voorbereid. Het plangebied wordt globaal begrensd door het stationsge bied, de Schroeweg, de Torenweg en de Nieuwlandseweg. Het bestemmingsplan maakt onderdeel uit van het traject om alle geldende bestemmingsplan van de gemeente Mid delburg te actualiseren en digitaliseren. Voor het bestemmingsplan geldt dat het bestemmingsplan hoofdzakelijk een con serverend karakter heeft. De belangrijk ste functie in het gebied is wonen, met daaraan verbonden voorzieningen als onderwijs en andere maatschappelijke voorzieningen, winkelvoorzieningen, groenvoorziening en wegen. Het is op dit moment nog niet mogelijk zienswijzen tegen het bestemmingsplan naar voren te brengen. Ook worden nog geen onafhankelijke instanties in de gelegenheid gesteld advies uit te brengen over het voornemen. Later in de procedure komt dit wel aan de orde. Het (voor)ontwerpbestemmingsplan zal op een nader te bepalen tijdstip gedurende zes weken ter inzage gelegd worden en is dan ook te bekijken op ae gemeente lijke website en via de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl. Zodra een (voor)ontwerpbestemmings- plan ter inzage wordt gelegd, wordt dit vooraf gepubliceerd in ae Faam, op de gemeentelijke website en, in het geval van een ontwerpbestemmingsplan, ook in de Staatscourant. Voor meer informatie over deze vooraankondiging kunt u contact opnemen met de afdeling Ruimtelijk Beleid (de heer AJ.W. Kuijper telefoonnummer 0118 - 67 52 85). BEKENDMAKING VASTGESTELDE BELASTING VERORDENINGEN 2015 Burgemeester en wethouders van de ge meente Middelburg maken bekend dat de gemeenteraad in haar vergadering van 10 November 2014 de volgende verordeningen heeft vastgesteld: de verordening honden belasting 2015 de verordening Lijkbezoraingsrechten 2015 de verordening marktgelden 2015 de verordening parkeerbelasting 2015 de verordening precariobelasting 2015 de verordening reinigingsheffing 2015 de verordening scheepsvaartrechten 2015 de verordening reclamebelasting 2015 Hef raadsbesluit en deze verordenin gen en het aanwijzingsbesluit liggen ter inzage en zijn tegen betaling van leaeskosten verkrijgbaar bij de afdeling belastingen Samenwerking Walcheren en Schouwen-f belastingen )uiveland. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Buitenruststraat 20: verbouw winkelpand (26-1 1). Dam 46: aanbrengen (dubbel) monumentenglas begane grond en 18 verdieping voorzijde woning (16-1 1). Lange Delft 109: wijzigen re clame (24-1 1 Pottenmarkt 10: interne verbou wing horecapand (21-11). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalieRuimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aan vragen ortfeen omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van ae aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omge vingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Groenmarkt 15: aanbrengen iso lerende beglazing voorzijde begane grond woning (24-1 1). Lange Noorastraat 55: slopen muurresten en bouwen nieuwe tuin muur (24-1 1 Nederstraat 26: wijzigen entree werkplaats (24-11 Noordweg 263: plaatsen zonne panelen (24-11). Oosterse Lageweg, volks tuincomplex: plaatsen tuinhuisje (24-11). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aan vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2014 | | pagina 8