I I 'Schaamte voor de voedselbank is onnodig' Veerse Kaai krijgt vorm De Faanf 4 f Speelgoed voor kinderen Talent in Doopsgezinde kerk VLISSINGEN - Marcel: "Ik weet dat het vaak voor komt dat mensen zich er voor schamen, maar ik heb er geen moeite mee. Ik kan er namelijk zelf niets aan doen, dat ik qua financiën in een moeilijke situatie ben terechtgekomen." De Waard kreeg vijf jaar geleden een zwaar hersen infarct. "Toentertijd werkte ik bij Connexxion als bus chauffeur. Door dat infarct heb ik jaren moeten revali deren. Ik had uitval van ver schillende functies. Deels is dat redelijk hersteld, maar ik kamp onder meer met mijn motoriek en ben volledig af gekeurd om te werken." Hij woont in Vlissingen, KORT NIEUWS Inloopconcert Jacobskerk VLISSINGEN - Koorgroep De Vlis-singers, De Zeeuwse Muzikanten en koor Te Quiero geven op zaterdag 6 december gezamenlijk een inloopconcert. Dit zal plaatsvinden in de Sint Jacobskerk van 14.00 uur tot 17.00 uur. De Vlis-sin gers houden een verkoop van adventsstukken, koffie of thee met iets lekkers en zelfgemaakte kerstdecoraties. De op brengst is bestemd om de reis naar Rome in 2015 te financieren. Kerstviering Leger des Heils MIDDELBURG - Het Leger des Heils korps Walche ren houdt zaterdag 20 de cember een kerstviering voor ouderen, alleen staanden en eenzamen. Deze vindt plaats in het Leger des Heilsgebouw aan 't Zwin 1 in Middel burg (naast de brand weerkazerne). Het pro gramma duurt van 14.30 uur tot 16.30 uur (zaal open vanaf 14.00 uur). Er is zang, muziek van kinderkoor Immanuel en brassband Crescendo, tamboerijnspel, en koffie of thee met iets lekkers. Na afloop is er voor ieder een een kerstattentie. maar zijn vrouw en vier kinderen wonen in Almere. "Ook mijn vrouw leeft van een uitkering en zorgt voor vier kinderen. Dat is ook best wel zwaar", aldus Mar cel, die regelmatig contact heeft met hen. "Maar voor mij is het beter om hier mijn huis niet op te geven. Ik red mij wel. Ga veel wandelen, doe wat in de tuin en af en toe wat vrijwilligerswerk. Binnenkort hoop ik ook weer mee te doen aan de Nieuwjaarsduik. Bezig blij ven, dat moet je! Je moet niet versomberen. Dat ge beurt veel. Mensen zouden meer moeten kijken wat ze wel hebben in plaats van wat ze niet hebben. Omdat het qua uitkering geen vet pot is, maak ik gebruik van de Voedselbank. Overigens ook van de Kledingbank." De toelating tot de Voedsel bank, die vanuit Middel burg heel Walcheren voor ziet, is streng. Marcel: "Er wordt regelmatig gekeken in hoeverre er een beroep kan worden gedaan op de Voedselbank. Niet iedereen komt in aanmerking. Ook wordt gekeken naar de hoe veelheid voedsel die wordt uitgedeeld. Logisch dat ik als alleenstaande minder krijg dan een gezin. Maar ik ben zeer tevreden over het aanbod. Ik hou zelfs nog wel eens wat over, wat ik op mijn beurt dan weer weggeef. We moeten elkaar helpen eten in moeilijke tijden." Ook toont hij zijn bewonde ring voor inzet van mede werkers en vrijwilligers van de Voedselbank die voor de mensen klaarstaan. Dat zijn er zo'n driehonderd. Mar cel: "Vanaf april 2012 maak ik gebruik van de Voedsel bank. Ik ga elke week, drink daar een bak koffie of er is soep. en iedereen is zeer be hulpzaam. Ik kom er graag. Ik ben blij dat deze voorzie ning er is. Meestal ga ik op de fiets om de spullen. Maar als het heel slecht weer is, dan pak ik weieens een taxi. Wat een luxe hé, met de taxi naar de voedselbank", lacht hij. "Maar dat kost mij maar drie euro, omdat ik voor taxigebruik een speciale voorziening heb." Zeeland staat van 8 tot en met 19 december in het te ken van de grootste voedsel- inzamelingsactie die Neder land ooit heeft beleefd. De Faam en Omroep Zeeland gaan samen met luisteraars en lezers zoveel mogelijk levensmiddelen inzamelen voor mensen die afhankelijk zijn van de Voedselbank. VEERE - 'Historische bestra ting met klinkers en goed beloopbaar natuursteen'. Dat was hoe de gemeente Veere wilde dat de Kaai eruit zou komen te zien, voor aanvang van de werkzaamheden. Wie nu over de Kaai loopt, ziet dat de werkzaamheden vorderen. In samenspraak met de architect, de ge meente en de bewoners is er voor gekozen om het type klassieke verlichting dat nu wordt gebruikt, te behou den. Deze worden vervan gen voor nieuwe exempla ren van hetzelfde type met een duurzame led oplos sing. Wel worden er méér lichtmasten geplaatst. Naast nieuwe bestrating en ruimte voor terrassen zul- len mooie materialen en een wandelpromenade direct langs het water het gebied meer aantrekkelijk maken. Met uitzondering van de nog aanwezige monumen tale iepen wordt de boombe planting langs de Kaai ver vangen. Het werk zal circa maart 2015 klaar zijn. "We gaan met alle actieve zorgorganisaties en kerken in de wijk, rond de tafel. We willen afstemmen wie, wanneer, wat gaat doen. Vlissingen werkte al eens met scholingsbegeleiding van allochtone kinderen. En AZC Goes, sinds 2011 actief, gaf ons een inkijkje in de da gelijkse praktijk. Overigens gebruik ik de term 'vluchte lingen'. Want dat zijn het." De wijkmanager op het Stadskantoor klinkt af wachtend. "De pachtover eenkomst is voor vijf jaar. De meeste asielzoekers blijven niet zo lang. Ze vertrekken zodra ze een huis krijgen toegewezen. Die 330 komen MIDDELBURG - Het podium in de Doopgsgezinde Kerk aan de Lange Noordstraat in Middelburg is zondag 7 december gereserveerd voor jong muzikaal talent uit Zeeland. Dan treden leerlin gen uit de Talentenklas van de Zeeuwse Muziekschool te Middelburg op. Willemijn Overduin, Rolf de Vries, Viola Koopman, Janneke Kortsmit en Maaike van Vossen zijn de violis ten tijdens dit concert. Solo of als duo zijn zij te horen in muziek van Bach, Bar- tok, Massenet, Mozart en Sjostakovitsj, daarbij bege leid door de pianisten Karin de Boef en Pim Overduin. Op deze middag treedt ook het saxofoonkwartet 'Rough Diamonds' op, bestaande uit de leerlingen Iris van der Knaap Jasmijn de Klerk, Nadine Strenk en Nathalie Broers. Leerlingen van de muziek school met een opvallend muzikale aanleg worden uitgenodigd om aan de Ta lentenklas te gaan deelne men. Zij krijgen dan extra faciliteiten en presenteren zich een paar maal per jaar met een concert. De toegang tot het concert, dat om 15 uur begint, is gratis. Het is voor de tweede maal dat dit concert door Kerk biedt Podium samen met de Muziekschool wordt geor ganiseerd. COLOFON WeoeNeR Media niet allemaal tegelijk, maar groepsgewijs." Middelburgse basisschool kinderen kregen van de kindergemeenteraad een op dracht: ontwikkel iets voor kinderen die niet altijd in hun kinderrechten worden erkend. ABS Middelburg kreeg de meeste stemmen met 'beter spelen voor asiel zoekerskinderen'. Met de ge wonnen 2000 euro worden de vluchtelingetjes verwel komd met nieuw speelgoed en een dagje samenspelen op Swerf-Rust. Adventsmarkt Kleine Kerk VEERE - Stichting Ontwik kelingssamenwerking Veere (SOV) houdt vrijdag 12 en zaterdag 13 december een goededoelenmarkt in de Kleine Kerk in Veere. De deelnemende organisa ties zijn de SOV, de wereld winkel van Serooskerke, Amnesty International, KIA- groep Protestantse Gemeen te Veere, Stichting vrienden van Tinca, Oikocredit en Chocolate Lovers. De Kleine Kerk is geopend op 12 de cember van 19.00 tot 21.00 uur en op 13 december van 10.00 tot 17.00 uur. Tijdens de markt is het terras open. Daar wordt Max Havelaar- koffie en -thee geschonken. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 3 december 2014 5 Voor Vlissinger Marcel De Waard (51) is de Voedselbank een prima voorziening. Hij heeft door ziekte en arbeidsongeschiktheid een uitkering volgens de Wet werk en Inkomen naar Arbeidsvermogen (WIA). Schaamte of schroom om te zeggen dat hij een gebruiker is van de Voedselbank, heeft hij niet. door Gerard van der Hoeven Nieuwjaarsduik O Gratis kaarten zijn te telefonisch te bestellen tot en met 6 december. Tel. 0118-615430, alleen 's ochtends. •J Via een actie van kerken waren er afgelopen week eieren beschikbaar. Op de foto een vrijwilligster van de voedselbank. Foto: John de Kok Luxe O www.facebook.com/ De Faam Walcheren Op de kaai komt historische bestrating met klinkers. Nog een paar maanden, dan is het werk gedaan. Foto: Stan Ross vervolg van de voorpagina Advertentieverkoop en media-advies Astrid Gardien E adverteferueeiand@ wegenermedia.nl T 06-53 74 77 68 Familieberichten E familieberichten@wegenermedia.nl T (088)0137268 Zelf een familiebericht opgeven kan via wwwfamilieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E telesaies.rubrieks@wegenermedia.nl T (088) 0139999 Kantooradres Edisonweg 37E, 4382 NV Vlissingen Website wwwJe-feam.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Druk Wegener Nieuwsdruk Redactie en persberichten Michiel Bouwman E redactie.feam@ wegenermedia.nl T (088) 013 09 20 Redactie Michiel Bouwman (foto), Harmke Kik. Frank Husslage, Marina Meijers, Dennis Rijsbergen (redactiechef) Bezorgklachten www.deweekkrant.nVverspreid klachten T (0900) 424 57 26 Algemene voorwaarden en overige informatie (zoals advertentie-tarieven en oplage) www.wegenermedia.nl De Faam is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV O Wegener Media BV O Aanmeldingen voor bijdragen aan de opvang via www. zandstromen wijk.nl

de Faam | 2014 | | pagina 5