r de goedheiligman La Vaca K li 1 Lancjeviel^T^^^S^MB^SwwwJavacajTl leultke Neomi's surprise is de leukste Sonja en Kiyano vinden de bon De meeste Nederlanders vieren pakjesavond Houten Jaloezieën Rolgordijnen Vouwgordijnen van Enquête Middelburg over ruimtelijke kwaliteit van del ^war^e Pieten blijft het sinterklaasfeest onverminderd populair ren tuk :os- :elf, toe- ïro, kei lin- dat an- I haf ?en >nd een poppenhuis, een spel computer of een iPad. Dit is voor ons natuurlijk niet te betalen." Om daarna verder te gaan met: "Maar gelukkig roept ze ook voor ons betaal baarder dingen als knutsel- spullen, kleurtjes, cd's en films." Kimberley viert pak jesavond gewoon thuis met sinterklaasliedjes en wat lekkers. Ze legt haar oudste uit dat sinterklaas vindt dat ze voor sommige dingen nog te jong is en dat hij niet al tijd heel dure cadeaus kan geven. "Daar heeft ze dan vrede mee hoor, ze is sowie so wel blij met wat ze krijgt", laat Kimberly weten. In Kimberleys geval zijn dat ook wel eens tweedehands cadeaus als die toevallig op hun pad komen. "Het is maar net wat we leuk vin den en waar we op dat mo ment geld voor hebben. Wij zijn vaak al vanaf septem ber, oktober bezig met het verzamelen van kleine ca deautjes. "Met een beetje geluk kun nen we de kinderbijslag van oktober gebruiken voor het sinterklaasfeest in decem ber. Dat is fijn voor de grote re cadeaus. Nu de kinderen nog zo klein zijn kunnen we ze ook praktische zaken geven die ze nodig hebben, zoals nieuwe kleding. Dan krijgen ze gewoon eens een leuke broek van sinter klaas." In Nederland wordt op vijf december de verjaardag van Sint Nicolaas gevierd, de bisschop van Myra. Dit feest is al eeuwen oud en onverminderd populair. Het wordt gerekend tot de grote Nederlandse tradities. Ondanks al het gedoe rondom de gewenste kleur van sinterklaas' helpers, blijft het sinterklaasfeest onver minderd populair. Zo'n zestig procent van de Neder landers viert pakjesavond. De gemiddelde besteding aan cadeaus is volgens onderzoek van Q&-A Research Consultancy ook dit jaar weer toegenomen, waar door de winkels zo'n 4,5 procent meer omzet dan vorig jaar kunnen verwachten. En dat, terwijl veel inkopen worden via internet gedaan worden. Iets meer dan de helft van de Nederlanders shopt online de Sinterklaas- cadeaus bij elkaar. En dat gebeurt meestal nogal last minute: in de week van Sinterklaasavond. Steeds men sen beginnen hun weg te vinden naar de smartphone als winkelplatform. VLISSINGEN - We waren af gelopen week op zoek naar de leukste surprise. Boven staande inzending kregen we van Esther Poppe. Op de foto staat haar dochter Neomi (10). "Ze heeft zelf, met een beetje hulp van mij, deze fantasievlinder voor haar vriendin gemaakt voor de sinterklaasviering op haar school de Wilgenhof." Ook voor volgende week zijn we weer op zoek naar leuke, grappige of ontroe rende foto's. Deze week is het pakjes avond. Met de hele fami lie aan tafel en uitpakken maar. Of bij opa en oma, met de kleinkinderen erbij? Of neem je je vrienden en vriendinnen met gedichten vrolijk op de hak? En heb je daar leuke foto's van? Mail deze dan naar redactie. faam@wegenermedia.nl Je kunt de foto ook uploaden op onze Facebookpagina. Zoek op Facebook naar 'de leukste van Walcheren' en maak iedereen deelgenoot. De meest verrassende pak jesavondfoto plaatsen we in de krant! VLISSINGEN - Het duurde even voordat Sonja en Kiyano uit Vlissingen vorige week de waardebon gevonden had den in Vlissingen. "Hij zat goed verstopt", zegt Sonja. Dat-ie op een slagboom zat, was al snel duidelijk. Maar waar? De hints op facebook leidden hen donderdags naar het Dokje van Perry en daar vonden ze de cadeau bon. Waar hij aan besteed gaan worden, weet Sonja nog niet. Maar dat Kiyano (3) en Ryan (8) er verguld mee zijn, spreekt voor zich. MIDDELBURG - De gemeente Middelburg is benieuwd hoe haar inwoners denken over de sturende rol van de gemeente als het gaat om ruimtelijke plannen van henzelf, de buren of elders in de omgeving. Daarom heeft de gemeente een en quête opgesteld. Op www.middelburg.nl staat een link. Deelnemers maken kans op het winnen van een tablet. Ruimtelijke kwaliteit staat voor het uiterlijk van een omgeving. Onder meer de vormgeving van de gebou wen, de materialen en de kleuren bepalen hoe een omgeving eruit ziet. Villa Valentijn Middelburg www.villavalentijnmiddelburg.nl O www.de-faam.nl De Faam woensdag 3 december 2014 3 ils een voorzien ï- van de grote Nederlandse tradities. Voor sommige gezinnen is het echter een hele uitdaging om de van cadeautjes. Foto: Mariska den Hartog ige ele ren ien ies. eb de ko- de er in, ge- ;elf de ze an *y. Tweedehands Kinderbijslag Neomi maakte een mooie fantasievlinder voor haar vriendin, als surprise voor de sinterklaasviering. Foto: Esther Poppe door de redactie De leukste Pakjesavond Soja, Kiyano en Ryan zijn blij met de vondst. Foto: Redactie Kinderdagverblijf Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg vanaf 2002 uw vertrouwde adres voor kinderopvang kunt u vinden aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Ons landelijk registratienummer is 257589806. U kunt uw kind (eren) veilig wegbrengen en ophalen ingang Rouaansekaai (kuiperspoort). Ouders van kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg krijgen hiervoor een parkeerontheffing. Uitgebreide informatie kunt u vinden op onze website, t.w. www.villavalentijnmiddelburg.nl en emailadres info@villavalentijn.nl (zie ook Query code). We kennen een zeer scherpe prijs/ kwaliteitsverhouding. Opvangvormen o.a.: 40-, 48-, 52 weken p/j en flexibel. Telefonisch zijn wij te bereiken op 0854- 890 090. Er zijn vier aparte groepen, t.w.: van 3 mnd. tot 1 jaar, 1 tot 2 jaar, 2 tot 3 jaar en van 3 tot 4 jaar. Ook is een heerlijke 36 meter diepe beschutte tuin aanwezig waar uw kinderen veilig in kunnen spelen.

de Faam | 2014 | | pagina 3