Licht&Leuk ^iï(Un Outlet Martijn Heijboer blijft in Amerika NIEUW OP WALCHEREN WERELDZEEUW Licht&Leuk V'"11 '■•IMJIj U vind ons aan de Kanaalstraat 45 te Oost-Souburg het moet immers ook voor u wel leuk blijven. «ö®"or„ko<tw« verlichting «O"*uit»on«'de" Kleinmeubelen Woonaccessoires cadeauartikelen al vanaf 1 euro! VLISSINGEN - "Tijdens mijn eerste stage in Columbus had ik het erg naar mijn zin. Ik had al diverse keren in Ne derland stage gelopen maar dit was toch totaal anders. Ik was in Nederland nogal gewend om tijdens mijn stage bij Jan-en-alleman om karweitjes te vragen en na afloop kreeg ik nooit echt het idee dat ik nou helemaal bij zo'n bedrijf had meege draaid. In Amerika kreeg ik echter een groot onder zoekproject voorgeschoteld waarin ik een hoop infor matie over diverse landen moest gaan zoeken. En ze namen het serieus ook; aan het eind van de periode had ik een dik rapport dat ik aan het topmanagement mocht presenteren. De mentaliteit van de gemiddelde Ameri kaan op het werk sprak me erg aan, ze zijn altijd enorm positief, heel makkelijk in de omgang, vaak geïnteres- 'AMERIKANEN ZIJN HEERLIJK MAKKELIJK, ZE ACCEPTEREN JE VOOR WIE JE BENT.' seerd in mijn achtergrond als buitenlander en erg gul met hun complimenten. Voor mij persoonlijk was die periode een echte opkik ker en het werd me toen ook veel duidelijker wat ik na mijn opleiding wilde gaan doen. Mede daarom ben ik toen al met de gedachte gaan spelen om in Amerika te gaan wonen." Tijdens zijn vervolgoplei ding bij de Western Michi- gan University in Michigan werd het hem echt duidelijk dat hij in Amerika wilde blijven. "Het is niet alleen een erg mooi gebied, maar ik ben er ook door de mensen van onze kerk enorm goed opgevangen. Ik had er al snel goede vrienden en een paar surrogaatfamilies die altijd voor me klaar stonden. Ik heb dat echt als een zegen ervaren. Inmiddels heb ik mijn vriendin gevonden en hoop ik volgend jaar te trou wen." Het werk riep hem echter terug naar Ohio, want toen hij zijn opleiding had af gerond werd hij benaderd voor een positie met veel marktonderzoek in binnen en buitenland. "Het was mijn droombaan, maar het heeft er ook «voor gezorgd dat ik nu door de week in Columbus woon en werk, terwijl ik ieder weekend bij mijn vriendin in Michigan verblijf. Dat is een rit van vijf uur enkele reis. Uiter aard is dat niet altijd even makkelijk en ik zal dit ook niet voor de rest van mijn leven blijven doen, maar een oplossing laat nog even op zich wachten. Ik wil wel graag in Amerika blijven; ik ben hier honkvast gewor den en heb hier een bestaan opgebouwd. Wel blijven de banden met Nedèrland sterk en ik kom altijd graag nog Zeeuwen in het buitenland In het kader van 200 jaar in Zeeland is De Faam op zoek naar Zeeuwen in het buitenland. Wekelijks plaatsen we een artikel over Zeeuwen die zijn geëmigreerd. Kent u iemand die het Zeeuwse heeft verruild voor het buitenland? Mail dan naar redactie. faam@wegenermedia.nl even terug; je leert je oude vaderland meer te waarde ren als je er maar een paar weken in een jaar verblijft. Eerlijk gezegd moet ik er ook wel bij vermelden dat ik voor een tijdje mijn neus op gehaald heb over het 'gebrek' of het neppe van de Ameri kaanse cultuur. Ik kreeg op een gegeven moment genoeg van de neoklassieke bouw stijl, de ketenrestaurants die je hier op elke hoek van de straat ziet en waar overal exact hetzelfde eten wordt geserveerd en het feit dat de herenmode hier oercon servatief is. Mijn vriendin heeft de laatste tijd echter mijn ogen geopend en mij het één en ander laten zien aan oudere wijken in Grand Rapids en Columbus, wat zeer zeker z'n charme heeft. Daarnaast heeft ze me mee genomen naar een hoop on afhankelijke, leuke, unieke, en veel betere restaurants in Grand Rapids, en daar bleken er gelukkig ook ge noeg van te zijn. Gelukkig ben ik niet iemand die 's- nachts wakker ligt over het gebrek aan hagelslag. Ik ben niet met alle Amerikaanse gewoontes mee gaan doen, maar voor het merendeel heb ik me goed aan kun nen passen. Gelukkig zijn Amerikanen ook heerlijk makkelijk, ze accepteren je voor wie je bent en voor je het weet hoor je er gewoon bij, ook al kleed je je als bui tenlander anders en spreek je met een accentje en ben je in feite gewoon soms een beetje vreemd, who isn't?" ('s maandags gesloten) (Gratis parkeren) als welkomstcadeau voor elke klant 800 knijp bureaulamp (>ILf'j'|g« www.de-faam.nl De Faam woensdag 3 december 2014 25 -aüssur"™"" Martijn Heijboer is een geboren en getogen Tholenaar. Tijdens zijn studie aan de Avans Hogeschool in Breda volgde hij een dual degree programma, waarbij hij voor drie semesters naar Amerika mocht. Tijdens zijn stage speelde hij met de gedachte om in Amerika te gaan wonen en werken. door Rachel van Westen iviartijn Heijooer vond met alleen een droombaan in Amerika, maar ook zijn droomvrouw Volgend jaar hopen ze te trouwen. Foto: privécollectie Bij uw eerste besteding van 25 euro of meer en zolang de voorraad strekt.

de Faam | 2014 | | pagina 25