I I i Lezersmenu de Faam im BON LEZERSMENU DE FAAM per persoon UIT DE REGIO Jong Oranje speelt interland in Goes Middelburgse horeca in actie tegen armoede e Lezingen in Schotse huizen VEERE - In het Veers histo risch museum De Schotse Huizen is deze winter de tentoonstelling Op Reis te bezichtigen. Een schat aan beeldmateriaal toont de be zoeker hoe Zeeuwen zich verplaatsten aan het begin van de vorige eeuw. Te voet, per schuit of zelfs per hon denkar: op reis gaan was in die tijd een hele onder neming. Iedereen die daar meer over wil weten, kan een serie lezingen bijwonen in het museum. De lezingen vinden plaats op 13 decem ber, 24 januari en 28 februa ri van 15.00-16.00 uur in het museum. Entree per lezing kost 5 euro inclusief koffie of thee en voorafgaande be zichtiging van de tentoon stelling. Lezing over kapers in Muzeeum VLISSINGEN - Naar aanleiding van het verschijnen van het boek 'Kapers op de Holland se Kust' wordt 13 december en lezing c.q. presentatie gegeven in het Muzeeum in Vlissingen. De toegang tot de lezing is gratis. Inloop vanaf 13.30 uur. Start van de lezing en beeld presentatie 14.00 uur. Belangstellenden kun nen zich tot en met vrijdag 5 december aanmelden voor via het telefoonnummer 06- 13238685 of via mail: info@ kapersopdehollandsekust. nl MIDDELBURG - Zes horeca zaken op de Vlasmarkt in Middelburg komen in actie tegen armoede. Op zaterdag 17 januari houden zij een muzikale benefietavond met medewerking van diverse artiesten: Anneliesband, Anny, Armand, Bluesfellas, Blue Stuff, Boyshouting, De- dication, Crazy Old Dogs, El Combo, Formation, George Baker, Jah 6, Kees Moerland, Louisville Slugger, LRW Bluesband, Peter Jan Rens, September LXXX, Slik en Vintage Vince. Doel van de actie is geld inzamelen voor Stichting Goed voor Elkaar. De deel nemende horecazaken zijn café ut Babbelaertje, café Bardot, café 't Fust, café De Heeren, Kaffee 't Hof en café De Mug. Toegang is gratis. Gedurende de benefietactie kan geld gedoneerd wor den. Hygiëa zoekt dansers voor SR WESTKAPELLE - Gymnastiek vereniging Hygiëa zoekt dansers om op vrijdag 19 december een dans te doen voor het Glazen Huis in Westkapelle. Dansers beta len 1 euro om mee te doen, maar de bedoeling is dat zij daarnaast.op zoek gaan naar sponsoren. In ruil voor het geld krijgen de dansers via YouTube een leuke dans aan geleerd. Meer informatie over de sponsordans is te vinden 6p de website Chirurg Ten Thije bij ADRZ VLISSINGEN - Na ruim 23 jaar als medisch specialist te hebben gewerkt, neemt de J.H. ten Thije, chirurg, af scheid van het Admiraal De Ruyter ziekenhuis. Patiën ten en overige belangstel lenden worden uitgenodigd afscheid van hem te nemen op de receptie op donderdag 11 december, van 16.30 tot 18.00 uur in het personeels- restaurant van het zieken huis in Vlissingen. "Voor mij was het een tijd met veel bijzondere momen ten", zegt Ten Thije. "Ieder een die daarvoor belangstel ling heeft, zie ik graag op mijn afscheidsreceptie op 11 december." Wilt u ook genieten van dit lezersmenu? Knip dan onderstaande bon uit. Het lezersmenu is uitsluitend te nuttigen van 1 t/m 30 december 2014 na reservering via 0118-411 554. U kunt restaurant Parkfront vinden op Bellamypark 16-18 in Vlissingen, geopend van woensdag t/m zondag. VOORLETTERS: NAAM: ADRES: WOONPLAATS: GEBOORTEJAAR: AANTAL PERSONEN: E-MAILADRES: O www.de-faam.nl De Faam woensdag 3 december 2014 19 GOES - De zaalvoetbalselectie van Jong Oranje speelt maandag 8 december tegen Jong België. De wedstrijd wordt gespeeld in het Omnium Goes. Bondscoach Marcel Loosveld: "Ik denk dat het publiek in Goes kan genieten van een mooie wedstrijd, goed voor de opleiding en ontwikkeling van onze jonge toptalenten." De Place to be is vanaf 19.00 uur in het Omnium. Foto: KNVB O www. gymnastiekvereniging hygiea.nl Vorige maand kon u genieten van een heerlijk Lezersmenu bij Waterfront aan de boulevard in Vlissingen. Voor de komende maand hebben we wederom een mooi Lezersmenu samengesteld deze keer bij het 'jongere zusje' van Waterfront: Parkfront aan het Bellamypark in Vlissingen.' Gasten van Parkfront kunnen rekenen op mooie pasta's en smakelijke steaks in een buitengewoon aangename ambiance. En voor de grote honger bent u hier zeker aan het goede adres! En wilt u liever overdag genieten bij Parkfront? U mag de bon ook inwisselen voor een uitgebreide High Tea. U betaalt dan slechts 25,- voor twee personen in plaats van 39,50. Door Marino Meijers Restaurant Parkfront is prachtig ingericht. De ronde zitjes zijn knus voor wie met zijn tweetjes komt dineren en de lange tafels voldoen prima voor grotere groepen. De warme kleuren en fraaie verlichting maken de intieme sfeer compleet. Daarbij is het restaurant gelegen aan een van cje mooiste pleinen van Vlissingen, het authentieke Bellamypark, op steenworp afstand van de jachthaven en de boulevard. Voor de maand december heeft De Faam samen met Parkfront een mooi menu samengesteld. De formule is bekend: voor een driegangenmenu betalen lezers van De Faam 50 euro voor twee personen. We beginnen de avond met een schaal knapperig vers brood. Verschillende soorten met uiteraard smeuïge roomboter erbij. Daarna kunnen de lezers een keuze maken tussen wildpaté met Cumberlanddressing of uiensoep. Voor het hoofdgerecht is er de befaamde Parkfrontsteak met een saus naar keuze. Voor wie liever helemaal iets anders wil, is er tagliatelle met gamba's in knoflooksaus. Een heerlijk gerecht, het is duidelijk dat .Parkfront als specialiteit pasta's heeft. En nogmaals, de porties zijn ruim voldoende, ook voor de grote eters. Ook voor het nagerecht heeft de lezer de keuze tussen twee toetjes; een heerlijke ijscoupe met slagroom of gevulde flensjes met banketbakkersroom uit de oven en een bolletje caramelijs. High Tea Bij Parkfront is het ook mogelijk om te genieten van een heerlijke uitgebreide luxe High Tea, geserveerd in een uniek handgeschilderd Zeeuws servies. Tegen inlevering van de bon betalen lezers van De Faam slechts 25 euro voor twee personen. Wij zijn ervan overtuigd: Parkfront is een mooie aanwinst voor Vlissingen! Parkfront is te vinden op Bellamypark 16 in Vlissingen. De lezersaanbieding is geldig in de maand december. Reserveren is gewenst en kan via www. parkfront.nl of via 0118-411554. Het restaurant is geopend van woensdag tot en met zondag vanaf 11.00 uur. De kortingsbon voor het Lezersmenu en de High Tea is niet geldig op le en 2e Kerstdag, op deze dagen serveert Parkfront een la carte kerstdiner. Geeft u bij reserveren duidelijk aan of u voor de High Tea kiest óf voor het driegangenmenu. €25;

de Faam | 2014 | | pagina 19