Kindergemeenteraad f r Initiatiefcafé: ontmoetingsplek voor burgerinitiatieven r Meedenken over toekomst binnenstad kan nog tot 28 november Meerkosten door chronische ziekte of beperking k Enquête ruimtelijk kwaliteit NL-Alert controlebericht 1 december Tijdelijke sluiting parkeergarage Geere f O GEMEENTE MIDDELBURG Komt u in aanmerking voor deze zorgverzekering? De Wet tegemoetkoming chronisch zieken en gehandicapten (Wtcg) en de Compensatie eigen risico (Cer) zijn vervallen. De gemeenten hebben een deel van het budget van de Wtcg en de Cer gekregen om mensen te ondersteunen voor meerkosten als gevolg van een chronische ziekte of een beperking. Gemeenten mogen zelf beslissingen hoe zij lokaal beleid vorm gaan geven. Inmiddels hebben de Walcherse gemeenten het beleid op papier gezet. De gemeenteraden nemen in december 2014 een besluit op het voorge stelde beleid. Wilt u hier meer over weten kijk dan op www.porthos.nl bij de 'veel gestelde vragen' of op www.orioniswalcheren.nl. Een onderdeel van het beleid is een collectieve (aanvullende) zorgverzeke ring. De keuze voor een zorgverzekering moet u tijdig en weloverwogen kunnen maken. Informatie over deze zorgverzekering vindt u daarom nu al op de genoemde websites. De invulling van de woonomgeving komt steeds meer in handen van de bewoners zelf te liggen. Het vergunningsvrij bouwen is hier een voorbeeld van. Ruimtelijke kwaliteit is belangrijk voor de leefbaarheid. Ruimtelijke kwaliteit staat voor het uiterlijk van een omgeving. De vorm geving van de gebouwen, de materialen en de kleuren bepalen hoe een omgeving eruit ziet. In een mooie omgeving voelen we ons prettiger en veiliger. Verder draagt een fraaie omgeving positief bij aan de waarde van het onroerend goed. De gemeente is benieuwd hoe haar inwoners denken over de sturende rol van de gemeente als het gaat om de plannen van henzelf, de buren of elders in de omgeving. Daarom heeft de gemeente een korte digitale enquête opgesteld die u tot het einde van de maand kunt invullen. Op www.middelburg.nl staat een link naar de enquête. Invullen duurt maar 5 minuten en bovendien maken deelnemers kans op het winnen van een tablet. De gemeente nodigt iedereen uit om bij te dragen aan het toekomstbeeld van de gemeente en de enquête in te vullen. Op maandag 1 december rond 12.00 uur wordt landelijk het NL-Alert controlebericht uitgezonden. Aan de hand van dit controlebericht kan je nagaan of je mobiel juist staat ingesteld om NL-Alert te ontvangen. In het bericht is duidelijk aangegeven dat het om een controlebericht gaat en dat je niets hoeft te doen. Heb je jouw telefoon nog niet ingesteld voor NL-Alert? Ga dan nu naar www.nl-alert.nl en kijk hoe je je mobiel kunt instellen. Veel telefoons zijn tegenwoordig al automatisch ingesteld. Waarom NL-Alert? Stel, er breekt een grote brand uit waarbij niet alleen rook, maar ook andere gevaarlijke stoffen vrijkomen. Als je je in de omgeving bevindt en je hebt je mobiel ingesteld op NL-Alert, dan ontvang je een tekstbericht. Hierin staat wat er aan de hand is. En watje het beste kunt doen. Dankzij NL-Alert kunnen in de directe omgeving van de noodsituatie veel mensen worden bereikt en word je beter geïnformeerd. Hoe werkt NL-Alert? Vanuit de meldkamer van de hulpdiensten wordt een tekstbericht over een (dreigende) noodsituatie uitgezonden naar alle mobiele telefoons in de directe omgeving. De berichten zijn geen sms-berichten, maar zo genaamde cell broadcastberichten, vergelijkbaar met een radiosignaal. Daardoor werkt NL-Alert óók als het netwerk overbelast is. NL-Alert is volledig anoniem en helemaal gratis. Op maandag 8 en dinsdag 9 december wordt de parkeergarage Geere afgesloten vanwege werkzaamheden bij de in- en uitgang ter plaatse van de Lange Geere. De ruimte bij de betaalautomaat wordt aangepast. Woensdagmorgen 10 decem ber rond 08.00 uur wordt deze toegang weer opengesteld. U kunt die dagen wel de parkeergarage uitrijden, maar er niet meer in. De in- en uitgang voor voetgangers bij de Beenhouwerssingel blijft open. Op donderdag 20 november organiseerde de gemeente in samenwerking met Madurodam en ProDemos een kinderge meenteraad in het stadskantoor. Een kindergemeenteraad is een goede manier om kinderen meer te leren over de lokale politiek en ze te laten ervaren dat ze daadwerkelijk in vloed kunnen uitoefenen op hun eigen leefomgeving. Door zelf een dag op de stoel van een raadslid te zitten, ervaren ze hoe het is om democra tisch tot beslissingen te komen. De leerlingen droegen projecten voor die zij in de weken vooraf gaand aan de raadsvergadering in hun klas hebben voorbereid. Tijdens de afsluitende vergadering namen de kinderen zelf een politiek besluit over de plannen. Het plan met de meeste stemmen wordt door de ge meente uitgevoerd. Hiervoor heeft Madurodam €2.000,- beschikbaar gesteld. Leerlingen van De Beverburch wilden met hun plan "Kids voor Kids" een moestuin maken in samenwerking met onder andere leerlingen van de Klimop. Zo wilden ze spelend leren. Leerlingen van De Dolfijnenburch hadden het plan om een "Paralympische sportdag" te or ganiseren, waarbij kinderen konden ervaren wat het is om een handicap te hebben. Tenslotte presenteerde de ABS Middelburg hun plan "Beter spelen voor asielzoekerskinderen", waarbij zij de asielzoekerskinderen een warm welkom wilden heten met behulp van het geven van speelgoed en het organiseren van een gezamenlijke spelmiddag. Het laatste plan kreeg uiteindelijk na 3 stemronden de meerderheid en mag dus uitgevoerd gaan worden. 1 madurodam Voorzitter van de vergadering van de kindergemeenteraad wethouder Beekman met leerlingen van ABS Middelburg en een vertegenwoordiger van Madurodam. Foto: Aart van Belzen Op zaterdag 29 november van 10.00 tot 12.00 uur organi seert Stichting Welzijn Middel burg (SWM) het Initiatiefcafé in het paviljoen van Speelhof Hoogerzael. In het Initiatiefcafé kunnen startende en lopende initiatieven elkaar ontmoeten en ervaringen uitwisselen. Ook mensen met een idee om het samenleven in hun wijk of buurt vorm te geven, kunnen terecht voor ervaringen, tips en inspiratie. SWM wil hiermee een lerend netwerk van burger initiatieven stimuleren. De participatiemaatschappij vraagt om een nieuwe rol van burgers en overheid. Met creatieve oplossingen, nieuwe samenwer- kingsnetwerken en gezamenlijke inspanning kunnen gewenste voorzieningen en activiteiten tot stand komen, waar dat niet meer op andere wijze kan. Burgerinitiatieven zijn ideeën van mensen zelf, om hun buurt te versterken, verbinding te leggen tussen verschillende groepen of een knelpunt op te lossen. Voorbeelden zijn het Mamacafé, Vereniging Stadspark Molenwater, Repaircafé, et cetera. Bij burger initiatieven zijn en blijven mensen, zelf verantwoordelijk voor de reali sering en de uitvoering. Het delen van ervaringen en het zoeken naar inspiratie en samenwerking zijn daarbij heel waardevol en dit wil Stichting Welzijn Middelburg graag faciliteren en ondersteunen. Het Initiatiefcafé biedt startende en lopende initiatieven en mensen met een idee om het samenleven in hun wijk of buurt vorm te geven de kans elkaar te ontmoeten, ervaringen uit te wisselen en inspiratie op te doen. Ook mensen met algemene belangstelling voor initiatieven zijn van harte welkom. Er zijn geen kosten verbonden aan deelname. Meer informatie en aan melden: www.welzijnmiddelburg.nl/ vrijwilligerswerk Enkele weken terug riepen we ondernemers en inwoners van de binnenstad, maar ook andere belangstellenden op, om mee te denken over een actieplan voor onze binnenstad. Inmiddels hebben al zo'n 250 mensen de vragenlijst op www. actieplanmiddelburg.nl ingevuld. Wilt u ook meedenken? Vul dan gauw de vragenlijst is. Dit kan nog tot 28 november. Ook in de binnenstad van Middelburg is de leegstand de laatste jaren toegenomen. De gemeente vindt dat een zorgwekkende ontwikkeling en wil dan ook alles op alles zetten om onze binnenstad toekomstbestendig te maken. In een actieplan komt te staan hoe de gemeente Middelburg en de ondernemers samen tot een verbetering van de kwaliteit - en daarmee de concurrentiepositie - van de binnenstad kunnen komen. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem .Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur

de Faam | 2014 | | pagina 9