Lions Club Vlissingen deelt uit gaat op de schop Zeeuwse openbaar vervoer wijktheater zoekt podium colofon De Faam Club x Li,mi lub lissiiiKC„ De jaarlijkse goede doelencheques van Lions Club Vlissingen zijn 12 november uitgereikt door Lions-president Dick Mik. VLISSINGEN - De geldbedra gen gingen dit jaar naar de Voedselbank Walcheren, de Stichting Vakantie Minima Walcheren, de Stichting Kinderdiabetes Zeeland, Pleegoudersupport Zee land en de Stichting Splash Athletics. Ook een project van de kraamafdeling van het ADRZ, Het Herinne ringsdoosje, waarbij de moeder tastbare herinnerin gen meekrijgt na het verlies van haar baby, ontving een cheque. De Lions Club Vlissingen is een serviceclub die zich jaarlijks inspant om allerlei lokale projecten te onder steunen die het geld hard nodig hebben. Deze gelden worden gegenereerd uit de organisatie van het jaarlijk se Lentefeest, de Vlissingse Haringparty en de Bridge drive. Dit jaar leverde dit 20.250 euro op. Zo wordt er gekeken naar welke organisaties zich heb ben aangemeld voor een donatie. Door middel van stemming door de 38 leden MIDDELBURG - Het Zeeuwse openbaar vervoer gaat op de schop. De Provincie is druk bezig het busvervoer in Zeeland aan te besteden voor de periode 2015-2025. Het contract is (voorlopig) gegund aan Connexxion en zou op 14 december moe ten ingaan. Of deze datum gehaald gaat worden is nog maar de vraag. Omdat vervoersbedrijf Syntps bezwaar heeft aan getekend, wordt er met de huidige vervoerders Veolia en Connexxion overlegd om een overgangsconcessie te vormen. Hoe de nieuwe plannen uitpakken is on duidelijk, maar de hoofdlij nen liggen vast. van de Lions Club wordt be paald wie er in aanmerking komt voor een cheque en voor welk bedrag. Ieder jaar worden er zo'n tien aanvragen voor goede doe len gedaan. Voor 2015 zijn Uitgangspunt van de pro vincie is dat er alleen op die plekken en momenten openbaar vervoer wordt aangeboden wanneer daar voldoende mensen gebruik van maken. De basis bestaat uit de trein, het fietsvoetveer en een aantal veel gebruikte buslijnen (kernnet). Aanvul lend daarop zijn er spits- en scholierenlijnen. Het vaste busnet zal niet langer de hele provincie dekken. Dat betekent dat er niet meer in ieder dorp een lijnbus komt, maar er is in elk geval wel een aansluiting op het open baar vervoer. Frits de Kaart, lid van de Provinciale Staten legt uit: "Veel lijnbussen zijn nau- aanvragen gedaan door de Stichting Reddingsorgani satie Zeeland, die honden en geleiders opleidt tot inzetba re teams met als doel het op sporen van vermiste perso nen, voor een GPS-systeem welijks bezet. Het rijden met 'lege' bussen is ongewenst. De oplossing is gevonden in het inzetten van buurtbus sen die door vrijwilligers worden bestuurd. Na 19.00 uur kan met het flexnet worden gereisd. Dat is aan gepast vervoer voor mensen met een beperking dat in de avonduren ook beschikbaar wordt gesteld voor andere reizigers." Omdat er veel gaat veran deren heeft de Statenfractie van de PvdA een Facebook- groep gemaakt voor het openbaar vervoer in Zee land. Doel is een platform te bieden waarop mensen hun ervaringen kunnen delen. De groep is te vinden via 'Openbaar Vervoer Zeeland' op Facebook. voor de honden. Stichting Scouting de Scheldezwer vers deed een aanvraag voor de restauratie van een vlet, Stichting de Huifbedrijven voor de realisatie van een winterstal, Stichting Lente- MIDDELBURG - Stichting Wel zijn Middelburg gaat in no vember van start met een theaterproject voor en door bewoners van alle wijken en dorpskernen van Mid delburg. Het thema van het project is de veranderende rol van de burger in de par ticipatie maatschappij en de vragen die dit oproept. Verhalen en scènes uit het dagelijks leven worden her kenbaar in beeld gebracht en het publiek wordt uit genodigd om hierop te re ageren. Door middel van theater worden dilemma's zichtbaar gemaakt en kan men hierover van gedachten wisselen. De toeschouwers worden bij het theaterstuk betrokken doordat ze zelf het stuk mogen stilleggen. kind voor de aanleg van een belevingstuin, Homestart Walcheren voor een vrijwil- ligersdiner en vereniging Ons Boerengoed vraagt een kleine bijdrage voor het 25- jarig bestaan. Ze kunnen suggesties geven voor in het stuk en de rollen van de spelers. SWM zoekt bewoners die hun verhaal willen Vertellen of mee willen spelen in het theaterstuk. Toneelervaring is niet noodzakelijk. Regis seur Ron Lubbersen en coör dinator Mariska Burger pre senteren op maandagavond 1 december aanstaande in Port hos het idee en de opzet, waarna men zich definitief kan aanmelden. De repetities zullen 3 maanden in beslag nemen, waarna de voorstelling, in het voorjaar van 2015, 12 keer gespeeld gaat worden in alle Middelburgse wij ken/dorpskernen. Belang stellenden kunnen zich aanmelden via m.burger @welzijnmiddelburg.nl of bellen met 06-24549571. WeGeNeR Media KORT NIEUWS Sinterfair in Stromenwijk MIDDELBURG - In grand café Het Getij aan de Oosterscheldestraat 18 in Middelburg wordt 29 no vember een sinterklaas- fair gehouden. Tijdens deze fair zijn er allerlei leuke cadeauproducten te koop, worden oude am bachten gedemonstreerd en zijn leuke en infor matieve stands. Tevens is er een loterij ten bate van Stichting Vogel- en Zoogdieropvang Zeeland De Mikke. Van 14.00 tot 14.30 uur komt Sinter klaas met zijn pieten op bezoek. Ook is er gelegenheid om in het Grand Café te genieten van een hapje en een drankje. De fair is van 10.00 tot 15.00 uur en de toegang is gratis. Subsidies Godshuizen VLISSINGEN - Het Bestuur van de Stichting de Gods huizen heeft voor het jaar 2015 weer een bedrag be schikbaar gesteld voor projecten in de gezond heidszorg die ten goede komen aan de Walcherse samenleving. Privaatrechtelijke organi saties of instellingen die belangstelling hebben, kunnen verzoeken om toezending van het aan vraagformulier en de al gemene voorwaarden. De aanvragen moeten vóór 1 januari ingediend zijn. Nieuw boek Ria Kornelis VLISSINGEN - Ria Kornelis uit Vlissingen heeft een gedichtenbundel getiteld Tijd van loslaten uitge bracht. Het boek is uitge geven via boekscout.nl en telt 52 pagina's. Tijd van loslaten is geïl lustreerd kost 13,95 euro. ISBN: 978-94-0221-137-5 Lezing over Van Dale Driel geeft zaterdag 29 november een lezing in de Hervormde Kerk in Sint Laurens over J.H. van Dale, de auteur van het Groot woordenboek van de Nederlandse taal. Van Driel deed eerder on derzoek naar het leven en werk van Van Dale en pu bliceerde onder meer een biografie. De lezing begint om 20.00 uur. Ook zullen enkele korte filmpjes en een do cumentaire over het leven van de woordenboekma ker gepresenteerd wor den. Toegang kost 5 euro, jon geren tot 16 jaar gratis. 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 26 november 2014 5 lub YlteMJcD Umh Cl»b VÜssingei Uitingen De Lions Club Vlissingen deelt ruim twintigduizend euro aan cheques uit aan goede doelen in Zeeland. Foto: PR door Conny den Heijer door Carrie Frederiks Buurtbus Suggesties Adv«rt* ntieverlcoop tn media-advies Pieter Karman E adverteren^eeiand@ wegenermedia.ni T 06-54267116 Familieberichten E familieberichten@weger>ermedia.ni T (088) 01372 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via wwyvfamilieberichtenonline.nl Rubrieksadvsr te nties E tetesales.rubrieks@wegenermedia.nl T (088) 0139999 Kantooradres Edisonweg 37E, 4382 NV Vlissingen Website wwwde-faam.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Druk Wegener Nieuwsdruk Redactie en persberichten Michiel Bouwman E redactie.faam@ wegenermedia.nl T (088)0130920 Redactie Michiel Bouwman (föto), Harmke Kik, Frank Hussiage, Manna Meijers, Dennis Rijsbergen (redactiechef) Bezorgklachten www.deweekkrantn^verspreidldachten T(0900)424 5726 Algemene voorwaarden en overige informatie (zoals advertentie-tarieven en oplage) www.wegenermedia.nl De Faam is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV Wegener Media BV O Secretaris I. Hillemans: postbus 3200,4380 DD Vlissingen. Tel: 0118-425435 ofe-mail: i.hillemans@adrz.nl SINT LAURENS - Lo van O Kaarten verkrijgbaar aan de kassa van de Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69 in Sint Laurens. Ook de Zeeuwse buschauffeurs verkeren in onzekerheid over het voortbestaan van 'hun' buslijn. Foto: Carrie Frederiks

de Faam | 2014 | | pagina 5