okin Zeeland broodnodig I leultke Wie maakt de leukste surprise? Liesbeth vindt de cadeaubon Cf Mango Courgette Avocado Bospeen £[T Strenge criteria voor klanten voedselbank van... MELIESTE Wat is de gezelligste winkel van Vlissingen? Glashandel 2 stuks voor maar 2 stuks voor maar' euws 4/laanderen, veruit Zeelands grootste, nog niet eens meegerekend. ke- het Dok doe oor at". en- Kis 30 L00 bi bs, in- op vat eel [ir- rd- eft ad, tte, jes er en rm en en F 3 begon in 2004 met zo'n 20 gezinnen. Nu varieert het tussen de 270 en 290. "Wat we krijgen dat geven we uit, er bestaan geen standaard pakketten", zegt voorzitter Emmy de Kraker. De ene week krijg je dus meer dan de andere. Walcheren pro beert ruim brood, pasta of rijst met saus, conserven, vlees en koek en snoep mee te geven. Groente en fruit hangt erg van de leveran ciers af. Vleesbeleg is er haast nooit, zuivel af en toe. "Kerken collecteren regel matig voor ons, daarnaast zijn er initiatieven van scholen, clubs en instellin gen. Voor inzamelingen ge ven we liefst een lijstje met houdbare producten. We zijn afhankelijk van acties en dankbaar voor de bereid heid om te helpen. We wil len altijd het verhaal achter de voedselbank komen toe lichten, van vrouwenver eniging tot in een bedrijf". Ook in Walcheren zijn er initiatieven rond de feestda gen, zoals van de school Het Kompas in Oost-Souburg, van Arduin en van de vei ligheidsregio Zeeland. Het Leger des Heils geeft rondom de kerstdagen aan De voedselbanken zijn aangesloten bij de Vereniging van Nederlandse Voedselbanken en hanteren hun criteria. Het netto maandbedrag dat na aftrek van vaste lasten overblijft mag niet hoger zijn de 180 euro. Voor de tweede volwassene mag je er 60 euro bij optellen en voor elk kind tot 18 jaar 50 euro. Op Walcheren en Schouwen-Duiveland kom je alleen binnen na verwij zing door een officiële instantie. In Goes mag je het rechtstreeks vragen, maar er volgt een intake door een onafhankelijke instantie en Tholen doet alles nog zelf. De instantie die de intake afneemt houdt ook de vinger strak aan de pols voor de ontwikkeling van de finan ciële situaties middels controles van bankafschriften, salarisstroken et cetera. Je krijgt sowieso maar voor en kele maanden een pakket, daarna volgt een evaluatie. De auto kan echt nodig zijn. Je kan een pakket hebben als je een koopwoning hebt, maar ontslagen bent, in de schuldsanering zit en het huis niet verkocht krijgt. VLISSINGEN - Afgelopen week zochten we de leukste Zwar te Piet! Nel de Meij stuurde ons deze vrolijke Zwarte Piet. Deze Zwarte Piet was dit weekend aangekomen in Zeeland en staat nu al pro- minént in De Faam! Ook voor volgende week zijn we weer op zoek naar leuke, grappige en ontroerende fo to's. We blijven nog even in Sin terklaassferen.... Voor de komende week zoeken we namelijk de allerleukste surprise. Heb je een origi nele bijzondere surprise ge maakt? En denk je dat deze zeker het vermelden waard is? Mail dan een foto van jezelf met je surprise naar redactie, faam® wegenermedia.nl Je kunt de foto ook gelijk up- loaden op onze Facebookpa- gina. Zoek op Facebook naar 'de leukste van Walcheren' en maak iedereen deelge noot van je kunstwerk. De mooiste surprise plaatsen we volgende week in De Faam. alle vier de voedselbanken pakketten om die door hen verder te laten verspreiden. Ook supermarkt Jumbo geeft dit jaar aan alle klanten van Nederlandse voedselbanken een pakket. MIDDELBURG - Liesbeth van der Weele uit Middelburg heeft de eerste cadeaubon van 25 euro vorige week ge vonden. De bon lag verstopt op de Markt in Middelburg. "Toen ik de oproep las kon ik er niets bij bedenken. Maar toen ik 's ochtends vroeg over de Markt naar mijn werk ging snapte ik het ineens: tussen het 'fon- tein'-stadhuisje en het echte stadhuis." Op de zéér uit gebreide verlanglijstjes van haar kindertjes staat meer dan genoeg waar ze de bon aan kan besteden. VLISSINGEN - Wat is de gezel ligste winkel in de gemeente Vlissingen? Die vraag wordt beantwoord na afloop van de verkiezing die tot en met 9 januari loopt. Na die datum zijn er twee titels te winnen: de titel voor het hoogste ge middelde cijfer en de titel voor de meeste stemmen. De winnaars gaan door naar de finale die wordt gehouden van 5 tot en met 23 februari. Bij het üitbrengen van een stem wordt een rapportcijfer gevraagd voor vier criteria: sfeer, klantvriendelijkheid, prijs/kwaliteitsverhouding en medewerkers. Al 75 jaar transparant Livingstoneweg 20 GOES www.mellesteglas.nl onbetwist uw saladespecialist 'Ready to eat' per Mooie Hollandse De laatste van 1 seizoen per bos wwwjamilierestauranfeetptezier.nl Zuiverseweg 2. Aagtekerfce vwvw.zwicraantijn.nl 14-2 O www.de-faam.nl De Faam woensdag 26 november 2014 3 30. Houdbaar We zien ze overal op het moment. Maar wij vonden de Zwarte Piet van Nel de Meij de allerleukste! Foto: Nel de Meij door de redactie De leukste surprise n en med i werkster Jocelijne Balt (middelste personen, blauwe fleece) geven voedselpakketten uit bij de voedselbank •tussen een flinke wachtrij. Foto-.Johan van der Heijden Liesbeth heeft een zoontje van 8 en een dochtertje van 5: de perfecte leeftijd dus voor het sinterklaasfeest. Foto: Ingrid Borger O www.gezelligstewinkel.nl Mooie grote onnrn rm pph www.groenteschuurtje.nl tel: 0118591459 Serooskerke richting Oostkapelle

de Faam | 2014 | | pagina 3