Frisse lucht voor frisse start ZEEUWSEPODIA "Als je van boeken houdt, hoor je op Dizzie.nl!" De mooiste boeken ontdek je samen! I A"' C& Blijf op de hoogte van het laatste boekennieuws Houd een eigen blog bij Koop de beste boeken direct online Het Duitse Venta Luftwa- scher GmbH is uitvinder van de Airwasher, het eerste en enige apparaat dat de lucht bevochtigt en gelijktijdig reinigt volgens de methode van koude verdamping. Dochteronderneming Venta Benelux B.V. is dit jaar twin tig jaar actief in de Benelux en zorgt voor de distributie. Bij koude verdamping wordt de lucht in het appa raat langs een stapel lamel len gevoerd. De aanwezige luchtverontreiniging wordt op een bevochtigde opper vlakte geblazen en blijft dan op deze oppervlakte plak ken. Doordat de lamelrollen draaien wordt de verontrei niging eraf gewassen en zakt vervolgens naar de bodem. De ingevoerde lucht neemt automatisch de juiste lucht vochtigheid aan en verlaat gereinigd het apparaat. De noodzaak van bevoch tigen wordt door heel veel mensen zwaar onderschat. Alles droogt langzaam uit. Vooral in de winterperiode is de relatieve luchtvochtig heid in de meeste ruimtes te laag. Als de verwarming brandt gaat het vochtgehalte naar beneden. Met vaak een droge huid, branderige ogen en problemen aan de lucht wegen tot gevolg. Daarnaast kunnen bijvoorbeeld ook houten vloeren en kostbare meubelen gaan scheuren. De Airwasher is een nood zakelijk apparaat in moder ne woningen. Deze zijn vaak zo goed geïsoleerd dat er geen natuurlijke luchtcircu- latie aanwezig is, terwijl ook vloerverwarming ervoor zorgt dat alles langzaam be gint uit te drogen. Eenvoud, hoge kwaliteit en gebruiksgemak zijn de succesfactoren van de Air washer. Met een maximum verbruik van 8 Watt aan stroom is het apparaat bij zonder energiearm. Boven dien is het praktisch geluid loos en zijn er geen filters nodig. Niet zo raar dus dat de Airwasher al in meer dan 100.000 huishoudens en kan toorruimtes zijn werk doet. De Venta Airwasher wordt verkocht via Expert, Ha- rense Smid, Micro Electro, Media Markt en een groot aantal parketzaken en overige elektronicazaken. Sinds kort ook via de web site www.venta.nl. Venta heeft door de jonge Nederlandse kunstenaar Michael Burgers een aantal Airwashers exclusief laten beschilderen, om het jubi leum te vieren. Met de aan koop van een Airwasher in december, januari en febru ari kunnen klanten één van de drie design Airwashers winnen. De uitslag wordt medio maart 2015 bekend gemaakt. Het aankoopbedrag van de drie prijswinnaars wordt door Venta aan een goed doel geschonken. Dit doel wordt gekozen door de deelnemers en aan het eind van de actie bekendgemaakt. WOENSDAG 26 NOVEMBER Land van over zee, toneel Locatie: Schouwburg Middelburg, aan vang: 20.00 uur. www.zeelandtheaters.nl Maikel Harte, cabaret Locatie: Nieuwe Kerk in Zierikzee, aan vang: 20.15 uur. www.zeeuwsepodia.nl DONDERDAG 27 NOVEMBER Fubar en Rajo en zijn Broer, twee caba retvoorstellingen Locatie: Podium 't Beest in Goes, aanvang: 20.00 uur. www.tbeest.nl Ton Kas, cabaret Voor zijn voorstelling 'Eerste Klootviool' heeft acteur/schrijver Ton Kas de beste grappen van de wereld verzameld en er zijn biografie mee geschreven. Locatie: Schouwburg Middelburg, aanvang: 20.00 uur. www.zeelandtheaters.nl Ronald Snijders, cabaret 'One Man Show'. Locatie: Weverij in Zie rikzee, aanvang: 20.15 uur. www.zeeuwsepodia.nl VRUDAG 28 NOVEMBER Land van over Zee, toneel Locatie: Dorpshuis Luctor et Emergo in Rilland (let op: was De Meiboom in Krab- bendijke!), aanvang: 20.00 uur. www.podiumreimerswaal.nl Een goed nest, toneel Naar het boek van Tessa de Loo. Locatie: Schouwburg Middelburg, aanvang: 20.00 uur. www.zeelandtheaters.nl De Druivenpluk en De Barrière, toneel Locatie: Vestzak99 te Vlissingen, aanvang: 20.30 uur. www.zeeuwsekomedie.nl Boaz Black is Back, Revival show, mu ziek Uniek en eenmalig concert van de der- tienkoppige soulband. Locatie: Schutters hof in Middelburg, aanvang: 21.00 uur. www.cultuurpodiazeeland.nl ZATERDAG 29 NOVEMBER Maikel Harte, cabaret Locatie: Onder de Toren in Wissenkerke, aanvang: 20.00 uur. www.cultuurpodiazeeland.nl Een Bruid in de Morgen, toneel Toneelstuk van Hugo Claus. Locatie: Mid delburgs Minitheater, aanvang: 20.00 uur. www.middelburgsminitheater.nl Opera per tutti, opera voor iedereen Afwisselend programma van Beethoven tot Bizet, van Monteverdi tot Mozart. Locatie: De Vroone in Kapelle, aanvang: 20.00 uur. www.kapellecultureel.nl De Règahs, muziektheater Spéluh!, Haagse 'flamingo'-groep. Loca tie: Dorpshuis Renesse, aanvang: 20.15 uur. www.zeeuwsepodia.nl De Druivenpluk en De Barrière, toneel Locatie: Vestzak99 te Vlissingen, aanvang: 20.30 uur. www.zeeuwsekomedie.nl Bonnie Raitt Tribute Band Locatie: Café 'ut Babbelaertje' in Middel burg, aanvang: 21.00 uur. Popa Chubby, blues Optreden van imposante en getalenteerde bluesrocker. Locatie: De Piek in Vlissin gen, aanvang: 21.00 uur. www.depiek.nl en www.cultuurwerf.nl ZONDAG 30 NOVEMBER Encore, klassiek lunchconcert Accordeon-ensemble Encore met werken van Piazzolla, Karl Jenkins en Curt Mahr. Locatie: Historische Kerk Souburg, aan vang: 11.30 uur. www.historischekerksouburg.nl Muis en Leeuw, Sinter-Meezing-Concert Locatie: Schouwburg Middelburg, aan vang: 14.00 uur. www.zeelandtheaters.nl Naar de Haaien, klassiek kinderconcert Voor kinderen vanaf 5 jaar; verhalen en muziek. Locatie: Zeeuwse Concertzaal in Middelburg, aanvang: 14.30 uur. www.zeeuwseconcertzaal.nl Slagwerkfestival Euterpe Locatie: De Stenge in Heinkenszand, aan vang: 14.30 uur. www.euterpeheinkenszand.nl De Druivenpluk en De Barrière, toneel Locatie: Vestzak99 te Vlissingen, aanvang: 15.00 uur. www.zeeuwsekomedie.nl Craig Sutton, flamencomuziek Flamenco met een rauw randje van gypsy- jazz, rumba en ska. Locatie: Kloveniers doelen in Middelburg, aanvang: 15.00 uu r. www.drukkerijmiddelburg.nl Miroir de Musique o.l.v. Baptiste Romain, klassiek concert Programma met werken van Josquin des Prez, Jakob Obrecht en Adriaen Willaert. Locatie: St. Jacobskerk in Vlissingen, aan vang: 15.30 uur. www.muziekpodiumzeeland.nl Poliana Vieira, soulmuziek Programma met verschillende muziek stijlen. Locatie: De Piek in Vlissingen, aanvang: 16.00 uur. www.depiek.nl en www.cultuurwerf.nl C.C. the Cruisers, live muziek Locatie: Strandbrasserie De Landing in Baarland, aanvang: 16.00 uur. www.strandbrasseriedelanding.nl Grandpa Nick Sessieband, met Lesley van der Aa, muziek Gastoptreden van Lesley van der Aa. Lo catie: Café Brooklyn in Middelburg, aan vang: 17.00 uur. www.grandpanicksessieband.nl Tape-it, muziek Optreden van Zeeuwse band Tape-It uit de seventies die zich in 5 jaar heeft ont wikkeld tot een formatie met een herken baar eigen geluid. Locatie: Café Juliana in Colijnsplaat, aanvang: 17.00 uur. www.tape-it.reijnierse.nl DINSDAG 2 DECEMBER Philharmonie Zuidnederland, klassiek Vijfde Symfonie van Beethoven. Locatie: Zeeuwse Concertzaal in Middelburg, aan vang: 20.00 uur. www.zeeuwseconcertzaal.nl Jacob Bro Trio, jazzmuziek Rijke melodieuze composities. Locatie: Schuttershof in Middelburg, aanvang: 21.00 uur. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 26 november 2014 30 Veel mensen klagen dagelijks over de veel te doge lucht. Dit heeft als gevolg een schrale huid, gesprongen lippen, bran derige ogen en, vooral bij kinderen, problemen met de luchtwegen. Met de Airwasher behoren deze problemen tot het verleden. Functie van de Airwasher Vooral bij kinderen zorgt droge lucht in huis vaak voor luchtweg problemen. Jubileumactie 1 Maikel Harte op zaterdag 29 novem ber, Onder de Toren in Wissenkerke Tape-it op zondag 30 november in Café Juliana in Colijnsplaat Jacob Bro Trio op dinsdag 2 decem ber in Schuttershof Middelburg www.muziekpodiumzeeland.nl

de Faam | 2014 | | pagina 38