Marijn Grootjans' Wave verovert voetbalwereld 28 N0V - 13 DEC 2014 EINDEJAARSACTIE Si UIT DE REGIO f - m $2 OP GRATIS KOZIJNEN ZONWERING Low budget Buurtzorg Plus-team culinair gemeten verbetert de thuiszorg BINNENZONWERING! Marijn Grootjans uit Westkapelle studeerde onlangs af aan de Technische Universiteit in Eindhoven. Zijn afstudeerproject was 'Wave', een grafiek waarmee je op elk willekeurig moment van een voetbal wedstrijd kan zien wie de boven liggende partij is. MIDDELBURG - Wave ging dankzij internationale be langstelling tijdens het WK zelfs de hele wereld over. Grootjans begon ermee in februari en klopte aan bij Infostrada Sports uit Nieu- wegein, een van de grootste bureaus ter wereld op het gebied van sportstatistie ken. Grootjans was geïnspi reerd door een rugby-app waarmee je kon zien welk team de meeste meters op het veld had veroverd. Zo iets wilde hij ook en zo ont stond zijn idee. Maar hoe stop je alle gebeurtenissen tijdens een voetbalwedstrijd in een 'betrouwbare'- gra fiek? Dankzij het grote net werk van Infostrada sprak Marijn met experts die wel een idee hadden hoe je de events moest benaderen. En zo stelde men samen welke statistieken aangeven welk team de meeste aanvalsdrift heeft. Goals en schoten tel len in de grafiek even zwaar mee, maar daar zit nou juist nog een van de verbeterpun- ten. Want je zou het aantal nog te spelen speelminuten .en de stand van dat moment mee kunnen laten tellen. En hoe zet je schoten in per spectief? Maar dat klinkt ook weer simpeler dan dat het is. Na afloop van het WK hoorde Marijn dat Match of the Day van de BBC en de Engelse Premier Leagueclub Leicester City belangstelling hadden getoond voor Wave. Marijn heeft nog veel meer ideeën om nog meer met grafieken uit voetbaldata te halen. Je hoeft maar een sta tistiek te noemen of ze heb ben hem bij Infostrada, dus da's het probleem niet. En het basisidee zou eventueel ook toepasbaar zijn op an dere sporten. Maar voorlo pig zit dat er niet in. Marijn is weer terug in Westkapelle en gaat binnenkort begin nen aan een nieuwe baan in Zeeland. MIDDELBURG - De Lande lijke HeerlijklOdaagse vindt plaats tot en met 30 november. Tijdens de Heer lijklOdaagse kunt u bij top restaurants culinair genie ten tegen gereduceerd ta rief. Een driegangen diner kost deze dagen 25 euro. Op Walcheren doen Restau rant Scherp in Middelburg, Restaurant Nummer 7 in Middelburg en Restaurant de Gevangentoren in VI is- singen mee. Alle drie deze restaurants staan in de 2015 editie van de restaurantgids Lekker en behoren daarmee tot de 500 beste restaurants van Nederland. Bazar in Westkapelle WESTKAPELLE - Gelijktijdig met de intocht van Sin terklaas in Westkapelle, houdt de Bazarcommissie de Bazar. Die speelt zich af in "Westkapelle Herrijst", Markt 79 en er wordt begon nen om 15.00 uur. Er zijn zes onderdelen: het Rad van Fortuin, grabbelton, draai bord met pijl, darten, sjoelen en prijsschieten. De Bazar duurt tot 21.00 uur. Na af loop, om ongeveer 21.15 uur draaien de Westkappelse dj's Adri en Maarten. VEERE - Terwijl de thuiszorg zwaar onder druk staat door dreigende bezuinigingen, heeft Buurtzorg een nieuwe manier gevonden om de sec tor beter te maken. Buurt zorg Plus is een toevoeging aan het bestaande zorgaan bod van Buurtzorg. De orga nisatie heeft momenteel 650 thuiszorgteams werkzaam in het hele land. Buurtzorg wordt gezien als een inno vatieve thuiszorgorganisatie vooral omdat het door haar werkwijze een eind maakt aan de bureaucratie in de zorg. Zij heeft een hoge te vredenheidsscore bij zowel werknemers als cliënten. Bijna alle politieke partijen noemen Buurtzorg als voor beeld van hoe de zorg in de toekomst zou moeten functi oneren. Het Buurtzorg Plus team is een toevoeging aan het reguliere zorgaanbod van de thuiszorgorganisatie. Bij Buurtzorg Plus werken gespecialiseerde fysio- of oefentherapeuten en ergo therapeuten nauw samen met de wijkverpleegkundi gen en ziekenverzorgenden. Zij brengen in kaart wat het functioneren van thuiswo nende patiënten belemmert en bedenken oplossingen op maat. Het gaat bijvoorbeeld om aanpassingen in huis en het bieden van praktische oefentherapie waardoor hun conditie vooruitgaat, ze beter kunnen functioneren en lan ger en veiliger thuis kunnen blijven wonen. Onderzoek toont aan dat deze werk wijze zeer positieve gevol gen heeft. Patiënten worden zelfstandiger, mantelzorgers voelen zich ondersteund, de zorg is beter op elkaar afge stemd en het werk van de wijkverpleegkundigen en ziekenverzorgenden wordt minder zwaar. I President Rooseveltlaan 735 4383 NG Vlissingen. T 0113 - 56 40 04 T 0118 - 41 84 77 info@hogazon.nl D facebook.com/Hogazon www.hogazon.nl C www.de-faam.nl Marijn Grootjans met op de achtergrond een projectie van de WK-wedstrijd Nederland-Spanje. Foto: PR De Faamwoensdag 26 november 2014 27 door Mark Lobbezoo O Reserveren is alleen mogelijk via www. heerlijk10daagse.nl O www.noormannen.nl Met de start van een Buurtzorg Plus-team in Veere heeft Buurtzorg opnieuw een succesvol project gelanceerd. Foto: PR 1 Hogazon.nl acties en/of kortingen. Op deze actie zijn actievoorwaarden van toepassing. Linda Sinac H Simon van Lit

de Faam | 2014 | | pagina 35