Dubbele feeststemming in Dauwendaele De Tamboer vernieuwd ONDERNEMERS De olmen Schoonheidssalon varThetjaar?16 Essence, 25 jaar jong KORT NIEUWS Tweede leven voor merkkleding MIDDELBURG - Middelburg heeft sinds maandag een nieuw winkelconcept onder de naam Paskamer tje. Vrouwen kunnen hun merkkleding inbrengen die in het Paskamer tje wordt verkocht. De inbrenger ontvangt 40 procent van de verkoop prijs. Dergelijke winkel concepten bestaan al in andere steden maar nu ook in de Segeersstraat 39 in Middelburg. De kleding hangt een kwartaal in de winkel. Kleding die bij wisse len van het seizoen niet verkocht is, kan worden opgehaald. Anders wordt het geschonken aan een goed doel. Cursus 'Je eten slim kiezen' MIDDELBURG-Vanaf woensdag 7 januari is er in Middelburg een nieuwe stoomcursus van een maand voor mensen die willen afvallen en daarom hun eten slimmer willen kiezen. Hij bestaat uit een workshop, een intensieve e-mailcursus en drie com pacte (live)workshops via internet. Belangstellenden kunnen zich voor 57 euro inschrijven via internet. In plaats van lijstjes met verboden of verplichte producten te krijgen, leren ze logisch nadenken over (zin in) eten, zodat ze hun eigen keuzes goed kunnen onderbouwen. De cursus wordt verzorgd door Mu- riël Hendrikx in samen werking met voedingswe tenschapper Meijke van Herwijnen. Vragen zijn welkom via muriel@vi- siom.nl of tel.06-50507007. Seminar 'Jongeren en rouw' met Anita Witzier VLISSINGEN - Monuta houdt op 16 december van 20.00 tot 21.00 uur een live on- line seminar voor ouders, verzorgers en andere be trokkenen als hulpverle ners en leerkrachten over het omgaan met jongeren in rouw. De presentatie en begeleiding is in handen van Anita Witzier en rouw- deskundige Leoniek van der Maarel. MIDDELBURG - Peter Zuidijk, voorzitter van de onderne mersvereniging Winkelcen trum Dauwendaele, heeft nog een feestelijke primeur in petto: "De plannen voor Dauwendaele zijn door de gemeenteraad goedgekeurd. Wij krijgen subsidie voor het realiseren van een heel nieuw winkelcentrum op deze plek. Daar zijn wij ont zettend blij mee want wij zijn al tien jaar bezig om dat voor elkaar te krijgen. Wij kunnen nu aan de slag om de nieuwe plannen in te vullen. De Vereniging van Eigenaren moet zich daar nog over buigen én beslis- sen." Een enorme boost voor winkelcentrum Dau wendaele waar de komende tijd veel activiteiten worden georganiseerd. Zaterdag 29 november komt Sint Nico- laas in gezelschap van drie Zwarte Pieten van 14.00 tot 16.30 uur het winkelcen trum bezoeken. De Sint be zoekt iedere winkel en de Pieten doen leuke spelletjes met kinderen. Dauwendaele is dan helemaal in Sinter klaassfeer gehuld en alle winkels haken daar op in om er een mooi en vrolijk kinderfeest van te maken. Peter Zuidijk: "Op deze ma nier willen wij laten zien dat wij er zijn voor de wijk en voor onze klanten. Na Sinterklaas gaan we naar kerstmis toe en wordt het hele winkelcentrum in een gezellige en aansprekende Kerstsfeer aangekleed." Zaterdag 20 december rond 11.00 uur komt de kerstman en die deelt lekkernijen en snoepgoed voor de kinderen uit. Er is dan speciale sfeer verlichting met müzikale omlijsting door Fred Brat- vogel die moderne kerstmu- ziek speelt op zijn keyboard. Alle winkels stralen uit dat het kerstmis wordt en heb ben speciale acties gericht op Kerst en de jaarwisse ling. Zuidijk: "De Kerstman komt in zijn arrenslee, een leuk fotomoment voor kin deren én volwassenen." MELISKERKE - Vakantiever blijf de Olmen in Meliskerke is één van de zes genomi neerde accommodaties van de verkiezing Vekabo Lo- geeraccommodatie van het jaar 2015'. De Vekabo logeeraccommo- daties bestaan uit groeps- verblijven, B&B's, vakantie huisjes, (boerderij) kamers, studio's, chalets en pipo- wagens. De Olmen komt uit voor de regio Zeeland. De gasten van het logeer- bedrijf spelen een belang rijke rol bij de verkiezing: zij stemmen op de locaties die volgens hen voor de ti tel in aanmerking komen. Een jury heeft vervolgens per regio een genomineerde gekozen. Deze regionale winnaars strijden voor de landelijke titel Vekabo Lo- geeraccommodatie van het Jaar. De jury lette behalve op stemmen van de gasten ook op de algemene uitstraling en gastvrijheid. WESTKAPELLE - Schoonheids salon Essence bestaat 25 jaar en eigenares Mona Gabriëlse viert dat met een Open Dag op zaterdag 6 december van 13.00 tot 17.00 uur. Iedereen kan binnenlopen. Mona, haar collega Mar- ja, een visagiste en twee schoonheidsspecialistes staan klaar. Men kan zich laten opmaken door een vi sagiste en zelf het effect zien van de nieuwe Rosa Graf be handeling met de Ultra Lift, een apparaat dat de huid verstevigt en pigment ver bleekt. Maak gebruik van de jubileumactie 25 procent korting op Arnaud produc ten of krijg bij aankoop van een oogschaduw een eye stylist gratis. "De start was in 1989 in de Julianastraat. Tien jaar ge leden zijn we verhuisd en hebben de schoonheidssa lon aan het huis gebouwd", zegt Mona. "In al die tijd is een fijne vaste klantenkring opgebouwd met een goede spreiding in de regio, ook buiten Zeeland." Mona is gecertificeerd voor zes Anbos specialisaties: elektrisch ontharen, IPL ontharen, acnébehande lingen, PMU permanente make-up, lymfe drainage en camouflage. Zij heeft ook diploma's voor Stivas A en B, Niveau 4 en vergunning GGD. Zorgverzekeraars kun nen vergoeden. Tijdens de Open Dag mogen bezoekers raden hoeveel cerasomen er op een schaaltje liggen om een Rosa Graf behandeling te winnen. Schoonheidssa lon Essence werkt alleen op afspraak. Schoonheidssalon Essence, Eva Besnyöstraat 14, West- kapelle. Tel. 0118-576042. Scherp presenteert 'Lange Jan' MIDDELBURG - Restaurant Scherp in Middelburg pre senteerde gisteren twee nieuwe pizza's, vernoemd naar de Lange Jan. Het idee is afkomstig van Mart Scherp, die het gerecht heeft ontwikkeld met knipoog naar welstand en gemeente. Er is een speciale Lange Jan 'pizzadoos' ontworpen met kleuren volgens het kleu- renbeleid beschermde stads gezichten van de gemeente Middelburg: grachtengroen, de luiken met roodwitte ruit refereren naar de luiken op de Lange Jan. Restaurant Scherp biedt de liefhebber twee opties: de Lange Jan Vleesch en de Lange Jan Visch. De Lange Jan Vleesch heeft een dunne krokante bodem met eigen geïmporteerde olijfolie uit Luca, Zeeuws zeekraalzout, Chiazaad en Amaranth. Met kruidige V.O.C spece rijen gepekelde en gerookte Pastrami van Zeeuws wei- derund, zoetzure biologi sche groentes, piccalilly, oude Loverendale kaas van boerderij Ter Linde en ei dooier gegaard op 65 graden met zwarte peper. De Lange Jan Visch heeft eveneens een dunne bodem maar heeft ambachtelijk ge rookte paling, Zeeuwse gar naaltjes, creme van gerookte paling en zoetzure biologi sche groentes erop. MIDDELBURG - Eigenaren zijn Paul en Carolien Sanders en Robbert Felius. De afgelo pen weken is het interieur van De Tamboer vernieuwd en zijn de wanden opnieuw gedecoreerd. "Het vorige in terieur dateert van 2005. Het was tijd voor wat frissere, nieuwe aankleding", zegt Carolien. "Het meubilair is vervangen. Er zijn nieuwe tafels en stoelen. Wij hebben gekozen voor een warme en gezellige kleuren: een combinatie van donker bruin naar beige, eigenlijk cacao tinten. Ook de bar is aangepast." De wanden lij ken lichter en ruimer met rondom kleine spiegels die een speels ruimte-effect geven. Trommen, prenten en leuke decoraties aan de wanden en de pilaren staan voor het unieke karakter van De Tamboer. Voor haar gasten serveert De Tamboer een verbouwingsaanbie ding: een driegangenmenu voor 25 euro inclusief één glas wijn, bier of fris en een kopje koffie of thee na. Gast vrouw Carolien: "Wij heb ben een uitgebreide kaart. Specialiteiten spare-ribs, steak Tamboer, mixed grill en, de T-bone steak is weer terug. Er is een wekelijks wisselend menu dat de sei zoenen volgt. Ook zijn er verschillende kindermenu's én een speelhoek." Vooral op zaterdag is reserveren aanbevolen. Rolstoelvrien- delijke entree. Parkeergele genheid in de directe om geving. Maandag gesloten. De Tamboer, Plein 1940 6, tel. 0118-612117. De komende tijd bezoekt een mystery guest de locatie en onderwerpt deze aan een kritische beoordeling waar in hij of zij kijkt naar onder andere de gastvrijheid en sfeer. De winnaar van de verkiezing wordt bekend gemaakt op woensdag 14 januari 2015 om 13.00 uur tijdens de Vakantiebeurs in Utrecht. O De cursus start op 7 januari met de workshop Food. Locatie: het paviljoen van Speelhof Hoogerzael, Seisweg 83 in Middelburg. Tijd: inloop vanaf ig.15 uur, start ig.30 uur tot 21.30 uur. Deelname alleen mogelijk na inschrijving via de website, wegmetdeweegschaal. nl O Deelname aan het seminar is gratis. Het seminar is te bekijken via de pc, tablet of smartphone. Inschrijven: www.evenstilstaanbij.nl O www.de-faam.nl De Faam woensdag 26 november 2014 21 De ondernemers en winkeliers in Winkelcentrum Dauwendaele zijn al helemaal klaar voor de komende feestdagen die beginnen met het Sinterklaasfeest en zich uitstrekken tot de kerstdagen en de jaar wisseling. doorLeon Janssens Voorzitter Peter Zuidijk: "Winkelcentrum Dauwendaele is er voor de wijk en onze klanten." Foto: Leon Janssens Strijd door Leon Janssens Opties Paul en Carolien Sanders en Robbert Felius heten de gasten welkom in het vernieuwde interieur van De Tamboer; www.detamboer.info Foto: Michiel Vermet Steakhouse De Tamboer is een begrip voor velen. Wie van een goed stuk vlees houdt, visliefhebber is of voor vegetarisch gaat, kan terecht bij dit gezellige familierestaurant. door Leon Janssens Mystery Mona Gabriëlse: "Er is in die 25 jaar een fijne vaste klantenkring opgebouwd." www.salonessence.nl Foto: Leon Janssens

de Faam | 2014 | | pagina 29