fik ■H hem goed onderwijs WONEN Einde aan royaal taksvrij schenken V Wi t .M A 1 Bosch in de prijzen met plan voor groen witgoed AM Zeeland bouwt weer in Mortiere V/ WE VECHTEN VOOR HUN RECHTEN zoaCv De eenmalig verhoogde vrij stelling tot 100.000 moet vóór 1 januari 2015 aan de woningaankoop worden besteed of vóór 1 januari 2015 zijn gebruikt voor de aflossing op een eigenwo- ningschuld. Voor een huis in aanbouw geldt enige coulance. Er mag dan ook in 2015 nog gebruik wor den gemaakt van de tijde lijke verruiming. Er moet dan in 2014 een deel van het geschonken bedrag zijn besteed aan minimaal de eerste termijn van het aan koopbedrag. Het nog niet gebruikte schenkingsbe drag moet worden aange wend aan de eerstvolgende bouwtermijn(en) in 2015. Ook is het mogelijk om in 2014 nog tot 100.000 vrij gesteld te schenken, als het bedrag in de periode 2014, 2015, 2016 wordt besteed aan onderhoud of verbete ring van een woning die al in 2014 in bezit is van de be gunstigde. Tip 1) Maak nog gebruik van de in 2014 eenmalig verhoogde vrijstelling voor de woningschenking van maximaal 100.000. De gene die de woningschen king in 2014 heeft ontvan gen, moet dan uiterlijk in februari 2015 een aangifte schenkbelasting bij de Be lastingdienst indienen. An ders moet er alsnog schenk belasting worden betaald over het ontvangen bedrag. Tip 2) De schenking mag ook worden gebruikt voor de aflossing van een rest schuld na verkoop van de eigen woning, ontstaan op of na 29 oktober 2012. f*- "i' Zuinig het huis verwarmen Met het stookseizoen in vol le gang, wordt er weer een beroep gedaan op de ver warming. Door slim te sto ken kan tot 600 euro per jaar bespaard worden, zonder aan comfort in te leveren. Let op de volgende tips: - Zet de thermostaat's nachts op 15 graden, besparing ge middeld 80 euro per jaar. - Zet de thermostaat overdag bij afwezigheid op 15 gra den (140 euro per jaar). - Ruimtes waar niemand is niet verwarmen en tussen deuren sluiten (200 euro per jaar). - Slaapkamer niet verwar men (70 euro per jaar). -Een uur voor het slapen gaan u gaat slapen de ther mostaat op 15 graden zet ten, (20 euro per jaar). - Stoken op 19 in plaats van 20 graden (80 euro per jaar). Los kleine hypotheek versneld af Het eigenwoningforfait voor woningen met een eigenwo- ningwaarde tussen 75.000 en 1.040.000 gaat in 2015 van 0,70% naar 0,75% om hoog. Tip: Het is dus voorde lig om een kleine hypotheek dit jaar nog versneld af te lossen. De Nationale Innovatie- en Duurzaamheidsprijs Wonen is dit jaar gewonnen door Bosch Huishoudapparaten. De korte, maar heldere pre sentatie van Wim op het Veld, sales manager projec ten bij Bosch, over Groen Witgoed wist het publiek het meest te overtuigen. De prijs is een initiatief van het Voorlichtingsburo Wonen met als doel bedrijven in de interieur- en afbouwbran- che extra te stimuleren zich te onderscheiden op het ge bied van innovatie in com binatie met duurzaamheid. Een vernieuwend concept is een recente samenwerking tussen Bosch, woningcorpo ratie Eigen Haard en Turn- too. Huishoudelijke appara ten en niet name koelkasten en koel-vriescombinaties zijn de grootste stroomver bruikers binnen een huis houden. Door een rfieuwe, duurzame koelkast aan te schaffen is een flinke be sparing op te behalen. Zo'n koelkast is echter duur in aanschaf en financieel niet haalbaar voor veel huurders in de sociale woningbouw. Met het project Groen Wit goed van Bosch kunnen huurders een hypermoderne en duurzame koelkast huren voor een vaste lage prijs per maand, een bedrag dat zij 'terugverdienen' met hun la gere energierekening. Na af loop van de gebruiksperiode worden de apparaten terug genomen en de grondstoffen hergebruikt voor nieuwe koelkasten waardoor er een circulaire of kringloopeco nomie ontstaat. Advertorial Aan de zuidoostzijde van Middelburg ligt de aantrekkelijke woonwijk Mortiere. Een wijk met een prachtige uitstraling, veel groen en afwis selende architectuur op een steenworp afstand van de A58 en opfiets afstand van de gezellige, historische binnenstad. Projectontwikkelaar AM Zeeland start binnenkort weer met de bouw van woningen type Tulp aan de Eendrachtsweg. In fase 7 aan de Buddy Hollystraat en Johnny Cashstraat staan woningen op de planning, variërend van rijwo- ningen, twee-onder-een-kapwonin- gen, vrijstaande eengezinswoningen en levensbestendige woningen met het complete woonprogramma op de begane grond. Alle huizen heb ben stuk voor stuk een luxe uitstra ling en er wordt bovengemiddeld aandacht besteed de architectuur. De woningen worden gebouwd door bouwbedrijf Fraanje, waarbij de wo ningkopers alle ruimte krijgen om zelf te beslissen hoe de indeling er uit komt te zien. Vanaf de kleinste details zoals de plaatsing van wand contactdozen tot de indeling of uit breiding van de woning Bovendien kan er geprofiteerd worden van eejn bijzonder aantrekkelijke badkamer- en keukenaanbieding. Een complete badkamer met onder meer een in loopdouche met hardglazen wand en douchegoot, wandcloset, designradi ator, tegelwerk en verlichting voor minder dan 6000 euro en binnen dezelfde prijsklasse kunnen kopers een volledige Bruynzeel-keuken in hoekopstelling laten plaatsen, com pleet met composiet stenen blad en alle apparatuur van het merk Boretti. Voor mensen die graag zelf hun droomwens willen realiseren, zijn nog een aantal vrije kavels beschik baar, bijvoorbeeld aan de golfbaan aan de Duke Ellingtonstraat. Deze locatie is beslist uniek te noemen, mede door het weidse uitzicht en de directe de ligging aan het water. I W jpT www.zoa.nl O www.de-faam.nl De Faam woensdag 26 november 2014 43 -2-L I V v De afzuigkap is opgeklommen tot eyecatcher. Nog niet zo bekend is de Art Gallery van Whirlpool. Deze afzuigkappen maken het eenvoudig een persoonlijk tintje aan de keuken te geven. De collectie omvat vier panelen met elk een ander ontwerp. www.whirlpool.nl O www.familiewarmpjes.nl t? Melloukie Cadat, de eerste huurder van een milieuvriendelijke Bosch Koelkast. Koen van der Vorst, projectontwikkelaar van AM, in woonwijk Mortiere. Red hun leven. Red hun dromen. Red hun toekomst. savethechildren.nl Save the Children Elk kind heeft recht op leven, op voedsel en schoon water, op onderwijs en op bescherming. In 1923 schreven we het allereerste manifest voor kinderrechten ter wereld. Deze vormde de basis voor het Internationale Verdrag van de Rechten van het Kind van de Verenigde Naties. We maken ons nog steeds wereldwijd sterk voor de bescherming van deze rechten. Kinderen hebben uw steun hard nodig. Gfafil KfcwIsrM Geef HULP HOOP HERSTEL Ga naar savethechildren.nl of bel 0800-1747.

de Faam | 2014 | | pagina 25