Zwar leder z'n eigen koffie WONEN Behoud buffer bij extra aflossingen 80%-regeling levensloop: los er hypotheek mee af Solide, natuurlijke, slijtvaste en naadloze vloer MUNT hypotheken een feit Extra aflossen op de hypo theek blijft stijgen aan po pulariteit. ING maakte me dio september bekend dat in de eerste acht maanden van dit jaar 13% meer tus sentijds is afgelost dan in dezelfde periode van 2013. Vereniging Eigen Huis wijst er op dat extra aflossen niet altijd verstandig is: 'Extra aflossen is onomkeerbaar. Het aan afjossing bestede bedrag is daarna niet meer beschikbaar als buffer voor een verhuizing of financiële tegenvallers. Wat verstandig is, verschilt dus per situatie.' In 2013 hebben klanten van ING 40% meer tussentijds afgelost dan in 2012. En vol gens ING overwoog in het derde kwartaal van 2014 ruim een kwart van de wo ningbezitters af te lossen op de hypotheek. In het vorige kwartaal was deze groep kleiner: een op de vijf. Er zijn verschillende oor zaken voor de toegenomen populariteit van extra af lossen. Er staan veel hui zen 'onder water', omdat de waarde van hun woning door prijsdaling nu lager is dan de hypotheekschuld. Bij verhuizen leidt dit tot een restschuld, die veel mensen willen vermijden. Ook moedigt de overheid extra aflossen aan, via de schenkingsvrijstelling die tot en met 2014 geldt voor schenkingen ten behoeve van de eigen woning. En tot slot is er sprake van een cultuuromslag, omdat het sinds 2013 niet meer moge lijk is een aflossingsvrije hy potheek te sluiten. Aflossen wordt steeds normaler. Sluit gordijnen voor warm huis Dubbel glas van HR++ kwa liteit bespaart veel energie ten opzichte van gewoon dubbel glas of enkel glas. Maar soms is het niet mo gelijk om dubbel glas te plaatsen. Gesloten normale gordijnen zorgen dan voor enige isolatie, maar het kan beter. De isolatiewaarde met gesloten raambekleding kan overeen komen met gewoon dubbel glas! Bijvoorbeeld dubbele plisségordijnen met een speciale aluminium coating aan de binnenkant. Ze leveren de meeste be sparing op: tot 18 procent minder verwarmingskos- ten. Als het vroeg donker is in het stookseizoen is het sluiten Van raambekleding een makkelijke manier om energie te besparen. Zo is het behaaglijk warm in huis én het zorgt voor een lagere energierekening. Minder energie Nederlandse huishoudens gebruiken steeds minder gas en stroom. Dat komt door be ter geïsoleerde woningen en efficiëntere verwarmingske tels. Ook elektrische appara ten worden steeds zuiniger. Dit blijkt uit een rapport van Energie Centrum Nederland en brancheverenigingen Netbeheer Nederland en Energie-Nederland. Keurmerk keukens De onafhankelijke Stich ting Kwaliteitsbevordering Keukenbranche vraagt elk jaar aan een representatief aantal klanten van keuken zaken naar hun ervaringen bij de aankoop van een keu ken. De keukenzaken die op alle onderdelen een ruime voldoende scoren, komen in aanmerking voor een keur merk. Een keukenzaak, die het Keurmerk Kwaliteit Keu kenbranche toegekend heeft gekregen, is geslaagd voor het klantvriendelijkheids- en betrouwbaarheidsdi ploma en doet daar elk jaar opnieuw examen voor. Informatie via info@keur- merk-keukenbranche.nl of op www.skk-evis.nl. Ruimte in de badkamer Hoe creëer je in de bad kamer voldoende opberg ruimte zodat alles een vaste plaats krijgt en je alles snel terugvindt? Handige op bergruimte in de badkamer krijg je door voor "Legrabox lades met bijpassende Oga- lux indelingen te kiezen. Na de nieuwste lade Leg- rabox voor de keuken in troduceert Blum nu de box voor de badkamer. Door de kaarsrechte binnenkant van de Legrabox, gaat er geen millimeter opbergruimte verloren. De lades hebben als voordeel dat de inhoud langs drie kanten bereik baar is. Werknemers die nog een levenslooptegoed heb ben, kunnen volgend jaar gebruikmaken van de zo genoemde 80%-regeling. Dat betekent dat hun werk gevers dit tegoed in 2015 deels, dus 20%, belasting vrij mogen uitbetalen. Dat blijkt uit het op Prinsjesdag gepresenteerde Belasting plan 2015. Voorwaarde is dat de werknemers dan wel hun volledige tegoed in één keer opnemen. Bovendien zal de 80%-regeling in 2015 ten hoogste gelden voor het tegoed inclusief rente dat op 31 december 2013 in de le vensloopspaarpot zat. Deze 80%-regeling bij opname van levenslooptegoed gold ook al in 2013. Sinds 1 januari 2012 is de le vensloopregeling alleen nog beschikbaar voor bestaande deelnemers. Zij mogen hun levenslooptegoed ook aan wenden voor andere zaken dan het financieren van ver lof. Zo mogen zij het tegoed gebruiken om een deel van hun hypotheek af te lossen. In 2013 hoefde de opname van levenslooptegoed niet in alle gevallen volledig be last te worden. Als de werk nemer zijn levenslooptegoed in één keer opnam, mocht de werkgever 20% van het opgenomen tegoed onbelast uitbetalen. Nederland heeft er een nieu we onafhankelijke aanbie der op de hypotheekmarkt bij. MUNT hypotheken ver strekt simpele, transparante hypothecaire leningen op basis van kapitaal van Ne derlandse pensioenfondsen. MUNT hypotheken wil bin nen enkele jaren meer dan 3 miljard aan hypotheken verstrekken. Op de dag van de lancering werd bij de 'first closing' al ruimschoots de helft opgehaald. Dit bedrag komt van Pensioenfondsen Metaal en Techniek (PMT), Hoogovens (SPH) en PGB. Dit zijn de eerste Neder landse pensioenfondsen die direct via MUNT investeren in Nederlandse hypotheken. MUNT Hypotheken biedt hypotheken aan via onaf hankelijke hypotheekad viseurs. Er wordt via lan delijke hypotheekketens gedistribueerd, maar ook via zelfstandige hypotheek professionals en web-based advieskanalen zoals de hy potheekservice van Vereni ging Eigen Huis. MUNT Hypotheken ken merkt zich door een transpa rant product, scherpe rentes en snelle duidelijkheid over toekenning van de lening. Ook de condities zijn ei gentijds en klantgericht. Zo bestaat de mogelijkheid uit eigen middelen boetevrij af te lossen en wordt de rente automatisch aangepast. Vloeren komen er steeds meer in geavanceerde en mi lieuvriendelijke varianten. De mogelijkheden zijn legio en ze zijn vaak geschikt voor alle ruimtes in ons huis. Ex tra prettig is dat er tevens veel aandacht besteed wordt aan onderhoudsvriendelijk- heid. Schrobben met een luiwagen is echt verleden tijd. Zo is de Hidrobox Scene douchevloer gemaakt van Solid Surface, een solide en natuurlijk materiaal dat is samengesteld uit mineralen die worden gemengd met organische polymeren. Het vloeibare materiaal wordt vervolgens gevormd in een mal. Het is een slijtvast en volledig naadloos product, eenvoudig te reinigen en bovendien volledig repa- reerbaar. Typerend voor een Scene douchevloer is de na tuursteentextuur waarmee het oppervlak van de vloer is afgewerkt. Hierdoor krijgt deze een stoere en natuur lijke uitstraling. Een Scene douchevloer is verkrijgbaar in vier populaire kleuren, waardoor deze altijd naad loos aansluit op de kleuren van de badkamervloer en het badkamermeubilair. Van de Scene Solid Surface dou- chevloeren zijn zes verschil lende modellen op maat be schikbaar. Of je nu op zoek bent naar een veilige dou che, een fraaie douche, een hygiënische of een levens- loopbestendige douche: een Hidrobox douchevloer vol doet aan al dergelijke wen sen. Je kunt ook overwegen de vloer in andere ruimtes te gebruiken. De nieuwe EQ.6 van Sie mens bedient iedere koffie- liefhebber op zijn wenken. Met de individulCup Volu me-functie stel je de grootte van iedere drank naar wens in. Met de aromaDouble Shot krijg je tweemaal zo sterke koffie met een minder bittere smaak. Bovendien zorgt het milkClean System voor automatisch reiniging. Een stoomstoot aan het eind zorgt voor perfecte hygiëne. Net als de bestaande mo dellen uit de EQ-serie biedt de EQ.6 de perfecte espres sobeleving dankzij zijn verwarmingssysteem dat de brouwtemperatuur 30 seconden lang op hetzelfde niveau houdt. Het gebruiks- gekiende technologie, gemak van de EQ-serie is groot door de complexe, uit- O www.siemens.com DRIÉMAN www.de-faam.nl O www.milieucentraal.nl/ raambekleding De nieuwe keukenmengkraan van KWC verrast al op het eerste gezicht. Alles wat topkoks aan techniek en functionaliteit op prijs stellen en alles wat in de moderne architectuur en binnenhuisarchitectuur actueel is, vindt zijn weerslag in dit nieuwe type kraan. www.kwc.ch O www.blum.com De Faam woensdag 26 november 2014 39 De Scene is een douchevloer dieln principe altijd past, hoe individueel de ruimte ook is ontworpen. Sterker of juist minder sterk? Iedere koffieliefhebber wordt op zijn wenken bediend.

de Faam | 2014 | | pagina 21