De Faam Grote actie in december 7 >>15 Wk KËRSf AAJJ! il glMviBe- A^ion cafe Lezersbrief: sluiting Spoedeisende Hulp Informatiemarkt over zorg Tunnel nog één dag tolvrij Win de nieuwe cd en dvd van One Direction Uw adviseur in verzekeringen BLAUWGERUITE ZIEL VOOR ALTIJD 'N ZWARTE BLADZIJDE QSDffiSgiB ©©331&B Meer informatie of direct reserverenikfiADORE.NL/KERST Bel 0118-413111 KLIK WIN ACTIE Zoek en vind de waardebon van 25 euro! VLISSINGEN - De Faam geeft cadeautjes weg aan fcijn trouwe lezertjes! De komende weken wor den drie cadeaubonnen ter waarde van 25 euro en te Onbegrip na afschaffen regeling Getuigen mishandeling gezocht In De Faam van 12 no vember staat: spoedeisen de hulp Vlissingen sluit. En verderop: is de sluiting de zoveelste ontmante ling? Een tijd geleden zei iemand die hier in de ge zondheidszorg werkt: die van Goes hebben gezegd: 'we zullen heel Walcheren dichtplakken met oude kranten'. Het schijnt ze te gaan lukken. Hoe is het mogelijk dat het gebeurt met ons goedwerkende ziekenhuis, dat ook een beter gebouw heeft dan Goes? Zijn die mensen van Goes dan het bestuur van het ziekenhuis van Vlissin gen? Jos Aerssens, Vlissingen MIDDELBURG - De Pvda-frac- tie in Middelburg wil dat het college in overleg gaat met Delta over het afschaf fen van de betalingsregeling bij bedragen tot 300 euro. Onlangs is die regeling, die gold bij bijbetaling na afre kening, voor de kosten van gas, water en licht, afge schaft, schrijft de Pvda. De partij is 'niet blij' met deze wijziging en wil dat het col lege - bijvoorbeeld via de vertegenwoordiger in de aandeelhoudersvergadering - voorstelt deze wijziging te rug te draaien. De fractie stelt schriftelijke vragen aan het college en wil weten of 'een groep Middel burgers bij hun afrekening daardoor onnodig in de pro blemen wordt gebracht en of dat niet zou moeten worden voorkomen'. Daarnaast wil de partij we ten of er bij verhuurders en zorgverzekeringen verge lijkbare betalingsregelingen gelden. In dat geval ziet de fractie graag een onderzoek naar in welke mate inwoners daardoor in de problemen komen. MIDDELBURG - Een 16-jarige fietster uit Middelburg is zaterdag gewond geraakt bij een aanrijding. Het meisje fietste vanuit de Veerse- poort richting de Koepoort. Rond 17.15 uur werd ze op de Veersesingel van achter aangereden door een andere fietster. Vermoedelijk was daarbij opzet in het spel. De vrouw mishandelde haar vervolgens door haar te trappen terwijl ze op de grond lag en ging er van door. Het meisje hield aan de val en mishandeling kneuzingen en snijwonden aan haar armen en benen over. Ook raakte haar fiets beschadigd. De politie heeft bij de 17-ja- rige verdachte, eveneens af komstig uit Middelburg, een verklaring afgenomen, maar vraagt getuigen zich toch te melden. Bent u op zaterdag 22 november tussen 17.15 uur en 17.30 uur op de Veer sesingel getuigen geweest van dit voorval? Neem dan contact op met de politie via 0900 - 8844. Liever ano niem? Bel dan 0800 - 7000. Zeeuwse media helpen de Voedselbank besteden bij Bart Smit, ver stopt in een envelop op Wal cheren. De eerste hint staat hieron der, houd onze facebookpa- gina in de gaten voor tips! Hij kan open en dicht met voor de vinder VLISSINGEN - Vanaf half no vember kunnen Zeeuwen, bijvoorbeeld door middel van acties, zo veel mogelijk houdbare boodschappen inzamelen. Inzamelen kan met de sportvereniging, fa milie, buren, school of col lega's. OMROEP ZEELAND IS ONDERDEEL VAN GROTE ACTIE VOOR DE VOEDSELBANK Marieke Heinen, één van de coördinatoren van de actie legt uit: "Een dergelijke ac tie werd eerder gehouden door andere regionale om roepen in het land en bleek toen een doorslaand succes. Daarop hebben we bij Om roep Zeeland besloten om de actie ook in onze regio op te zetten." Het doel is om, naast uiter aard zoveel mogelijk levens middelen inzamelen bij de meewerkende supermark ten, mensen aan te sporen ludieke acties op touw te zetten. "Bijzondere initia tieven van bijvoorbeeld ver enigingen of particulieren, worden extra in het zonne tje gezet, zowel op tv als via Facebook", aldus Heinen. "Op 19 december hebben we een speciale uitzending bij Omroep Zeeland waarin de leukste initiatieven speciale aandacht krijgen en waarin ook de opbrengst bekend gemaakt wordt." De meest ludieke actie krijgt aan het eind van de actieweek de 'voedselbank' cadeau. Van 8 december tot en met 19 december rijdt de speci ale bus van Omroep Zee land en de 'voedselbank' door de hele provincie om de goederen op te halen. Op Walcheren zijn in de steden en in Koudekerke, Zoutelan- de, Westkapelle, Domburg, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder en Arne- muiden inzamelpunten. De actie wordt landelijk op gepakt door alle regionale omroepen in Nederland. Om de actie in goede banen te leiden, kan Omroep Zee land nog vrijwilligers ge bruiken. Zo is de omroep op zoek naar chauffeurs voor de bus en naar vrijwilligers die in de deelnemende win kels boodschappenlijstjes uit willen delen. Ook wor den mensen met een eigen bus uitgenodigd om de goe deren op te halen. Meer is te vinden op www. omroepzeeland.nl en op de Facebookpagina van Om roep Zeeland. Meestal in de kleuren rood en wit de bon zal de vinder zeker opfleuren Ga maar gauw op jacht Want hij hangt op een plaats die je niet gauw verwacht VLISSINGEN - WVO Zorg houdt zaterdag eeninforma tiemarkt over de wijzigingen in de zorg in het atrium van Ter Reede in Vlissingen. De informatiemarkt start met een presentatie die ant woord geeft op vragen zo als: is er nog zorg voor mij als ik het nodig heb? Welke zorg krijg ik? Als ik niet thuis kan wonen met zorg, is er dan een plekje in een verpleeghuis? Bezoekers vinden oplossin gen en hulpmiddelen die het wonen thuis makkelij ker en veiliger maken. Zo is er informatie over geza menlijk eten in senioren- restaurants, maaltijden aan huis, Telêhulp-alarmering of boodschappen doen met de BoodschappenPlusBus. De Ouderenwinkel Middel burg is aanwezig met een divers aanbod van hulpmid delen en producten en er is informatie over vitaal en ge zond ouder worden. Inwoners van de gemeenten Middelburg, Vlissingen en Veere zijn welkom op deze bijeenkomst. ELLEWOUTSDIJK - Automobi- tol te betalen. Het is dan de listen en motorrijders kun- zesde en laatste tolvrije dag nen zaterdag gratis door de van dit jaar. Westerscheldetunnel rijden. De tolvrije dag loopt van Passanten hoeven dan geen 00.00 tot 24.00 uur. Jersey 22.00 -"ö2.oo7/ mmmm www.sasassurantien.nl Intocht Sint als vanouds K»ik&VV)n De Faair i Woensdag 26 november 2014 www.de-faam.nl Een Duitse spion in de oorlog werd later succesvol schlager zanger. Christiaan van de Graaf over leefde als baby het bombar dement in Vlissingen. Dinerbuffetten Brunches Luxe Kerst Diners" GRAND Sas Assurantiën bv Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie Kranten Beter Melden Zeeland staat van 8 tot en met 19 december in het teken van de grootste voedselinzamelingsactie die Nederland ooit heeft beleefd. De Faam en Omroep Zeeland gaan samen met luisteraars, kijkers en online bezoekers zoveel mogelijk levensmiddelen inzamelen voor mensen die afhankelijk zijn van de Voedselbank. door Marino Meijers Ludiek Omroep Zeeland wil, met hulp van De Faam, zoveel mogelijk Zeeuwen feestelijke kerstdagen bezorgen Foto: Johan van der Heijden erop een positief bericht O www.facebook.com De Faam Walcheren Op pagina 3 leest u wie de bon vorige week heeft gevonden en waar deze verstopt lag. Oplossingen I Podium 31 4337 WV Middelburg 0118 850 792 www.restauronttafelen.nl Geniet onbeperkt van wereldgerechten Vaste all-in prijs (inclusief bier en wijn) GR81EMARKT28 0113232323 öja-sïïl AMABÖRLNL/AGENBA

de Faam | 2014 | | pagina 1