Even weg uit de gejaagde wereld UITVAART connexxion C J Optreden Joop Meulmeester In Zeeland rijden meerdere buurtbussen, vaak door kleine kernen waar geen vast openbaar vervoer is. Voor verschillende trajecten zoeken wij enthousiaste vrijwilligers om onze teams te versterken. Meld u zich dan snel aan als vrijwillige chauffeur! - Onmiddel lijk valt de integere toon en de betrok kenheid van de sprekers met hun onderwerp op. Dat is ook niet zo vreemd als je de drie kernpunten bekijkt, die als voorwaarden in de toespraak worden gesteld: de mens die centraal staat, het levensverhaal en de verdieping. Deze insteek zorgt ervoor dat het boek meer wordt dan alleen een opsomming van gebeurte nissen bij uitvaarten. Het inleven van de sprekers is de essentie. De Zeeuwse bijdragen in het boek geven aan dat ook in Zeeland de Humanistische Uitvaartsbegeleiding meer en meer voorkomt. Hannie Vonk en Han van Poelje zijn twee van de zestien vrijwil ligers die een bijdrage aan het boek hebben geleverd. Hannie Vonk: "Al jaar en dag bespreken wij in de Zeeuwse werkgroep onze ervaringen. Wij willen ons steeds verder ontwikkelen in deze materie omdat alles om ons heen aan verande ring onderhevig is. Dat kan 'SPREKEN BIJ UITVAARTEN IS HEEL WAARDEVOL' alleen door heel dicht bij de kern van de zaak te blijven en in de gaten te houden dat iedere overledene een ander mens is met andere omstan digheden. Dit maakt dat wij in elke uitvaart weer een nieuwe uitdaging zien. On bevangen naar de mensen toe, en dat maakt het spreker bij uitvaarten zijn zo waar devol in uitvoering." Om Hannie Vonk en Han van Poelje te horen spreken over de stichting is boeiend, maar veel ingrijpender is om hun verhalen en achter gronden te lezen in het boek. Want daar wordt beschreven waar het om gaat: aandacht voor overledenen en na bestaanden op een manier waar iedereen mee verder kan. Van Poelje: "Saamho righeid met de nabestaan den is heel belangrijk. Ik zeg altijd: ik spreek wel, maar het is jullie toespraak. Mu ziek is zó belangrijk voor de nabestaanden. Daarbij komt herkenning. Nabestaanden zijn dan heel dicht bij de overledenen." In het boek staat het verhaal 'Merel', geschreven door Hannie de Haan uit Fries land. Ze verzorgt in de kerk een uitvaartverhaal voor een zestienjarig meisje waar mee zij de vergelijking trekt met een vlinder. Precies op dat moment vliegt er een prachtige vlinder over de kist heen. Bij de aanwezigen in de kerk en de spreekster brengt dit gebeuren emotio neel iets teweeg. Prachtige verhalen en ge dichten maken dit boek tot een waardevol geschenk waarbij de lezer uit de ge jaagde wereld gehaald wordt en zich bladzijde vöor blad zijde kan laten meevoeren. MIDDELBURG - Gitarist en zanger Joop Meulmeester treedt donderdag 27 novem ber op in de hal van SVR2 't Gasthuis Noordpoortplein 2 in Middelburg. Deze mu zikant speelt solo en heeft een breed repertoire dat on der andere bestaat uit Ever greens, Hollandse liedjes, liedjes van vroeger en rock- 'n-roll. A/lountainbiketocht over strand WESTKAPELLE - De tweede editie van de Zeeuwse mountainbike strandtocht wordt zondag 30 november verreden tussen Scharendij- ke en Westkapelle. De rijders vertrekken om 11.00 uur ter hoogte van Beachclub Per- ry's in Scharendijke. Via het strand van Westenschou- wen, de Stormvloedkering en de Banjaard wordt naar Westkapelle gereden. De laatste rijder wordt om streeks 15.30 uur verwacht aan de finish op de zeedijk bij Kasteel van Batavia. Deelname is mogelijk vanaf 12 jaar en ouder tegen een minimale bijdrage van tien euro. Onderweg worden de deel nemers voorzien van voe ding en drank bij een vaste verzorgingspost en wordt de veiligheid gecontroleerd door begeleidende voertui gen en motoren. De stichting Humanistische Uitvaartbegeleiding in Zee land heeft ongeveer 250 uitvaarten per jaar. In Zeeland bestaat deze uit zestien vrijwilligers en is er ruimte voor uitbreiding hiervan. De stichting is bereikbaar op telefoonnummer 06-51940861. Een exemplaar van het jubileumboek aanvragen kan door een e-mail te sturen naar f.ledeboer@humanistischeuitvaart.nl Lijkt het u leuk om een buurtbus te besturen voor inwoners uit uw eigen dorp of woonomgeving? Bent u minstens een dagdeel per week beschik baar en in het bezit van een geldig rijbewijs B? Meer informatie of aanmelden? Stuur een e-mail naar: buurtbuszeeland@ connexxion.nl. Vermeld hierin in ieder geval uw telefoonnummer zodat wij contact met u kunnen opnemen. connexxion.nl De Faam woensdag 26 november 2014 17 Z www.de-faam.nl Hannie Vonk en Han van Poelje zijn twee van de zestien Zeeuwse vrijwilligers van de Humanistische Uitvaartbegeleiding. Foto: Stan Ross De Humanistische Uitvaartbegeleiding bestaat tien jaar als zelfstandige stichting. Daarom is het boek Uitvaartbegeleiding: een rustgevend geschenk gepubliceerd. Het is samengesteld uit bijdragen van de leden, die spreken op begra fenissen. door Stan Ross MIDDELBURG O humanistischeuitvaart.nl/ jubileum O zeeuwsemtbstrandtocht.nl

de Faam | 2014 | | pagina 17