Excelleren in maritieme veiligheid Negen keer gefeliciteerd met Zeeuws Green Key keurmerk o OV-magazine vanaf 8 december verkrijgbaar Welke scholieren winnen een plek in het Zeeland Sharks provincieteam? Nieuwe natuur Papeschorpolder Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie Zeeland. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Het toezicht op openbare veiligheid in de provincie Zeeland is een Rijkstaak die Commissaris van de Koning Han Polman uitvoert namens de Minister van Veiligheid en Justitie. Hoe ziet deze taak er in het kort uit? Vinger aan de pols Han Polman behartigt de belangen van Zeeland binnen en buiten de regio. Hij is toezichthouder op de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ). "Ik spreek regelmatig met de voorzitter van de VRZ. burgemeester Lonink van Terneuzen. Zo houd ik vinger aan de pols bij de organisatie van de openbare veiligheid in Zeeland. Vanuit de Kring van Commissarissen, een vergadering die ik regelmatig heb met alle CvdK's, beheer ik namens hen de portefeuille veiligheid. Hiervoor onderhoud ik contacten met het Ministerie van Veiligheid en Justitie en de Inspectie Veiligheid en Justitie. Onderwerpen die aan bod komen zijn onder andere de afstemming van het toezicht op de veiligheidsregio's, bijvoorbeeld op het terrein van oefenen, grensoverschrijdende samen werking en veiligheid op het water. Grensoverschrijdende Imaritieme) samenwerking Han Polman bevordert de samenwerking met overheden en hulpdiensten in België. In de Kanaalzone Gent- Terneuzen zijn voorbereidingen gestart voor een grote zeesluis. Samen met de VRZ en de brandweer van Antwerpen, Beveren en Gent onderzocht hij hoe hulpdiensten kunnen worden opgeleid, getraind en geoefend riemStrijden van mantieme incidenten. "Als voorzitter van de Maritime Incident Respons Groups IMIRGJ-EU monitoring committee (MC) zag ik hoe brandweerteams uit vier landen met elk hun eigen wet- en regelgeving toch succesvol met elkaar kunnen samenwerken. Dat komt door de hands on mentaliteit van de operationele diensten. Die kennis wordt nu ook gebruikt in het onderzoek voor de zeesluis De betrokken hulp diensten gingen ook hier direct aan de slag met de aanbevelingen die de Gouverneur van Oost-Vlaanderen en ik deden. Ik help de VRZ bij het vinden van de financiële middelen hiervoor. Op het gebied van grensoverschrij dende samenwerking zie ik wel verschillen op het gebied van zeggenschap en cultuur, maar als je elkaar respec teert in bevoegdheden en rollen kun je ver komen. Wij willen excelleren op het gebied van maritieme veilig heid en dat kan door samen te werken over de grenzen heen. Dat past bij onze geschiedenis. Zeeuwen heb ben altijd een open blik naar de wereld gehad." Zie ook: www.zeeland.nl/veiligheid MIRGtraining voor hulpverleners op het water Negen trotse horecaon dernemers ontvingen don derdag 20 november 2014 hun certificaat uit handen van gedeputeerde Carla Schönknecht tijdens de feestelijke uitreiking van de Green Keys. De Green Key is hét internationale duurzaamheid keurmerk voor de horeca. Versterken onderscheiden de kwaliteiten De Provincie Zeeland en acht Zeeuwse gemeenten ondersteunen de eerste koplopers, die via het sys teem van de Green Key hun bedrijfsvoering verduurza men. De negen nieuw gecer- tificeerden zijn Van der Valk Hotel (Middelburg). Villa Magnolia (Oostkapelle). Congrescentrum De Stenge (Heinkenszand). Hotel Kijkduin (Domburg). Rederij Denick (Terneuzen). Hotel-Pension Zoom-Oord. Hotel De Zeeuwse Stromen. Strandpaviljoen De Brandinq en Strandpaviljoen De Haven van Renesse (allen in Renesse). Gedeputeerde Carla Schönknecht- "Ik felici teer deze Zeeuwse ondernemers met hun Green Key keurmerk en geef ze graag mee om bij de verduurza ming van hun bedrijfsvoering te zoeken naar de kansen die er zijn, die in te zetten en daarmee de onder scheidende kwaliteiten van Zeeland te versterken." Druk op natuur en milieu minimaliseren De Green Key geeft een nieuwe impuls aan boekingen in de toeristische sector. Op steeds meer websites zoals www.bookdiffereht.com is duurzaamheid een criterium waarop onder andere hotels, campings en restaurants door toeristen worden gekozen. Aan dit keurmerk kunt u zien dat de horecaeigenaar er alles aan doet om de druk van zijn onderneming op natuur en milieu te minimaliseren. Meer informatie is te vinden op www.kmvk.nl en op www.greenkey.nl. Carla Schönknecht tussen de trotse Green Key gecertificeerden O 06 kamt opm EJ^UËE3!E9Hi Vanaf 8 december 2014 ligt de nieuwe editie van het OV- magazine in alle Zeeuwse bussen van Connexxion en Veolia Transport. Deze keer onder andere aan dacht voor Zeeuwse OV-vrij- willigers en winterse uitstap jes. maar ook meer informatie over de OV-chipkaart. Reist u niet regelmatig met de bus? Het magazine is ook verkrijg baar bij de Zeeuwse bibliothe ken. te lezen op: www.degoedekantop.nl of pp te vragen bij de Provincie Zeeland via: infocentrum@zeeland.nl of 0118 - 63 10 00. De Provincie Zeeland is verantwoordelijk voor het openbaar vervoer over de weg en het water. Tijdens de Studie Experience Zeeland op donderdag 11 december 2014 in de Zeelandhallen in Goes vindt de Zeeuwse voorronde plaats van Skills Talents Nederland. Tijdens deze wedstrijd tonen Vmbo-scholieren hun vakkunsten in onder andere de techniek, de zorg en op culinair gebied. De Provincie Zeeland maakt dit provinciale kampioenschap mede mogelijk met een subsidie van 9500 euro. Gedeputeerde George van Heukelom: "De scholieren kunnen op deze manier uitblinken in de sector waar -hun interesse naar uitgaat en waar ze goed in zijn. Dat de Zeeuwse Vmbo-scholieren excellent zijn in hun vak hebben ze in het verleden bewezen. In de laatste vijfjaar is het Zeeuwse team vier keer op de eerste plaats geëindigd." Welke scholieren winnen een plek. in het Zeeland Sharks provincieteam tijdens de finale op don derdag 12 maart 2015 op het Deltion College in Zwolle? Meer informatie: www.skillstalents.nl Ten westen van het Kanaal Gent-Terneuzen, tussen Sas van Gent en Sluiskil, ligt de Papeschorpolder. 22,5 hectare van dit gebied is door de Provincie Zeeland en de gemeente Terneuzen ingericht als nieuw natuurgebied. Het Industrieel museum in Sas van Gent is de start van een nieuvve wandelroute. Een wandeling over een graspad brengt u naar het groene hart van de polder. Hier is een kreek met een broedeilandje en water poelen voor vogels aangelegd. Het uitkijkpunt bovenop het dijkje geeft u een fraai uitzicht over het natuurgebied en het kanaal met de voorbijva rende schepen en de omliggende polders. Een mooie plek om te genie ten van het samenspel tussen natuur en economie in de Kanaalzone. Met de herinrichting van de Papeschorpolder is Zeeuws-Vlaanderen weer een stukje fraaier geworden. Samen met de gemeente werkt de Provincie hier aan landschap en natuur, aan èen balans tussen ecologie en economie. Zo zorgen we er samen voor dat het prettig wonen en werken blijft in de Kanaalzone. Carla Schönnknecht opende 19 november 2014 de Papeschorpolder in Sas Gent COLOFON Provincie Zeeland

de Faam | 2014 | | pagina 10