Het woord aan raadslid Caspar Minning Kerstboom op de Markt www.middelburg.nl L Feestelijke opening Noordweg Sint Laurens Binnenkort zal één op de drie huurders in Middelburg leven onder de armoedegrens. Dit is de verwachting van de huurders vereniging Middelburg na recent onderzoek. Door het woningbeleid van het kabinet, zijn de huren in de afgelopen twee jaar met gemid deld 10% gestegen. En per 1 juli 2015 zullen de huren weer met gemiddeld 4% stijgen. Op papier zijn dit getallen waar men niet snel een beeld bij krijgt, wij zien echter bij steeds meer huurders de keiharde realiteit. Mid delburgse kinderen die zonder een goede maaltijd naar school worden gestuurd, en die niet kunnen deelnemen aan (school) activiteiten. Hun ouders worden geconfronteerd met gestapelde stijgende vaste lasten waarvan de huur al helemaal niet meer op te brengen valt. De SP heeft het meldpunt: "huur Foto: Aart van Belzen te duur" (http://vragen.sp.nl) geopend, en ik roep alle huurders op om deze in te vullen. Met uw verhaal kunnen we in de Tweede Kamer aan de slag om dit desas treuze woningbeleid stop te zetten en ervoor te zorgen dat huren weer betaalbaar wordt. Ook lokaal gaan we de strijd aan met Woongoed Middelburg. Samen met de huurders hebben we het in een deel van de Edel- stenenbuurt voor elkaar gekregen dat er gerenoveerd werd. De woningen waren zo slecht dat de schimmel letterlijk door de hele woning zat, het directe gevolg van het beleid van de bestuurder van Woongoed Middelburg die jarenlang van mening was dat er niets moest worden uitgegeven aan onderhoud in deze buurt. Dankzij uw steun kan de SP Mid delburg nu ook aan de tafel zitten voor de prestatieafspraken met Woongoed Middelburg, en gaan wij tot het uiterste om de huurders van Woongoed Middelburg te vertegenwoordigen bij deze ge sprekken/afspraken. Caspar Minning Raadslid SP Dinsdag 25 november rond 10.00 uur wordt een tien meter hoge kerstboom op de Markt geplaatst. De boom staat zo vroeg, omdat door de opbouw van de ijsbaan op maandag 1 december te weinig ruimte is voor latere plaatsing. De kerstboom blijft tot en met 5 januari staan. Als vervolg op de aanleg van de N57 is de Noordweg op een dorpse schaal gebracht en in belvedère stijl ingericht. Samen met de bewoners is een ont werp bedacht om de veiligheid en de leefbaarheid van het dorp te verbete ren. Aannemer BAM heeft de weg onder handen genomen en samen met de bewoners is het geheel verder aangekleed met hekwerken, park, kunstwerk, groen en straatmeubilair. WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊW De herinrichting van de Noordweg staat in het teken van het paard. Tijdens de feestelijke opening steekt de oudste inwoner vanuit een sjees op een confettibal. Foto: Aart van Belzen INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG r WIJZIGING ARBEIDSVOORWAARDENRE GELING GEMEENTE MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij in de vergadering van 22 juli 2014 hebben besloten tot wijziging van de Arbeidsvoorwaardenregeling gemeente Mid delburg (Ó3ste wijziging). Deze wijziging betreft de verandering van de regeling werktijden voor het personeel van de gemeente Middelburg. De wijziging treedt met terugwerkende kracht in werking op 1 januari 2014 en ligt voor een ieder gedurende twaalf weken (vanaf 20 novem ber 2014 tot 15 februari 20151 ter inzage bij de informatiewinkel in hef stadskantoor. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. ANTERIEURE OVEREENKOMST Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 6.24, lid 3 van de Wet ruimtelijke ordening (Wro) bekend dat zij op 7 november 2014 een anterieure overeenkomst als bedoeld in artikel 6.24, lid 1 Wro hebben gesloten voor de locatie Oude Veerseweg te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie N nummer 2134. Er is sprake van een anterieure (vooraf gaande) overeenkomst omdat deze is aange gaan voordat de gemeenteraad besluit over de vaststelling van een nieuw bestemmingsplan. Tegen de anterieure overeenkomst kunnen geen zienswijzen of bezwaren worden ingediend. Een zakelijke beschrijving van de inhouavan deze overeenkomst ligt van 20 november 2014 tot en met 17 december 2014 tijdens kantooruren voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. VOORONTWERPBESTEMMINGSPLAN 'STROMENWUK' In het kader van artikel 1.3.1 van het Besluit ruimtelijke ordening en de Inspraakverordening van de gemeente Middelburg, ligt vanaf 20 november 2014 tot en met 31 december 2014 het voorontwerpbestemmingsplan Stromenwijk voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Het plangebied wordt globaal begrensd door de spoorlijn Roosendaal - Vlissingen aan de oost zijde. Aan de (zuid)weslzijde van het plangebied vormen de Stromenweg (inclusief Stromenpoort), Vlissingse watergang en de J. vbn Sprengerlaan de globale begrenzing van het plangebied. Aan de noordwestzijae wordt het plangebied achtereenvolgens begrensd door ae Koude- kerkseweg, Poelendaeleweg en Poelendaele- singel. Het bestemmingsplan maakt onderdeel uit van het traject om alle geldende bestemmingsplannen van de gemeente Middelburg te actualiseren en digitaliseren. Voor het bestemmingsplan geldt dat het hoofdzakelijk een conserverend karakter heeft. Inspraak Inspraak wordt verleend aan ingezetenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke en rechtspersonen. Het vooronlwerpplan kan ook worden bekeken op de gemeentelijke website www.middelburg.nl onder wonen en (ver) bouwen bestemmingsplannen plannen in procedure. Daarnaast is het voorontwerpbestem mingsplan raadpleegbaar via de landelijke web site www.ruimtelijkeplannen.nl onder plancode NL.IMR0.0687.BPSTR-V001 Tijdens de genoemde termijn kunnen schriftelijk of mondeling inspraakreacties ingediend worden. Een schriftelijke reactie moet gericht worden aan het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000,4330 LA MiddeF 3 telefoonnummer (0118) Voor meer informatie over het vooronlwerpbe- stemmingsplan kunt u contact opnemen met de heer W. Kuijper, telefoonnummer (0118) 67 5285. GEWIJZIGDE VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN RAMSBURG - OOST FASE 1' In het kader van artikel 3.8 van de Wet ruimte lijke ordening en artikel 3:42 van de Algemene Wet Bestuursrecht, wordt bekend gemaakt dat de gemeenteraad bij besluit'van 11 november 2014 het bestemmingsplan 'Ramsburg - Oost fase 1gewijzigd heeft vastgesteld. Het plange bied heeft betrekking op het gebied ten oosten van de N57, ter hoogte van de afslag naar de Krooneveldweg. Gewijzigde vaststelling Bij de vaststelling zijn ten opzichte van het ont- werpbestemmingsplan in het bestemmingsplan de volgende wijzigingen doorgevoerd: In de regels: - In artikel 3 is de naam van de bestemming 'Agrarisch'. - In artikel 3, lid 3.2.2 onder a sub 3; is een totale oppervlakte opgenomen van 2.000 m2. - In artikel 3, lid 3.2.2 onder b: is de gezamen lijke oppervlakte van bedrijfs- of dienstwoningen en bedrijfsgebouwen gewijzigd in 2.400 m2. Op de verbeelding: - De plangrens is richting het zuidoosten opge schoven om de perceelgrenzen te volgen; - De bestemming 'Bedrijf' is gewijzigd in de bestemming 'Agrarisch'. Ter inzage Het raadsbesluit en het vastgestelde bestem mingsplan liggen vanaf 20 november 2014 tot en met 31 december 2014 voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Het raadsbesluit en het vastgestelde bestem mingsplan zijn ook digitaal te raadplegen via de website www.midaelburg.nl onder wonen en (verjbouwen bestemmingsplannen plannen in procedure. Daarnaast is het bestemmings plan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl onder plancode NL.IMRO.0687.BPRAMOOSTF 1 -VGO1 Gedurende de genoemde termijn kan een belanghebbende beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA 'sGravenhaae. Beroep kan alleen worden ingesteld door de belangheb bende die omtrenfhet onlwerpbestemminaspbn tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar heeft gemaakt, alsmede de belangheb bende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest om zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken. Tegen de wijzigingen die bij vaststelling in het be stemmingsplan zijn aangebracht, kan door alle belanghebbenden beroep worden aangetekend. Het bestemmingsplan treedt in werking daags na afloop van de hiervoor genoemde beroepster mijn, tenzij bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening, zoals bedoeld in artikel 8.4 van de Wet ruimte lijke ordening, is gedaan. Als een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend, treedt het bestemmingsplan pas in werking nadat op het verzoek is beslist. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevings vergunning, waarbij de reguliere voorbereidings procedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Oosterse Lageweg, volkstuincomplex: plaatsen tuinhuisje (6-11 Segeerssinael, ongenummerd: verplaat sen fietsenstaïïing(overkapping) (113120) (10-11). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning worat verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): 1 Fagotweg 2K: bouw bedrijfspand (10-11). Fagotweg 2M, 2N, 2P en 2R: bouw bearijfsunits (10-11). Lange Delft 26: aanbrengen reclame (13-11). Oosterseheldestraat 19: uitoefenen bedrijf aan huis (kapsalon) (10-11). Roozenburglaan 165 t/m 231 en Wij- daustraat 2 t/m 88: vervangen kozijnen (10-11). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-WesTBrabant, Team Bestuurs recht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING VERLENGDE BESUSTERMUN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepa lingen omgevinasrecht (Wabo) hebben besloten voor de volgende aanvraag de beslistermijn te verlengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor: het bouwen van een bedrijfsgebouw. Locatie: Mortiere, ZEP-terrein. Nieuwe uiterste beslisdatum: 1 januari 2015.

de Faam | 2014 | | pagina 8