12 Jaar en mantelzorger Waarom zou je nog langer op die koude vloer blijven wonen? REGIONAAL NIEU (Kerst) Shoppen in Krefeld Düsseldorf Slachtoffers mijnontploffing herdacht in Westkapelle Als er een slimme oplossing is die ook nog eens geld bespaart! Week Schoonmaakactie op het strand DOMBURG - iedereen die een bijdrage wil leveren een schone Zeeuwse kust, is van harte welkom tijdens de schoonmaakactie van het Wereld Natuur Fonds op zaterdag 22 november op het Oosterstrand van Domburg. Alle mensen die willen mee helpen kunnen zich verza melen tussen 13.45 en 14.00 uur bovenop de duinen bij het Mondriaanbankje, nabij strandpaviljoen de Stenen Toko, Badstraat 21 in Dom burg. Onder begeleiding van vrijwilligers van het Wereld Natuur Fonds wordt er tot ongeveer 16.00 uur zoveel mogelijk afval op dit strand verzameld. Jong en oud, ie dereen is van harte welkom. Neem eventueel eigen hand schoenen en vuilniszakken mee. Deelname aan deze middag is uiteraard gratis. Aanmelden kan door het sturen van een mailtje naar nancysmits@hetnet.nl. Dansgroep houdt Rommelmarkt VLISSINGEN - Dansgroep Vlis- singen Internationaal houdt op zaterdag 22 november van 9.00 tot 13.00 uur haar jaarlijkse, gezellige rommel markt. Iedereeen is van har te welkom in de danszaal in Het Bolwerk aan de Lin- deijerlaan 8 in Vlissingen. Het Bolwerk is te vinden naast de Schaapskooi in het winkelcentrum Papegaaien burg. MIDDELBURG - Met een ver halenwedstrijd wil Stich ting Manteling, organisatie voor mantelzorg en zorg- vrijwilligers op Walcheren, aandacht vragen voor de onderbelichte groep jon geren tussen de 12 en 18 jaar die mantelzorger is. Zaterdag ontvingen Ivan Koreman (12), Anne van der Schoor (16) en Robert Schouwenaar (13) in de Klo veniersdoelen uit handen van wethouder Sem Stroo- snijder de hoofdprijs: een filmpakket en een oorkonde. De drie werden gekozen'uit 32 inzendingen en geroemd om hun duidelijke uitleg en het inzichtelijk maken van de mantelzorg die zij verle nen. Anne: "Ik woon al anderhalf jaar bij mijn oma van 83 in huis. Mijn vader en mijn tan te hadden mij dit gevraagd omdat zij zelf moeten wer ken en dus weinig tijd heb ben om voor haar te zorgen. Zij doen wel zoveel als zij kunnen. Oma heeft Alzhei- mer. Vaak weet ze niet wie ik ben, dan reageert ze als een kind. Mijn vriendinnen kunnen zich niet voorstel len hoe mijn dag er uit ziet. Ik moet gewoon naar school. Voor en na die tijd heb ik het druk met boodschappen doen, huishoudelijke klus sen, koken, oma verzorgen en verschonen. Als ik naar school ga komt er iemand van de thuiszorg want oma kan niet alleen zijn. Het doet mij verdriet. Ik hou veel van oma, ze gaat mij voor alles. Toch zou ik ook graag eens mee gaan naar de stad of iets anders leuks doen." Win een xiik&winj pakket met drie sinterklaas-cd's 2 of 3 dagen genieten in een 4 - sterren hotel WESTKAPELLE - Nederland was neutraal in de Eerste Wereldoorlog, maar dat hield ons niet afzijdig. Er spoelden mijnen aan op dij ken en stranden. Op 16 no vember 1914 ging het mis. Om ontploffingen te voor komen, werden zeemij nen gedemonteerd. Die maan dag begaven zeven militai ren zich naar de mijn die op de Westkappelse basalt glooiing lag. Twee dorpsbe woners keken toe toen de mijn plotsklaps ontplofte. Negen mensen verloren het leven. Nederland reageerde geschokt. De koningin be tuigde haar medeleven, de politiek stelde vragen. De begrafenis was met militair eerbetoon. De zeven militai re slachtoffers waren C.J.J. Bruinsma, N. Munk, B. Nijs- sen, L.N. van der Knaap, J. mapatiënten melden spon taan dat klachten vermin deren door het warmere en droge klimaat onderin de woning. Reageert uw vloerverwar ming traag? Met TONZON Vloerisolatie blokkeert u het warmteverlies en bespaart u tot wel 40% op uw stook kosten. TONZON vloerisolatie is bovendien heel betaalbaar waardoor het rendement ex tra hoog is. Richtprijs all-in TONZON vloerisolatie: - 50 m2: 1.850 - 30 m2: 1.325 T:09002866966(€o,iOp/min) E: info@tonzon.nl www.tonzon.nl Francois, W. (Dekhuizen, J.C. Smit, en de Westkappelaars waren L.Roelse en M.C. van Elsaeker. Onder de vuurtoren lig gen deze slachtoffers in een grafmonument. Dat is niet de enige herinnering. Zij hadden vrouw en kinderen. Nabestaanden van Knil- kapitein Ockhuijzen en Luitenant-ter-zee 2e klasse Bruinsma verzochten het Polderhuis Westkapelle, honderd jaar na dato, voor een herdenking. In aanwe zigheid van 35 familieleden werd zondag de Last Post ge blazen en een minuut stilte gehouden. De marine, verte genwoordigd door Plv. Com mandant Luitenant-ter-zee 2e klasse O.C.v.d.Meijden en de Veerse Burgemeester van der Zwaag legde kransen. In de toespraken van nabe staanden bleek dat tijd niet alle wonden heelt. De gemiddelde besparing bedraagt 15% tot 20% bij ge wone woningen. Bij wonin gen met vloerverwarming kan die besparing oplopen tot wel 40%. De Thermos- kussens worden gecom bineerd met een stevige Bodemfolie zodat ook vocht uit de kruipruimte voorgoed verleden tijd is. Diverse reu- MEER WOONCOMFORT EN HOOG FINANCIEEL RENDEMENT OP UW SPAARGELD! w www.de-faam.nl De Faam woensdag 19 november 2014 21 |n doe je niet alleen, ■ing is er voor u. Wij W' advies, ondersteun A>nnn voor een gesprei pens tot mens. 2 dagen 39,00 p.p. 3 dagen 59,00 p.p. Dit arrangement is geldig tot aankomst 30.04.15. Géén reserveringskosten toe slag 1-pk 25,00 (standaard kamer). Kijk voor beschikbaar heid in onderstaande webwinkel. krant deweekkrant.nl/reizen Ivan Koreman (12), Anne van der Schoor (16) en Robert Schouwenaar de verhalenwedstrijd. (13) zijn de prijswinnaars van Foto en tekst: Conny den Heijer De graftombe van de overledenen werd na de herdening bedekt met bloemen. Foto: Dimp Nelemans door Dimp Nelemans Vloerverwarming Heel betaalbaar Meer informatie Mercure Parkhotel Krefelder Hof ligt net over de grens in Krefeld en zeer centraal voor evt. een bezoek aan Düsseldorf! Het hotel is omgeven door een prachtig park en beschikt over een wellness gedeelte met zwembad, fitness en sauna. Arrangement: Shopping-de luxe-in Krefeld lof 2 x overnachting 1 of 2 x zeer uitgebreid ontbijtbuffet Kerstmarktinformatie Gratis gebruik binnenzwembad Gratis gebruik sauna fitness Voor informatie en/of boeken www.hotelsinduitsland.com/weekkrant bel 040-232 6117 of mail info@hotelsinduitsland.com Ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie Kruipruimte met TONZON Thermoskussens en Bodemfolie. TONZON Thermoskussens hebben een bijzonder isolerend effect waardoor de vloer warmer wordt dan bij alle andere soorten vloerisolatie. Dankzij deze warmere vloer krijgt u meer wooncomfort en stookt u minder waardoor ook de energiebesparing hoger is.

de Faam | 2014 | | pagina 21